Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7142
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Rzeki tylko postraszyły

Sobota, 15 stycznia 2011, 10:01
Aktualizacja: 10:02
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Rzeki tylko postraszyły
Fot. Angela
Wczoraj o godzinie 22.00 prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła, ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego. Przez noc sytuacja się nieco ustabilizowała. Obecnie nie odnotowano żadnych podtopień mieszkańców. Zagrożenia powodzią nie ma ani w Jeleniej Górze, ani w regionie.

Na godzinę 9.00 rano stan wody w rzece Kamiennej w Jeleniej Górze wynosił 151 cm i utrzymywał się na poziomie 9 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Od godziny 8.00 woda podniosła się tu jednak o trzy cm. Stan alarmowy został natomiast przekroczony na Bobrze, gdzie odnotowano 201 cm, czyli 41 cm powyżej stanu ostrzegawczego, ale 19 cm poniżej stanu alarmowego. Jak na razie woda utrzymuje się jednak w korytach rzek.

- Nikt dotychczas nie zgłaszał nam żadnego podtopienia czy zalania – usłyszeliśmy od dyżurnego Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze.

W Jakuszycach w rzece Kamiennej do stanu ostrzegawczego brakuje 25 cm, w Piechowicach stan rzeki wynosił 144 cm, czyli sześć cm poniżej stanu ostrzegawczego. W Wojanowie na Bobrze woda sięgała 33 cm powyżej stanu ostrzegawczego, w Łomnicy na Łomniczce odnotowano 196 cm ( 24 poniżej stanu ostrzegawczego). Podobna sytuacja była w Barcinku, gdzie do stanu ostrzegawczego brakowało 20 cm.

- Wody w rzekach w całym regionie są monitorowane na bieżąco. Jak na razie nie stanowią żadnego zagrożenia. Według prognoz pogodowych w najbliższych godzinach ma przestać padać, a jeśli wystąpią opady, to tylko przelotnie – mówi Andrzej Marczak, dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group