Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9727
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Rzeki są wciąż groźne

Piątek, 7 grudnia 2007, 14:58
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2007, 14:56
Autor: carioca
PIECHOWICE: Rzeki są wciąż groźne
Fot. Jacek Wojciechowski
Ostatnie opady deszczu podnoszą znacząco poziom wody na rzece Kamiennej oraz innych ciekach. Stan alarmu przeciwpowiodziowego wprowadzono w stolicy Karkonoszy oraz w Karpaczu i Przesiece.

Rzeki są na bieżąco monitorowane przez straż miejską i policjantów. Dramatu nie ma, ale stan wody Kamiennej powoli wzrasta, bo wciąż pada deszcz. Na szczęście nie są to opady ciągłe.

Alarm w Jeleniej Górze określany jest jako "profilaktyczny". Rzeka Kamienna przekroczyła stan alarmowy o 39
cm. Natomiast rzeka Bóbr przekroczyła tylko stany ostrzegawcze. Zatem do powodzi w tym rejonie jeszcze daleko – podała Polska Agencja Prasowa.

– W czwartek i piątek Kamienna szalała – napisał do nas Jacek Wojciechowski. Mieszkańcy Piechowic pamiętają żywioł, który zniszczył częściowo drogi i niektóre zabudowania w miasteczku w 2006 roku. Nic dziwnego, że teraz boją się wzburzonej wody niewinnej zwykle rzeki Kamiennej.

Powody do niepokoju są także w Karpaczu i Przesiece. Niebezpiecznie podniósł się poziom wód w tamtejszych potokach. Wprowadzono alarm przeciwpowodziowy. Cieki monitorowane są przez policjantów i służby kryzysowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group