Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5546
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/KRAJ: Ryszard Kiełek wśród laureatów „Cała Polska czyta dzieciom”

Wtorek, 14 lutego 2012, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
REGION/KRAJ: Ryszard Kiełek wśród laureatów „Cała Polska czyta dzieciom”
Fot. Archiwum
Ryszard Kiełek, wieloletni wolontariusz, który do niedawna działał pod skrzydłami Książnicy Karkonoskiej, a teraz prowadzi swoje akcje z Biblioteką Miejską w Karpaczu, znalazł się w gronie laureatów konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2010/2011.

Ryszard Kiełek, kawaler Orderu Uśmiechu, to wieloletni wolontariusz od ponad 30 lat pracujący na rzecz dzieci. W minionym roku odebrał dyplom i order uznania za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku został jednym z 25 laureatów akcji.

- Jest to dla mnie jeszcze większe wyróżnienie niż w minionym roku. Zawsze powtarzam, że nie dla orderów i fanfar działam na rzecz dzieci, ale skoro ktoś to zauważy i pozytywnie oceni, to bardzo miłe i dające dodatkową motywację i inspirację. Tę piękną nagrodę dedykuję przede wszystkim dzieciom, którym miałem szczęście czytać w szkołach, przedszkolach, szpitalach, sanatoriach czy ośrodkach opiekuńczych – powiedział laureat.

- Dedykuję to wyróżnienie dyrekcjom placówek oraz szkolnym i miejskim bibliotekarzom naszego regionu, którzy okazali mi przychylność i życzliwość. Szczególnie bliskie mojemu sercu są: Szkoła Podstawowa nr 7 w Jeleniej Górze, a także szkoły w Szklarskiej Porębie, Janowicach Wielkich i w Karpaczu. Pięknie dziękuję kierownictwu Biblioteki Miejskiej w Karpaczu za ogromną przychylność i sympatyczną współpracę , czuję się w tej placówce jak w rodzinnym domu – usłyszeliśmy od Ryszarda Kiełka.

- Byłbym szczęśliwy gdyby moja nagroda przyczyniła się do zwiększenia czytelnictwa w regionie !!! Może zachęci innych do włączenia się do pięknej kampanii czytania dzieciom....Czytanie może być wspaniałą terapią dla wszystkich...Cóż, ja cieszę się że mogę być " Ambasadorem Czytelnictwa" naszego regionu ! Wszystkim z serca dziękuję – podkreślił nagrodzony.

Statuetkę pan Ryszard Kiełek odbierze 26 marca br. podczas wielkiego finału akcji w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Warto podkreślić, że jest on jedynym nagrodzonym mężczyzną w tegorocznym finale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group