Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7725
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rysunki wyczarowane jak z bajki

Środa, 3 czerwca 2009, 20:40
Aktualizacja: 22:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rysunki wyczarowane jak z bajki
Fot. TEJO
Aby zachęcić dzieci do aktywnego czytelnictwa oraz wzbudzić zainteresowania ilustracją i tekstem regionalnej bajkopisarki dla dzieci – Marii Nienartowicz, wydawnictwo AD REM ogłosiło regionalny konkurs plastyczny dla dzieci „Lato–jesień w twórczości Marii Nienartowicz”, a ukoronowaniem całego przedsięwzięcia był uroczysty finał w jeleniogórskim Empiku.

Jedenaście placówek oświatowych z powiatu jeleniogórskiego nadesłało w sumie 146 niepowtarzalnych prac plastycznych, takich jak: rysunki, grafiki, wytwory malarskie i wydzieranki. Źródłem natchnienia dla młodych twórców były cztery opowiadania Marii Nienartowicz.

– Ten konkurs okazał się inspirującą i zachęcającą formą czytelniczą, dzisiaj, w dobie XXI wieku, w czasach gier komputerowych i Internetu, podczas gdy coraz trudniej zachęcić przeciętnego młodego czytelnika do sięgnięcia po słowo pisane w postaci lektury szkolnej – mówi Regina Chrześcijańska, szefowa wydawnictwa AD REM.

Komisja konkursowa z Marią Nienartowicz na czele wybrała na okładkę książeczek niezwykłe dzieła plastyczne uczennicy z SP 5 Anny Manackiej (do opowiadania „O słoneczniku”) oraz trzech uczniów SP 7: Dawida Bojko („Jesień – czarodziejka, malarka”), Dawida Kwasowskiego („O niezapominajce, kwiatku koloru nieba”) i Adriana Radomskiego („Marzenie irysa”). Oryginalne i bogate kolorystycznie prace, ujęły członków jury wyobraźnią plastyczną i pomysłowością.

W gronie wyróżnionych laureatów znaleźli się także m.in. Dominika Chabros z SP 8, Kornelia Zoń i Katarzyna Ręcławowicz z SP w Mysłakowicach, Kamila Michałek, Natalia Orzeszko, Michał Lazarek, Konrad Mielniczuk i Kacper Misiura z SP w Wojcieszycach oraz Iga Maczuga, Antonina Olszewska i Gabrysia Owczarek z MDK „Jelonek”.

Wszystkie dostrzeżone przez jury prace plastyczne zostały opublikowane przez wydawnictwo AD REM w czterech książeczkach z serii „Biblioteczka Karkonoskich Skrzatów” z opowiadaniami Marii Nienartowicz, co stało się największą nagrodą dla młodych ilustratorów. Laureaci konkursu otrzymali świeżo wydany egzemplarz książeczki oraz firmowe upominki.

Nagrody wręczała sama Maria Nienartowicz. Doceniono także wkład pracy pedagogów, którym przekazano symboliczne dyplomy gratulacyjne. Spotkanie prowadził Piotr Grosman, inicjator konkursu i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 7, w obecności Reginy Chrześcijańskiej. Wszyscy gratulowali nagrodzonym talentu i bardzo udanych prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group