Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7212
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rymy natury od dzisiaj w Książnicy

Wtorek, 14 marca 2017, 8:16
Aktualizacja: 8:23
Autor: KK
Jelenia Góra: Rymy natury od dzisiaj w Książnicy
Fot. Organizator
W Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbędzie się dzisiaj (14.03) o godz. 17.00 otwarcie wystawy florystycznych kolaży. Autorką prac jest młoda artystka Anastasia Kovaleva.

„Rymy natury” tworzą florystyczny świat, w którym wśród kwiatów i liści rozkwitają motyle, papugi czy ryby. To świat rządzący się prawem najdziwniejszych niespodzianek i ciekawostek, subtelnie wprowadzające widza w swoje zaskakujące meandry. Wystawa „Rymy Natury” składa się z bardzo różnych technik i styli, balansujących pomiędzy klasycznymi przedstawieniami botanicznej ilustracji a abstrakcyjnym kolażem.

Zainteresowanie światem roślin i wszystkiego pochodzącego z natury dały inspiracje do stworzenia tego cyklu obrazów. Tworząc niezwykłe wizje, nowe style, florystyczne aranżacje w niesamowitych kolorach, mieszając suche rośliny wraz z tkaniną, papierem i szkłem, powstaje nowy gatunek sztuki, który nazywa się florystycznym kolażem.

Stworzone z malutkich kawałków różnorodnych roślin, nakładanych po kilka i kilkanaście warstw, tworzą bardzo realistyczne obrazy dając złudzenie, że to klasyczne malarstwo farbami.

Anastasia Kovaleva jest studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku Malarstwo, III rok. Ukończyła Liceum Plastyczne w Mogilevie (Białoruś), specjalizacja sztuka florystyczna. Kolażem zajmuje się ponad 10 lat.

Do swoich prac wykorzystuje różne materiały, a w szczególności naturalne: suszone rośliny, kwiaty, nasiona, papier, tkaniny. Inspiracje do tworzenia czerpie bezpośrednio z natury. Najważniejszą częścią twórczego procesu to poszukiwanie rożnych materiałów i możliwości łączenie ich w rożnych kombinacjach. W swoich obrazach łączy tradycyjną japońską technikę "Oshibana" ze współczesną sztuką kolażu.

Prace artystki wielokrotnie były nagradzane w Japonii i Korei w kategorii: kompozycje naturalne. W 2015-2016 r. zajęła 2 miejsce na prestiżowym konkursie florystycznym na International Korea Pressed Flower Contest w Gurye (Korea Południowa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group