Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6944
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rymoliryktando w Termach Cieplickich

Sobota, 3 września 2016, 7:25
Autor: Hanna Halek
Jelenia Góra: Rymoliryktando w Termach Cieplickich
Fot. Organizator
Ogólnopolskie, szalone RYMOLIRYKTANDO 2016 czeka na swoich językowych bohaterów. Ruszyły zapisy na konkurs, a zwycięzca otrzyma 10 000 zł. Start 1 października o godz. 12.30. W dyktandzie może wziąć udział 222 uczestników.

Pisali na marchewkach i selerach na krakowskim Starym Kleparzu, pisali wśród krasnali i scenografii z „Kingsajzu”, pisali w letnim skwarze na gdyńskiej plaży. Przyszedł czas na dyktando w karkonoskim basenie jeleniogórskich Term Cieplickich.

W każdym zdaniu dyktanda ułożonego zarówno przez Łukasza L.U.C-a Rostkowskiego, jak i przez dr Katarzynę Kłosińską z Rady Języka Polskiego na chwatów czyhają ortograficzne sidła, interpunkcyjna toń i gramatyczne wnyki. Nie jest zadaniem prostym przebrnąć przez melorecytowany tekst do samego końca, a co dopiero napisać go bezbłędnie. Zadania nie ułatwia sam autor, który nigdy nie dyktuje tekstu w sposób konwencjonalny i ucieka się często do typowej dla siebie desylabizacji i słowotwórczego gąszczu.

Na najlepszych i najwytrwalszych – prócz jedynej takiej atmosfery wyjątkowo alternatywnego dziś już aktu pisania ręką – czekają także nagrody. Zwycięzca otrzyma 10 000 zł, a dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca przewidziane są odpowiednio 1000 i 500 zł. Wszyscy natomiast uczestnicy otrzymają zdrowy bonus od cieplickich wód: mają szansę zwiększyć mineralizację własnych kości, zapobiec tworzeniu się kamieni w układzie moczowym, uniknąć próchnicy zębów, a także ustabilizować mikcję i diurezę.

Po dyktandzie piszący i publiczność będą mieli możliwość posłuchać koncertu językowej orkiestry L.U.C, K2, MARIKA & REBEL BABEL ENSEMBLE w ciepłym basenie.

Zapisy na Rymoliryktando 2016 na stronie www.rymoliryktando.pl rozpoczęły się 2 września i potrwają do 26 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group