Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5665
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszyły Senioralia barwnym korowodem

Czwartek, 2 października 2014, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 3 października 2014, 7:44
Autor: Mea
Jelenia Góra: Ruszyły Senioralia barwnym korowodem
Fot. Mea
– Ważne by osoby starsze nie były samotne i cieszyły się życiem – podkreślali uczestnicy przemarszu w ramach Senioraliów, czyli III Dolnośląskiego Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów i Obchodów Światowego Dnia Seniora. Impreza rozpoczęła się wczoraj (01.10.) na Placu Ratuszowym i będzie trwała przez trzy dni.

- Do przeglądu zgłosiło się 26 zespołów z całego Dolnego Śląska, które zaprezentują swoją twórczość. Serdecznie zapraszamy. Ogłoszenie wyników będzie w piątek o 15.30 w Jeleniogórskiego Centrum Kultury – mówiła Zofia Opacka, członek zarządu Związku Emerytów i Rencistów w Jeleniej Górze.

W przeglądzie biorą udział m.in.: Podgórzanie, Alibabki ze Świdnicy, Wrzosy z Lubawki, Karkonosze z Gruszkowa, Kowarskie Wrzosy, Bolczowianie z Janowic Wielkich, Sokolik z Karpnik oraz Perfectum z Jeleniej Góry. Koncert odbędzie się dzisiaj (2.10.) o godz. 14.00 na Placu Ratuszowym, a przesłuchania trwają od godz. 13.00 w Klubie Kwadrat przy Jeleniogórskim Centrum Kultury.

- Wstąpiłam do zespołu Wrzos, by spędzać miło czas, bawić się i przede wszystkim śpiewać. Na przeglądzie zaprezentujemy piosenki biesiadne, m.in.: „Jak mnie kochasz”, „Kalina”, „Leszczyna” oraz „Zaśpiewaj słowiku”- wymieniała Krystyna Maj z zespołu Wrzos z Lubawki.

- Biorę udział w zajęciach Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Korzystam m.in. z lekcji języka niemieckiego, uczę się filozofii, ale też chodzę na basen i zajęcia tai chi. Śpiewam również w Zespole Agat. Na przeglądzie w piątek zaśpiewamy „Wszyscy razem tu są” i „Zaczarowany fortepian” – powiedziała Marta Karnaś z Jeleniej Góry.

- Przegląd zakłada propagowanie muzyki ludowej, dlatego zaśpiewamy również wiązankę pieśni folklorystycznych – dodała Elżbieta Markowska, również z Zespołu Agat.

Podczas wczorajszej inauguracji imprezy można było zobaczyć rekonstrukcje żygaczy z XVI i XVII w. wykonaniu Adama Wolaka, który grał również na gitarze oraz harmonijce. – Byłem rzemieślnikiem i teraz odtwarzanie zabytkowych elementów jest moim hobby. Podczas Senioraliów wystąpię w przeglądzie grając „Pasjonatę” i „O’sole mio”. Co roku jest nas tu więcej z czego bardzo się cieszę – powiedział Adam Wolak z Jeleniej Góry.

Impreza przyciągnęła wielu seniorów z Jeleniej Góry.- Senioralia są super, biorę w nich udział już drugi raz i jest naprawdę wspaniale. Ta energia, muzyka, barwne stroje, piękne pieśni, to trzeba przeżyć samemu. Dla seniorów co niedzielę na jeleniogórskim Rynku powinny być takie koncerty – mówiła Wacława Czekalska z Jeleniej Góry.

- Jestem po raz pierwszy na Senioraliach i bardzo mi się podoba. Nie tylko wesoła muzyka i zespoły, ale również piękne konie robią duże wrażenie. Za rok z pewnością wezmę udział w obchodach Dnia Seniora, bo nie warto siedzieć domu – podkreślał Jan Marciszen z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group