Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3277
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszył remont jeleniogórskich mostów

Wtorek, 27 września 2016, 6:59
Aktualizacja: Środa, 28 września 2016, 7:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ruszył remont jeleniogórskich mostów
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wczoraj (26.09) firma Skanska rozpoczęła remont jeleniogórskich mostów. Prace potrwają kilka dni. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w postaci wyłączenia jednego pasa ruchu, nierównej nawierzchni czy ograniczenia prędkości zarówno na Al. Jana Pawła II, jak i ul. Sobieskiego. Warto więc zwolnić i na przejazd tymi ulicami zarezerwować sobie więcej czasu.

Jak już pisaliśmy, chodzi o wymianę dylatacji (szczelin celowo utworzonych w konstrukcji mostów) i nawierzchni na mostach. Prace rozpoczęto od mostu na rzece Bóbr (niemal naprzeciwko Galerii Nowy Rynek czy MOPS-u).

Zarówno tu, jak i na estakadzie nad torami linii kolejowej w ciągu Al. Jana Pawła II wykonany zostanie planowy remont dylatacji i nawierzchni. Natomiast na moście na rzece Kamienna w ciągu ul. Sobieskiego wykryto wady, które zostaną usunięte w ramach gwarancji. – Nie są to jakieś wielkie usterki, niemniej chcemy by zostały usunięte jak najszybciej – wyjaśniał Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

- Tu, podobnie jak na moście przy ul. Różyckiego, prace będą wykonywane najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie jezdni – wyjaśniał Piotr Dyła. – Dlatego zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, ale postaramy się je zminimalizować – dodał z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group