Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2522
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ruszył proces podpalaczy samochodów

Środa, 18 grudnia 2013, 7:40
Aktualizacja: 7:46
Autor: Red
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Karpacza: 23–letniemu Oskarowi L., 25–letniemu Adrianowi Ł., 22–letniemu Michałowi K., którym zarzucono podpalenie nocą 17 sierpnia w Borowicach czterech samochodów. Pożar spowodował też nadpalenie więźby dachowej pobliskiego budynku.

Podczas śledztwa ustalono, że w dniu 16 sierpnia około godziny 22.00 Oskar L., Adrian Ł. i Michał K. udali się do baru „Jaśkowa izba” w Karpaczu. W lokalu tym pomiędzy Oskarem L. i Michałem K. którzy spożywali alkohol a grupką przebywających tam wówczas mężczyzn, pochodzących prawdopodobnie z Wrocławia, doszło do sprzeczki a następnie szarpaniny. Michał K. doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Po pewnym czasie mężczyźni biorący udział w szarpaninie opuścili lokal, przy czym grupka mężczyzn pochodzących prawdopodobnie z Wrocławia udała się do jednego z domów wczasowych w Borowicach. Oskar L., Adrian Ł. i Michał K. postanowili ich odnaleźć, żeby wziąć „odwet”. Udali się zatem do Borowic samochodem marki BMW. Około godziny 4.00 na jednym z parkingów zauważyli cztery samochody osobowe na wrocławskich tablicach rejestracyjnych. Polali je benzyną i podpalili.

- W wyniku podpalenia samochodów doszło także do nadpalenia fragmentów elementów konstrukcyjnych stropodachu nad gankiem budynku mieszkalnego oraz połaci więźby dachowej przyległej bezpośrednio do stropodachu ganku. W budynku tym w chwili pożaru znajdowało się łącznie 13 osób, w tym pięcioro dzieci. W następstwie wzniecenia pożaru mężczyźni spowodowali straty w łącznej kwocie 142 930,41 złotych - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Ponadto śledczy zarzucili Oskarowi L. dokonanie w nocy z 10 na 11 oraz w dniu 12 sierpnia 2013 roku dwóch włamań do samochodów osobowych marki Volkswagen T4 i Volkswagen T3 i zaboru znajdującego się tam mienia, posiadanie w dniu 19 sierpnia ziela konopi indyjskich. W toku prowadzonego śledztwa ustalono też, że Oskar L. w nocy z 10 na 11 sierpnia w Karpaczu, na terenie ogrodzonej posesji schroniska młodzieżowego „Liczyrzepa”, otworzył przednie lewe drzwi samochodu marki Volkswagen T4 i z jego wnętrza zabrał znajdujące się tam przedmioty o łącznej wartości 1450 złotych. Natomiast w dniu 12 sierpnia 2013 roku w taki sam sposób włamał się do samochodu marki Volkswagen T3 i dokonał zaboru znajdujących się tam rzeczy o łącznej wartości 1300 złotych.

- Poza tym, w wyniku przeprowadzonego w dniu 19 sierpnia przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez Oskara L. funkcjonariusze policji znaleźli 0,51 grama konopi indyjskich.

- Oskar L i Adrian Ł. przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, w których opisali przebieg zdarzeń. Natomiast Michał K. przyznał się do stawianego mu zarzutu i jednocześnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień - dodaje Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group