Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4362
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszy budowa Castoramy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 maja 2009, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2009, 8:05
Autor: Mar
Fot. Mar
W minionym tygodniu przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i Grunwaldzkiej rozpoczęły się prace ziemne i ogradzanie terenu. W ciągu najbliższych miesięcy będzie w tym miejscu stawał supermarket budowlany Castorama. To jedna z najbardziej ciągnących się inwestycji w mieście.

Pierwsze przymiarki do postawienia w tym miejscu marketu datują się na połowę lat 90. Proces wykupu i wydania pozwolenia na budowę temu inwestorowi też trwał kilka lat. Ostatnim akordem była zamiana gruntów z miastem.

Castorama przejęła pas ziemi wzdłuż drogi który powiększy parking przy markecie, w zamian miasto przejęło teren przez który biegną kolektory zbiorcze do oczyszczalni ścieków. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania, tak aby umożliwić dojazd i wyjazd z marketu. Firma przeznaczyła na ten cel 2,5 miliona złotych. Jak zapewnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak za te pieniądze zostanie też poprawiona płynność przejazdu przez to skrzyżowanie.

Nie wiadomo natomiast kiedy rozpoczną się prace przy budowie dwóch galerii handlowych w centrum miasta. Mimo że firma Parkridge Retail ma ważne pozwolenie na budowę od pół roku i od tego czasu plac przy Kilińskiego jest ogrodzony, to prace się nie zaczynają.

– Dopóki jeden człowiek z miasta będzie słał kolejne donosy na firmę do wojewody, inspekcji budowlanej, ABW, CBA, dopóty firma budowy nie zacznie – mówi Jerzy Łużniak. – Inwestycja zacznie się dopiero wtedy, kiedy sytuacja będzie klarowna nie na 100 procent, ale na 200 procent.

Podobnie jest w przypadku galerii Grodzkiej przy ulicy Jasnej. Pomimo prawomocnego pozwolenia na budowę inwestycja nie rusza. I tutaj do różnych organów poszły doniesienia o nieprawidłowościach przy sprzedaży gruntu i wydawaniu pozwoleń. Dopóki nie zostaną wszystkie rozpatrzone, budowa się nie rozpocznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~M. 25-05-2009 7:35
A co z budową "Focus Parku" tez ogrodzili i cisza na razie, ktoś coś wie?
~ZABOBRZANIN 25-05-2009 7:49
Zawsze można jakąś wymówke znaleść... Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy !
Patol 25-05-2009 7:56
A co powiecie jeżeli wam powiem że to ja blokuje budowę tych galerii bo uwielbiam widok starych fundamentów średniowiecznych kamienic ;) Jeszcze rok może 2 nic się w tym miejscu nie zmieni ;) hehehe
~Jeleniogórski obserwator 25-05-2009 8:21
"Dopóki jeden człowiek z miasta będzie słał kolejne donosy na firmę do wojewody, inspekcji budowlanej, ABW, CBA, dopóty firma budowy nie zacznie – mówi Jerzy Łużniak". Panie Łuźniak jest Pan śmieszny. Trzeba było nie robic błędów przy sprzedaży gruntów, a nie teraz zwalac swoją nieudolnośc na donosy. Każdy obywatel ma prawo zgłosic swoje zastrzeżenia - takie są prawa demokracji. Czas komuny minął,
~smieszek 25-05-2009 8:33
zabawne to tlumaczenie Panie Luzniak , przeciez w ten sposob nigdy niczego nie zbudujecie .
~olo 25-05-2009 8:42
Castorama- super ale będzie niezłe zatwardzenie na krzyżówce
~? 25-05-2009 8:42
Jerzy Luzniak to dobry kawaler dla Pipi ten sam poziom ,napewno pasowali by do siebie.
~cherry 25-05-2009 8:53
Choć że firma Parkridge Retail ma pozwolenie - po jakiemu to jest napisane? Chyba nie po polsku!
~jur 25-05-2009 8:59
Oto polactwo wychodzi z niektórych ludzi, czyli jak mówią inni "słoma z butów - o ile są. Buty." Umim pisać, to napiszę, podświnię, może ktoś czy coś się wykopyrtnie. Jakaś taka ptasia grypa czy coś podobnego, poraziła część tego Narodu, aby ciągnąć wstecz, wszeteczność się szerzy. Turystyka TAK, po to aby doić turystów, ale nowa inwestycja NIE ! A dlaczego ? Zgodnie z logiką - BO NIE ! Jak widać po Castoramie, czas leci, inwestycja i tak powstanie, bo psy szczekają a karawana idzie dalej.
~adi 25-05-2009 9:16
a druga castorama gdzie bedzie? bo u nas musza byc po2 hipermarkety
~traffic 25-05-2009 9:37
wielkie brawa, wszyscy bądźmy wdzięczni za to, że Castorama wyda 2,5mln zł na wjazd i wyjazd ze swojego placu ... brawo, to wielkie ustępstwo z ich strony. gratulacje dla sprawnych i skutecznych władz miasta!
~OKO 25-05-2009 9:55
WITAM I TERAZ PATRZCIE MATOŁKI KOGO WYBRALIŚCIE NA STOŁKI W MIEŚCIE NIKT Z BIEŻĄCEJ I POPRZEDNIEJ KADENCJI NIE POWINIEN OTRZYMAĆ ANI JEDNEGO GŁOSU W NASTĘPNYCH WYBORACH NAWET WIĘCEJ NIE POWINIEN STARTOWAĆ.ANI STARZY ANI NOWI BO WSPÓŁPRACUJĄ ZE STARYMI NIC DLA MIASTA NIE ZROBILI I NIE ZROBIĄ. POPATRZCIE TYLKO JAK SIĘ POUKŁADALI W RADACH NADZORCZYCH FIRM I GZIE PRACUJĄ ICH ZNAJOMI .
~Darek J.G.driver 25-05-2009 9:57
Brawo.Władze uszczęśliwią klientów jednym z najdroższych marketów budowlanych w którym nie sposób doprosić się profesjonalnego sprzedawcy na dziale.Na dokładkę zablokują kompletnie główne skrzyżowanie.
~marcys 25-05-2009 10:08
cieszmy sie z budowy castoramy wkońcu ceny matriałów budowlanych spadna i nomi wkoncu obnizy swoje wygurowane ceny.Cieszmy sie tez z przebudowy skrzyzowania bo tamtedy po 15 nie da sie przejechac.Co do Focus Parku to nie rozumie ludzi w tym kraju przeciez ma byc tam multikino ludzie z jeleniej gory wyjezdzaja tylko dlatego do wrocławia.Panie Łużniak czas sie wziasc do roboty przecież za coś bierzecie te pieniadze bo niedlugo sami zostaniecie w tej Jeleniej.
~ 25-05-2009 10:25
Uffff- nareszcie coś ruszyło !!!! Jak pamietam , w tej sprawie składałem kilka interpelacji na sesji Rady i w Komisjach od 2000 - tysięcznego roku. I zawsze byly jakieś przeszkody i wstręt do podjęcia decyzji. Miasto opanowała grupka cwaniaków, którzy dyktowali ceny w miescie. Doszło do sytuacji, że budujacy sie w Jeleniej Górze, zamawiają materiały w Wałbrzychu !!!! No i nareszcie - będzie supermarket budowlany. Czy w najlepszym miejscu ??? To już inna bajka ... Słusznie więc zauważył /trafific/, powinno się wynegocjować przebudowę kompleksową skrzyżowania /Gunwaldzka- Jana Pawła II /.... Ale jak znam życie, to oni udrożnią tylko dojazd do swojego marketu i koniec, kropka. Nawiązujac do tych blokad i donosów przez jednego człowieka, o których mówił Pan Prezydent Łużniak, a zapewne chodzi o Roberta P. To jeżeli to prawda, to ja go podziwiam za skuteczność. Od lat bowiem donoszę na DROGOWCÓW za partaninę na ulicach , a nie udało mi się wstrzymać ani jednej takiej. Oni dalej PARTOLĄ I PARTOLĄ i to coraz więcej. Ostatnio w naszym Jagniątkowie na ulicy Saneczkowej. To chyba ich zemsta na mnie, za te liczne donosy !!!!!! Ręce opadają !!!! A na Karkonoskiej , już pojawiły się dziury !!!! w konkurencji pt. STOPIEŃ UDZIURAWIENIA DRÓG GMINNYCH , zajęlibyśmy pierwsze miejsce w KRAJU !!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski .....
~korek 25-05-2009 10:27
tak.. 2,5 mln na przebudowe skrzyzowania.. to raczej nic nie zmieni tam sa dwie krzyzowki, jedna Jana Pawla z Grunwaldzka a druga z tesco przeciez tam teraz przejechanie 2 swiatel zajmuje 15 min. A co bedzie jak doloza kolejne swiatla na wjazd na castorame ?? 30 min na pokonanie 100m ... szybciej jest jechac przez Jeżów mimo że dalej.
~Piipis where are U 25-05-2009 10:27
Piipi daj znać jak żyjesz to zajaramy blanta ;D
piipi 25-05-2009 10:28
*MAM pytanie..czy Castroma bedzie sprzedawac*majteczki ?
rymcycymcy 25-05-2009 10:59
To już czwarty ogrodzony plac w naszym mieście ! :) Tym razem płot jest ażurowy z nieregularną linią i ciekawym układem słupków podporowych. Wyróżnia się nietuzinkowym splotem druta i niepowtarzalnym w poszczególnych sekcjach układem ok :) Zwraca też uwagę jego długość. Jest znacznie bardziej interesującym obiektem niż ten na Kilińskiego.To zdecydowanie największe dotychczasowe osiągnięcie na polu miejskich inwestycji ! :)
~do olo 25-05-2009 11:18
zatwardzenie juz jest!! a co bedzie to strach pomyslec,na otwarcie w prezencie powinni dawac gruszki do lewatywy
~jel gor 25-05-2009 12:49
pipi jaka ty jestes durna i nudna juz.....
~tomek sob 25-05-2009 13:07
Panie Gajewski.....mam takie samo zdanie odnośnie tragicznej jakości naszych dróg.Ciekawe , kto z imienia i nazwiska prowadzi nadzór techniczny i odbiera tak s.....ne drogi.Przecierz w Sobieszowie juz są dziury na nowych teoretycznie wyremontowanych drogach i setki metrów dodatkowo popękanych. Jacy My JesteSmy Bogaci.....NIEMCY to przy nas pikuś......eeeeh.
~tomek sob 25-05-2009 13:07
Panie Gajewski.....mam takie samo zdanie odnośnie tragicznej jakości naszych dróg.Ciekawe , kto z imienia i nazwiska prowadzi nadzór techniczny i odbiera tak s.....ne drogi.Przecierz w Sobieszowie juz są dziury na nowych teoretycznie wyremontowanych drogach i setki metrów dodatkowo popękanych. Jacy My JesteSmy Bogaci.....NIEMCY to przy nas pikuś......eeeeh.
~Mateo 25-05-2009 13:08
Ciekawe jak będzie wyglądało skrzyżowanie po wybudowaniu Castoramy. Obwodnica obwodnicy by się przydała. Czasami szybciej można przejechać przez miasto niż przez te skrzyżowania i czerwone światła co kilkaset metrów.
~s. 25-05-2009 14:50
Jeśli jakaś firma chce coś wybudować - to buduje. Jeżeli firma chce spekulować gruntem - to przedłuża procedury do granic możliwości.
~emii 25-05-2009 15:11
nie mam nic przeciwko marketom ale może bez przesady? najlepiej z każdej strony coś wybudowac i zablokowac dostęp do miasta. tesco, mcdonald, 2 stacje paliw, lidl i jeszcze castorama w tym miejscu? może naprawdę warto się zastanowić? poza tym, warto zwrócic też uwagę, że przejazd przez owe skrzyzowanie w godzinach szczytu nie jest łatwy, można tam jeszcze otworzyć parking castoramy, z którego też będą wyjeżdzać i wjeżdżać. nie rozumiem prezydenta tego miasta. ;/ (domyślam się, ze nie ja jedyna)..
piipi 25-05-2009 15:20
..do - [~Mateo..] ..Ciekawosc jest ..spacerkiem do niezmierzonych czulosci krolestwa ognia i duzej temperatury ! Mozna sprobowac i tutaj wybor nalezy..do Ciebie.*Fajnie.
~mieszkanka 25-05-2009 15:21
a po co ta castorama wogóle u nas????? po co tyle markecików????? zamiast tego zrobic jakąś rozrywkę. co z basenem krytym??????
~Gjjl 25-05-2009 16:37
Przypadkowo zajrzałem na www Wągrowiec ( miasto powiatowe na Pałukach) i ze ździwieniem dowiedziałem się że niedawno zakończyli przetarg na akwapark,który wg planów oddany zostanie w listopadzie 2010 roku!!!- Projekt do k. lipca 2009,budowa VIII/IX 2009 - X 2010,rozpoczęcie eksploatacji XI 2010.Koszt 23.417.900 zł. CO NA TO NASI WSPANIALI RADNI I PREZYDENCI JAK DŁUGO JESZCZE BEDZIEMY MÓWIC O CIEPŁYCH BASENACH MÓWIĆ MÓWIC MÓWIĆ I NIC NIE ROBIĆ. CASTORAMA NIECH SOBIE I BĘDZIE ale co z ciepłymi basenami, co z NASZYM ACWAPARKIEM.
~*** 25-05-2009 16:41
Proponuje nowa,jak najbardziej prawdziwa reklame dla miasta:Jelenia Gora stolica marketow!!!! Zapraszamy wszystkich,duzy wybor,konkurencyjne ceny...
~kupiec z Jeleniej 25-05-2009 17:00
Smutne jest to , iż Jelenia Góra upodabnia się do setek innych miast gdzie powstają takie same blaszanki jak lidl, biedronka, tesco i w końcu Castorama. Powtarza sie błąd z lat siedemdziesiątych gdzie w całym obozie socjalistycznym postawały tak zwane leningrady betonowe bloki dla uboższych mieszkańców.Teraz jest kapitalizm i wszędzie powstają blaszanki. Proszę podać przykład jednej inwestycji handlowej w Jeleniej Górze która byłaby oparta o podgórski charakter miasta i ogólnie byłaby ciekawą inwestycją architektoniczną a nie powielanym wzorcem w setkach egzemplarzach bo tak jest najtaniej. Tracimy jako miasto indywidualny charakter a lokalizacja w centrum składu budowlanego - bez komentarza.
rymcycymcy 25-05-2009 17:52
Panie Prezydencie ...my nie chcemy takich marketów, my chcemy tłustych kurczaczków z KFC !!! ...no i jeszcze potem jakiś aquapark żebyśmy mogli wymoczyć tłuste brzuszki po objadku !!! ;) Będziemy się wtedy czuć w Jeleniej jak w Ameryce i wyglądać jak światowcy :)
~Zdzich 25-05-2009 17:55
Podziekujcie panu Prystromowi za to, ze ani Focus Park, ani Pasaz Grodzki nie moga ruszyc z budowa. W Legnicy nikt nie robi inwestorom zadnych problemow i miasto sie rozwija, powstaja nowe miejsca pracy, ludzie nie musza jezdzic do Wroclawia wydawac swoich pieniedzy... A w Jeleniej jak bylo, tak jest. Dalej swoje pieniadze wydajemy we Wroclawiu oraz Legnicy, podczas gdy moglibysmy to robic u siebie w miescie.
~mucha 25-05-2009 18:14
dobrze , ze wJezowie Sudeckim lotnisko jest . Jak na Grunwaldzkiej zakorkuja kzyzowke to sie przeleci . Z Jelonki jest blisko to i niedrogo bedzie.
~RRR 25-05-2009 19:05
No i mamy nowegoo sponsora sportu w naszym miescie!!!Castorame
~Alfons 25-05-2009 19:14
KFC powinno być w Jeleniej Górze !
~karotka 25-05-2009 19:32
Ale fajnie co zostawimy naszym potomnym?? betonowe bloki, kolorowe ZUS-y i blaszane markety,a przyszli archeolodzy będą nas miec za d...li którzy nie wiedzieli co to jest architektura:/
piipi 25-05-2009 19:34
..do - [~Mucha..]..a wezmiesz mnie na swoje skrzydelko ?. *Fajnie jest ..sie przeleciec.
piipi 25-05-2009 19:37
..do - [~Mucha..]..a wezmiesz mnie na swoje skrzydelko ?. *Fajnie jest ..sie przeleciec.
ago. 25-05-2009 19:41
do 25-05-2009 08:42 | ~? | IP: *.223.161.29 - Masz informacje sprzed dwudziestu lat. Już od dawna jakaś się z nim "męczy" (?). ;-)
piipi 25-05-2009 19:45
..do - [~Rymcycymcy..] ..wole*fajne koguty z FKK !
~al 25-05-2009 19:53
cieszymy się nowo powstającego kolejnego obozu pracy "ARBEIT MACH FREI"!!
ago. 25-05-2009 19:54
Rymcycymcy, w tym "cywilizowanym świecie", jak pisze HAVA_NAGILA, to przecież się "toczą" po ulicach i przelewaja z nogi na nogę różne wieloryby. Niektóre nawet usiłują być "w stanie biegania". To tylko do swoich seriali nazbierali "lasek", a na ulicach widać co innego. Tacy to "światowcy" w tym "lepszym świecie". ;-)
~mich 25-05-2009 21:09
Nie bylo "Castoramy" to zle! Buduja Castorame tez zle! Niektore wypowiedzi sa wrecz żenujace.Wcale sie nie dziwie ze z takiej czescii spoleczenstwa jeleniogorskiego wykreowal sie ktos taki jak Pan Prystrom."Zbawcy" Jeleniej Gory pogoncie te wszystkie galerie , Castoramy itp a pozostawcie tylko " Flore" i targowisko kolo" Ronda" i bedzie super.I architektora jakas swojska i miejsca pracy zapewnione,skrzyzowanie nie zablokowane, i nie bedzie kolejnego "obozu pracy".Same korzysci! A wiec do roboty" homosovietikusy" z" czerwonej doliny."
~miedzianobrody 25-05-2009 21:42
Mam nadzieje ze małe sklepiki dadza rade pomimo tego powstałego molochu...tam zawsze ceny sa niskie bo i oplaty male i na obsługe nie trzeba czekac...pozdrowienia dla chlopaków z Instalu na Karola Miarki
Cień 25-05-2009 21:56
Nie chcemy Kastoramy!!! Następny market, z bublami, z pseudo promocjami, pułapkani cenowymi i kasjerkami w pampersach śmierdzących w gumy lecących. Wystarczy, że oczyszczalnia śmierdzi, to jeszcze kasjerki w pampersach.
ago. 25-05-2009 22:04
Do ~kupiec z Jeleniej - A co sądzisz o "galeriach" pobudowanych przez "kupców z Jeleniej" na FloraMarkt? Czy te "budowle" nie oddają podgórskiego charakteru naszej miejscowości? Jakie wspaniałe faliste dachy tej "wspaniałej" podgórsiej architektury! Odnośnie Centrum - Castorama nie będzie przecież w "centrum" Jeleniej Góry. Chyba, że zaplanowali ją na placu Ratuszowym, a ja, sierotka, nic o tym nie wiem.
Mario 25-05-2009 22:19
szkoda...niedługo będą jeszcze inne budynki i hipermarkety przez co nie będzie tak pięknego widoku z Grzybka...a to moje ulubione miejsce...
~iris 25-05-2009 22:32
Znowu działanie władz nieprzemyślane. W przyszłości będzie się wymieniać ich nazwiska jako tych, którzy szkodzili miastu. Jak dotąd nie miałem problemów z zakupem materiałów budowlanych, ani nikt ze znajomych. Jeśli już ta firma chciała wejść na rynek jeleniogórski, to władze powinny były wskazać jej lokalizację nie obciążającą ruchem centrum miasta. Pewnie stanie kolejna maszkara, po przekątnej skrzyżowania. Jelenia Góra zamiast porządkowania estetycznego, otrzyma kolejnego strupa. Zamiast zmniejszania ruchu samochodowego w centrum, będzie jego wzmożenie. O tym wszystkim już wielokrotnie wypowiadano się na różnych forach, ale "karawana jedzie dalej" w interesie wyłącznie nielicznych.
~grr 26-05-2009 1:56
a ten plot (ogrodzenie) na fotce to klasyka gatunku po prostu... wiem, czepiam sie
~kupiec z Jeleniej 26-05-2009 16:10
Kuriozalne porównanie właściciela straganu z flory o wymiarach 5x5 z potężnym mięzynarodowym koncernem o miliardowych obrotach mające uzasadnić tezę iż jest to to co prawda brzydkie ale na Florze jest jescze gorzej nawet nie jest śmieszne ale po prostu niemo...lne. Wymagać od drobnego przedsiębiorcy aby tworzył nową jakość w architekturze miasta gdy walczy on o przeżycie i porównywac go do zagranicznych inwestorów jest wątpliwym uzasadniem dla powstawania potworków . Chciałbym przypomnieć , iż targowisko Flora należy do miasta i to ono odpowiada za estetykę tego miejsca.
ago. 26-05-2009 16:16
A nie mogło to być zlokalizowane między Cieplicami a centrum Jeleniej Góry przy ul.Wolności? Np. z tyłu dawnej gorzelni. ;-)
ago. 26-05-2009 21:26
Do Kupiec z Jeleniej - Najpierw dowiedz się, do kogo należy Flora, a potem się wypowiadaj. Odnośnie "tworzenia nowej jakości w architekturze" - czy chciałbyś, aby na placu Ratuszowym pojawiła się taka "nowa jakość tworzona przez drobnych przedsiębiorców"? Czy uważasz, że przez to, że "oni walczą o przeżycie", to przez to te koszmarne blaszaki nabrały urody? To ty zacząłeś pisać o estetyce. Flora jest w c e n t r u m Jeleniej Góry, a Castorama będzie na obrzeżach. Gdyby było odwrotnie, to miałbyś rację.
~k2 26-05-2009 22:04
"To jedna z najbardziej ciągnących się inwestycji w mieście..." Tak, jasne, oczywiście i co jeszcze? Jest wiele inwestycji, które ciągną się latami. Sami przyznacie. A ta inwestycja to tylko kolejny market. I po, co? I tak źle, i tak źle. Pamiętam, że mówiono kiedyś o aquaparku, który to miał powstać. I co? Do dziś go niewidać, a marketów jak grzybów po deszczu. Szkoda pisać wogule. Każdy z nas ma inne zdanie do powiedzenia. A co będzie, to będzie. Pozdrawiam wszystkich.
ago. 27-05-2009 7:12
Do ~k2 - Tylko że do budowy marketów nie trzeba dopłacać, a aquapark musimy wybudować z własnych srodków, (może cos unia dorzuci). Szkoda, że już dawno temu temu NIKT, ŻADNE władze o tym nie pomyślały. Za Prezydenta Obrębalskiego chociaż złożono projekt.
~iris 28-05-2009 12:54
Proszę pokazać wygląd tej maszkary, która ma być "Kastoramą". Może będzie mniejszy szok, jak już to... powstanie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group