Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4027
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszają Muzykalia Staniszowskie!

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 5 września 2011, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: Agrafka
Koncert na skrzypce i wiolonczelę oraz wykład „Kamienie medytacyjne wokół sanatorium w Wojkowie (Bukowcu)”, odbędzie się 11 września o godz. 18.00 w sali Balowej Pałacu Staniszów.

Na uroczystą inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego na Dolnym Śląsku, które odbędą się w ramach Festiwalu „Muzykalia Staniszowskie" zapraszają: Fundacja Forum Staniszów, kościół p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie oraz Hotel Pałac Staniszów.

Oprócz interesującego wykładu Andrzeja Więckowskiego o tajnikach kamieni medytacyjnych, będzie posłuchać skrzypaczki Ewy Antosik i wiolonczelistki Marii Koralewskiej, które podczas koncertu wykonają m.in. utwory M. Ravela, A. Honeggera oraz K. Szymanowskiego.

Z kolei w sobotę, 17 września, w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie, historię miejscowości, najpiękniejszej wioski w Staniszowie, przedstawi Arkadiusz Motylski, zaś Anna Patrys wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Dolnośląskiej będzie solistką koncertu, podczas którego zabrzmią pieśni Franciszka Schuberta. Początek o godz. 18. 30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 5-09-2011 15:32
http://www.palacstaniszow.pl/pl/aktualnosci/nid/3013

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group