Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8793
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Ruszają Muzykalia Staniszowskie!

Poniedziałek, 5 września 2011, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: Agrafka
Koncert na skrzypce i wiolonczelę oraz wykład „Kamienie medytacyjne wokół sanatorium w Wojkowie (Bukowcu)”, odbędzie się 11 września o godz. 18.00 w sali Balowej Pałacu Staniszów.

Na uroczystą inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego na Dolnym Śląsku, które odbędą się w ramach Festiwalu „Muzykalia Staniszowskie" zapraszają: Fundacja Forum Staniszów, kościół p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie oraz Hotel Pałac Staniszów.

Oprócz interesującego wykładu Andrzeja Więckowskiego o tajnikach kamieni medytacyjnych, będzie posłuchać skrzypaczki Ewy Antosik i wiolonczelistki Marii Koralewskiej, które podczas koncertu wykonają m.in. utwory M. Ravela, A. Honeggera oraz K. Szymanowskiego.

Z kolei w sobotę, 17 września, w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie, historię miejscowości, najpiękniejszej wioski w Staniszowie, przedstawi Arkadiusz Motylski, zaś Anna Patrys wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Dolnośląskiej będzie solistką koncertu, podczas którego zabrzmią pieśni Franciszka Schuberta. Początek o godz. 18. 30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group