Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2416
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rusza TOURTEC’ 2011 w Rynku. W piątek i sobotę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 maja 2011, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agrafka
Fot. TEJO
Jutro (6 maja) o godz. 10 na jeleniogórskim placu Ratuszowym rozpoczną się dwudniowe XIII Targi Turystyczne TOURTEC’ 2011. To świetna okazja do poznania tradycji Karkonoszy oraz spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej i nie tylko. Po raz pierwszy na takiej imprezie stoisko będzie miał Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze. Imprezę uświetnią występy nie tylko artystów regionalnych, ale także zagranicznych.

Targi będą trwały dłużej niż w zeszłym roku, a mianowicie 6 maja od godziny 10.00 do 18.00, i 7 maja od godziny 10.00 do 17.00. Swoje produkty i oferty turystyczne prezentować będą wystawcy z całego kraju i spoza granic Polski. Pojawią się przedstawiciele Warmii i Mazur, Kaszub, Białostocczyzny, Gniezna i nie tylko. Będzie też okazja do degustacji i kupna lokalnych produktów m.in. przetworów, nalewek, miodów, pieczywa, wypieków i wielu innych.

W trakcie prezentacji regionów, produktów i ofert turystycznych z nimi związanych, atrakcją będą występy m.in. lokalnych zespołów folklorystycznych. Na estradzie wystąpią Karkonosze, Porębianie, Rybniczanki, Rudawianie, Agat, a także Kowarska Orkiestra Dęta. Będą także pokazy tańca nowoczesnego Beaty Tabor i szkoły tańca Kurzak i Zamorski oraz Dance Studio Emotion Hip Hop.

Na jeleniogórskim Rynku wystąpią najmłodsi: przedszkolacy z przedszkoli nr 1 i 2 z Piechowic, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, Groszki z Osiedlowego Domu Kultury oraz ze szkoły muzycznej Yamaha. Odbędą się również pokazy grupy sportowej Aikido oraz akrobatów z Cyrklandu. Nie zabraknie występów gości zagranicznych: zagra Orkiestra z Bambergu.

– W tamtym roku przedstawiciele Białostocczyzny przywieźli swoje regionalne produkty m.in. słynną kiszkę, babkę ziemniaczaną oraz kołacze. Z naszych terenów stowarzyszenie Ducha Gór będzie prezentować swoje specjały, gospodynie z Rybnicy wypiekają smakowite ciasta, a mysłakowiczanie przywiozą pajdy chleba własnego przepisu, prezentowane także będą wyroby z miodów. Będzie okazja do kupienia biżuterii z Jablonca – zachęca Wiesław Dzierzba.

Stragany podzielone zostaną na uliczki np. produktu lokalnego, gastronomiczne. Wydzielona będzie uliczka Karkonoska. Pojawi się dużo zagranicznych gości, m.in. z Czech, którzy będą promować Jablonec nad Nysą, Trutnov oraz czeski Związek Gmin Karkonoskich. TOURTEC odwiedzą również Niemcy m.in. z Bautzen i Aachen, a także Holendrzy.

Nowością będzie stoisko Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. – Znajdzie się ono w namiocie organizatora. Jeleniogórzanie i goście będą mogli poznać bieżący repertuar teatru oraz plany na przyszłość – zaprasza Urszula Liksztet, kierownik literacki placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Chuda 5-05-2011 9:04
Ciekawe tylko dlaczego w piątek to się rozpoczyna a nie w sobotę i trwałoby przez weekend ?? Chyba w piątki dorośli pracują a dzieciaki dla których odpowiednie byłyby występy \\\"groszków\\\" itp są w szkołach i przedszkolach !!! Jak zwykle - w Jeleniej Górze myślenie przychodzi z wielkim problemem...
~ccc 5-05-2011 9:32
Myślenie jest lepsze niż rok temu, kiedy to targi trwały od rana w piątek do popołudnia. Ci, którzy pracowali do 16:00 na głodniaka mogli udać się na Plac, aby zobaczyć, jak zwijają się kolejne namioty. Tak więc mimo wszystko brawo za rozciągnięcie targów na sobotę
~ 5-05-2011 9:56
fantastyczny pomysł na promocję.....żeby tylko pogoda dopisała to organizatorzy będą zadowoleni i goście dłużej zostaną ....a wszystkich sceptyków i korniszonów prosi się o zaprzestanie notorycznych narzekań... Czy Wam nigdy nikt nie dogodzi ????????? co za ludzie ??????...Jeleniogórzanka ;-)
~ 5-05-2011 10:56
DOLNOŚLĄZAK. Najazd turystow do Kotliny Jeleniogórskiej trwał w czasie WIELKIEJ MAJÓWKI 3 DNIÓWKI. Wg mnie to był najlepszy czas na zorganizowanie wystawy . Ukazania interesujacych turystycznie miejsc w powiecie. Oferta programowa na majówkę byla bardzo skromna. Starosta i Powiatowa Komisja Turystyki oraz powiatowy urzędnik odpowiedzialny za turystykę pokpili sprawę, organizując obecnie wystawę. Przecież oni za bycie samorządowcami odpowiedzialnymi "za coś ?" biorą pieniądze. Gratulacje dla magistratu Kowar i Karpacza, Kowboja oraz dwuimiennego Bicykla. Wyrazy "uznania" dla wielebnych, którzy te świeckie święta uświetnili nabożeństwami.
~ 5-05-2011 11:11
cd. z 10:56. Organizatorzy wystawy sprawiaja wrażenie specjalistów od paraolimpiady. A przecież upośledzeni nie są. A może powiatowi samorządowcy i urzednicy od turystyki są sprawni inaczej? DOLNOŚLĄZAK.
~Marcin73 5-05-2011 11:46
Impreza promująca Jelenią Górę w Jeleniej Górze jest owszem interesująca, ma również spore walory edukacyjne. Jako Miłośnik Cieplic wolałbym jednak żeby urzędnicy odpowiedzialni za promocję miasta pomyśleli nad dotarciem do potencjalnych klientów(turystów i kuracjuszy) i im zaprezentowali walory naszego pięknego miasta i jego okolicy. 100 lat temu w Kotlinie wypoczywali mieszkańcy Wrocławia, Drezna i Berlina. I to są naturalne kierunki, gdzie należy kierować wysiłki promujące Jelenią Górę, Karpacz, Szklarską Porębę i inne piękne miejscowości regionu. Pozdrawiam. Miłośnik Cieplic.
~ 5-05-2011 17:45
To dla tego etatowego towarzystwa wzajemnej adoracji za trudne i zbyt pracochłonne Panie Marcinie miłośniku Cieplic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group