Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5375
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rusza TOURTEC’ 2011 w Rynku. W piątek i sobotę

Czwartek, 5 maja 2011, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Rusza TOURTEC’ 2011 w Rynku. W piątek i sobotę
Fot. TEJO
Jutro (6 maja) o godz. 10 na jeleniogórskim placu Ratuszowym rozpoczną się dwudniowe XIII Targi Turystyczne TOURTEC’ 2011. To świetna okazja do poznania tradycji Karkonoszy oraz spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej i nie tylko. Po raz pierwszy na takiej imprezie stoisko będzie miał Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze. Imprezę uświetnią występy nie tylko artystów regionalnych, ale także zagranicznych.

Targi będą trwały dłużej niż w zeszłym roku, a mianowicie 6 maja od godziny 10.00 do 18.00, i 7 maja od godziny 10.00 do 17.00. Swoje produkty i oferty turystyczne prezentować będą wystawcy z całego kraju i spoza granic Polski. Pojawią się przedstawiciele Warmii i Mazur, Kaszub, Białostocczyzny, Gniezna i nie tylko. Będzie też okazja do degustacji i kupna lokalnych produktów m.in. przetworów, nalewek, miodów, pieczywa, wypieków i wielu innych.

W trakcie prezentacji regionów, produktów i ofert turystycznych z nimi związanych, atrakcją będą występy m.in. lokalnych zespołów folklorystycznych. Na estradzie wystąpią Karkonosze, Porębianie, Rybniczanki, Rudawianie, Agat, a także Kowarska Orkiestra Dęta. Będą także pokazy tańca nowoczesnego Beaty Tabor i szkoły tańca Kurzak i Zamorski oraz Dance Studio Emotion Hip Hop.

Na jeleniogórskim Rynku wystąpią najmłodsi: przedszkolacy z przedszkoli nr 1 i 2 z Piechowic, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, Groszki z Osiedlowego Domu Kultury oraz ze szkoły muzycznej Yamaha. Odbędą się również pokazy grupy sportowej Aikido oraz akrobatów z Cyrklandu. Nie zabraknie występów gości zagranicznych: zagra Orkiestra z Bambergu.

– W tamtym roku przedstawiciele Białostocczyzny przywieźli swoje regionalne produkty m.in. słynną kiszkę, babkę ziemniaczaną oraz kołacze. Z naszych terenów stowarzyszenie Ducha Gór będzie prezentować swoje specjały, gospodynie z Rybnicy wypiekają smakowite ciasta, a mysłakowiczanie przywiozą pajdy chleba własnego przepisu, prezentowane także będą wyroby z miodów. Będzie okazja do kupienia biżuterii z Jablonca – zachęca Wiesław Dzierzba.

Stragany podzielone zostaną na uliczki np. produktu lokalnego, gastronomiczne. Wydzielona będzie uliczka Karkonoska. Pojawi się dużo zagranicznych gości, m.in. z Czech, którzy będą promować Jablonec nad Nysą, Trutnov oraz czeski Związek Gmin Karkonoskich. TOURTEC odwiedzą również Niemcy m.in. z Bautzen i Aachen, a także Holendrzy.

Nowością będzie stoisko Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. – Znajdzie się ono w namiocie organizatora. Jeleniogórzanie i goście będą mogli poznać bieżący repertuar teatru oraz plany na przyszłość – zaprasza Urszula Liksztet, kierownik literacki placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group