Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4701
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Rusza Liga Sań Rogatych

Czwartek, 13 stycznia 2011, 15:28
Aktualizacja: Piątek, 14 stycznia 2011, 19:40
Autor: MDvR
Kowary: Rusza Liga Sań Rogatych
Fot. archiwum
Tej zimy po raz kolejny mieszkańcy Kowar oraz odwiedzający miasto turyści będą mogli zjechać saniami rogatymi. „Liga Sań Rogatych” organizowana będzie od stycznia do marca we wszystkie śnieżne soboty. Na trasie zjazdu rozgrywane będą konkurencje towarzyszące, które urozmaicą przejazd oraz dostarczą dodatkowych emocji.

Zjazd saniami rogatymi to niezapomniane wrażenia, których można doświadczyć tylko w Karkonoszach. Rodzinna zabawa połączona z elementami rywalizacji sportowej to oryginalna propozycja skierowana do wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu. Od prawie 10 lat ożywa tu tradycja zabawy, której prawie 200 lat temu oddawała się w Karkonoszach miejscowa elita, zamożni kuracjusze i turyści. Tę zimową atrakcję reaktywowano w 2001 roku. Od tej pory, co roku w marcu odbywa się “Międzynarodowy Zjazdy Saniami Rogatymi”, w których biorą udział zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.

W 2008 roku imprezę dodatkowo wzbogacono o poprzedzającą ją Ligę Sań Rogatych.
Emocje związane ze zjazdami saniami rogatymi nie polegają tylko na podziwianiu pięknych górskich widoków. Relaksacyjne zjazdy zmieniają się często w szalone wyścigi krętymi leśnymi ścieżkami. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zjechać “śnieżnym wehikułem czasu” oraz tych którym przyjemność ta przypadła już do gustu, zapraszamy zimą do Kowar!

Pierwsza w tym zimowym sezonie edycja kowarskiej „Ligi Sań Rogatych” odbędzie się już w najbliższą sobotę 15 stycznia 2011. Regulamin i zapisy na stronie: www.kowary..pl/pl/liga-san-rogatych-2011

Ponadto więcej informacji o fenomenie sań znajdziecie Państwo na stronie www.sanierogate.kowary.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group