Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6259
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rusza budowa drogi rowerowej na Zabobrzu

Niedziela, 22 sierpnia 2010, 9:03
Aktualizacja: 9:32
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
JELENIA GÓRA: Rusza budowa drogi rowerowej na Zabobrzu
Fot. Krzysztof Dudek
Od kilku dni trwają prace przy wycince krzaków i drzew samosiejek wzdłuż obecnej ścieżki rowerowej na odcinku Zabobrze – Grabarów, gdzie do października br. ma powstać asfaltowa droga rowerowa. Wyłoniony wykonawca wykonał projekt i obecnie rozpoczął jego realizację. Koszt budowy ponad pięciokilometrowej drogi rowerowej to około 1,8 mln zł.

Zadanie pod nazwą: Udostępnienie szlaków do aktywnej turystyki rowerowo - pieszej jako uzupełnienie oferty turystycznej Jeleniej Góry. Szlak aktywnej turystyki Jelenia Góra Zabobrze – Grabarów, w końcu doczekało się pierwszych kroków w ramach realizacji. Ci, którzy systematycznie odwiedzają ścieżkę, z pewnością zauważyli posuwającą się wycinkę krzaków od ulicy Ogińskiego w stronę Grabarowa.

Prace realizuje Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z ulicy Dworcowej w Jeleniej Górze, które wygrało przetarg na to zadanie. Projekt stworzony przez wykonawcę w marcu br. został poddany ocenie cyklistom. Wówczas otrzymał ocenę bardzo dobrą. Zakłada on utwardzenie asfaltem dwóch stron szutrowej drogi wzdłuż obwodnicy od ulicy Ogińskiego, aż do węzła na Grabarowie. W ramach prac zostanie wykonana podbudowa, dwuwarstwowa nawierzchnia. Pojawią się też betonowe obrzeża i przepusty. Wyprofilowane zostaną przydrożne rowy, a w czterech punktach staną „wandaloodporne” ławeczki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Oficjalny termin oddania drogi do użytku planowany jest na październik br. Koszt budowy po przetargu to 1 mln 855 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane unijnymi pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group