Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5621
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Ruch na budowie nowej szkoły w Podgórzynie

Poniedziałek, 23 października 2017, 8:45
Autor: WAC
Podgórzyn: Ruch na budowie nowej szkoły w Podgórzynie
Fot. Użyczone
Zgodnie z przyjętym harmonogramem, trwają prace na budowie nowego Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie. Robotnikom z prowadzącej inwestycję firmy z Karpacza sprzyja piękna jesienna pogoda.

Przypomnijmy, że budowa nowego obiektu szkolnego ma zakończyć się pod koniec 2018 roku. Obok budynków szkoły podstawowej dla 180 – 200 uczniów oraz przedszkola dla 60 – 100 dzieci powstaną miejsca parkingowe i plac zabaw, a w przyszłości też hala sportowa.
Koszt inwestycji to około 21 milionów złotych. Gmina na ten cel otrzymał dotację unijną, w ramach jeleniogórskiego ZIT, w wysokości 9 milionów złotych. Resztę samorząd pozyskał dzięki emisji obligacji.

- Do tej pory inwestycja przebiega bez opóźnień – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. Do tej pory wykonano już płytę fundamentową oraz ściany parteru i lada dzień rozpocznie się montaż stropu pierwszego piętra. Na działkę doprowadzono już wodę i wkrótce będzie też gotowe przyłącze energetyczne. Obok powstającego budynku wykonywane są odwierty na potrzeby aktywnego ogrzewania przez pompy ciepła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group