Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruch na budowie nowej szkoły w Podgórzynie

Wiadomości: Podgórzyn
Poniedziałek, 23 października 2017, 8:45
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Zgodnie z przyjętym harmonogramem, trwają prace na budowie nowego Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie. Robotnikom z prowadzącej inwestycję firmy z Karpacza sprzyja piękna jesienna pogoda.

Przypomnijmy, że budowa nowego obiektu szkolnego ma zakończyć się pod koniec 2018 roku. Obok budynków szkoły podstawowej dla 180 – 200 uczniów oraz przedszkola dla 60 – 100 dzieci powstaną miejsca parkingowe i plac zabaw, a w przyszłości też hala sportowa.
Koszt inwestycji to około 21 milionów złotych. Gmina na ten cel otrzymał dotację unijną, w ramach jeleniogórskiego ZIT, w wysokości 9 milionów złotych. Resztę samorząd pozyskał dzięki emisji obligacji.

- Do tej pory inwestycja przebiega bez opóźnień – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. Do tej pory wykonano już płytę fundamentową oraz ściany parteru i lada dzień rozpocznie się montaż stropu pierwszego piętra. Na działkę doprowadzono już wodę i wkrótce będzie też gotowe przyłącze energetyczne. Obok powstającego budynku wykonywane są odwierty na potrzeby aktywnego ogrzewania przez pompy ciepła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Widzę 23-10-2017 10:35
Nie zapomnijcie o bezpiecznym przejściu ,pamiętać że tą drogą pędzą wariaci.
~Obs 23-10-2017 10:46
Tylko człowiek bez wyobraźni przy tak ruchliwej drodze buduje szkole. Skandal
~Wilsonek 23-10-2017 10:51
Jednego nie rozumiem. Z tego co wiadomo to w szkole w Podgórzynie z roku na rok jest coraz mniej dzieci i będzie jeszcze mniej, owszem było ciasno ale teraz jest ok. nawet są luzy. Jedyny jaki problem polega to brak sali gimnastycznej w szkole a budynek można było gruntownie wyremontować by spełniał obecne wymagania. Zamiast gdzieś obok wybudować tą salę gimnastyczną to gmina funduje buduje całkowitą nową szkołę ale bez sali gimnastycznej. To są jaja i kpiny oraz widać jak na bakier urzęduje gmina dla mieszkańców z gminy. Teraz to będą bardzo wysoko rosnąc podatki i opłaty by to wszystko spłacić. już nie mówię o długach która to gmina posiada, może niech wybudują jeszcze jedną szkołę w Podgórzynie tym razem pod Przesieką a co tam, skoro i tak marnotrawią kasę na nieprzemyślane decyzje.
~ 23-10-2017 10:57
Ogrzewanie pompą ciepła to ogrzewanie pasywne, a nie aktywne. Komuś coś dzwoni, ale chyba we łbie, a nie w kościele.
~Do Wilsonek 23-10-2017 11:17
Wilsonek proszę się ogarnąć i takich głupot nie pisać tylko bardziej w temacie się rozeznać. Po pierwsze skąd informacja, że z roku na rok jest coraz mniej dzieci. Skoro statystyki mówią inaczej, a poza tym szkoła w Podgórzynie cieszy się dużym uznaniem i coraz więcej rodziców oddaje swoje dzieci właśnie do tej placówki. Ponadto dotychczasowy budynek szkoły jest już 'wysłużony" i nie spełnia żadnych wymagań. A wybudowanie sali gimnastycznej jest nie możliwe z prostego powodu, nie ma na nią miejsca co Wilsonek powinien wiedzieć. Kolejna błędna informacja jaką Wilsonek się posługuje to jest, że w nowej szkole nie będzie sali gimnastycznej. Bzdura będzie tylko dwu funkcyjna sala gimnastyczna / aula. Kasa nie jest marnowana, a taka inwestycja jest potrzebna.
~Ok 23-10-2017 11:35
Moze inwestycja potrzebna ,aleeee przy tak ruchliwej drodze szumie spalinach to GLUPOTA .Z pewnoscia zaplanowali Ci ,ktorych dzieci chodzic tam nie beda. Tereny bagienne ,poza zabudowaniami .Dzieci beda zmuszone przechodzic przez ulice o duzym natezeniu ruchu.I jeszcze w poblizu tejze drogi.Kto to wymyslil.??Mam prosbe,prosze sie publicznie POCHWALIC!!!
~Grześ 23-10-2017 12:01
Gdyby trochę pogłówkować, to w obrębie starej szkoły jest miejsce dla sali gimnastycznej. Teren nie jest duży, ale dałoby się. A nowa kosztowna inwestycja jest jedynie kiełbasą wyborczą - wszagrze w listopadzie 2018 sa wybory i kto wie co suweren postanowi? A tak będzie sukces. Tylko że koszt tego będzie ciężarem dla mieszkańców na długie lata. Budowa to jedno, a utrzymanie i codzienna eksploatacja to drugie. Czy jest to przemyślane i dobrze policzone?
~Wilsonek 23-10-2017 12:01
To ciekawe że w Podgórzynie mieszkańcy mówią o tym, to co ja napisałem, więc z gminy jesteś? że tak kręcisz czy samych pleciuchów tam macie?. Coś w tym musi być skoro niemal wszyscy na gminę narzekają. To dopowiem, taką nietrafną ziemię pod budowę szkoły wybrano z urzędu tylko dlatego że kolega przyjaciel miał tam ziemię i trza było trochę wyprać pieniążków. To też są plotki? to może wszystkich wyślijcie do apteki po tabletki po rozum do głowy bo wszyscy mówią same plotki wyssane z palca, aż szkoda ich słuchać, wcześniej na komentarzach też o tym pisano.
~ 23-10-2017 13:07
Ja też jestem przeciw tej inwestycji. To zadłuży gminę czyli nas wszystkich na długie lata. A czy mało u nas szkół. Sosnówka, Miłków, Ściegny. To wszystko są duże obiekty plus hale sportowe. Po co w małej gminie tyle szkół. Czy aż tyle mamy dzieci, że nie mogą się pomieścić? Jakoś do tej pory wszyscy się mieścili. W tej gminie najpierw się robi, a potem myśli. Dalibyscie ludziom dotacje na ogrzewanie jak w pobliskich gminach, wyremontowalibyscie drogi, a nie jak w Miłkowie połatane przez środek, a tak szumnie zapowiadano remont drogi. A nie kolejna szkoła potrzebna jak dziura w moście...Bo jednak większość mieszkańców gminy jest przeciwna tej inwestycji.
~Kolega 3 23-10-2017 13:41
Oszvczednosci na innych obiektach oswiatowych I biblioteka h zamykanych już sa co będzie dalej,location maksymalne, rezygnacia x doplat do wody,Pinochet socjalna, portal jak pogorzelcy z pogorzyna prosili o pomoc i guzik dostali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group