Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8455
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozwój klubu golfowego

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 11:04
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2019, 6:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rozwój klubu golfowego
Fot. Przemek Kaczałko
Golf Club Jelenia Góra zorganizował piknik, podczas którego można było spróbować swoich sił w dyscyplinie sportowej, która równie dobrze może być sposobem na spędzanie wolnego czasu. Pasjonaci golfa funkcjonują w stolicy Karkonoszy już od siedmiu lat, a ich pole zlokalizowane w okolicach dawnego Urzędu Skarbowego wygląda coraz lepiej.

W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy to na polu po byłym wysypisku śmieci rozpoczęto adaptację terenu na pole golfowe - miejsce to wygląda o niebo lepiej. Widać ciągły rozwój infrastruktury, a plany są ambitne.

Krok po kroku dążymy do naszego celu, czyli stworzenia poprawnego miejsca do uprawiania gry w golfa - powiedział Edward Ostrowski, prezes Golf Clubu Jelenia Góra.

Niemal ukończona jest już strefa treningowa ze strzelnicą.

Można ćwiczyć uderzenia na odległość i kierunek. Są też przygotowywane miejsca, które będą uczyć strategii na polu. W przygotowaniu jest bunkier piaskowy, a ostatnio zrobiliśmy tymczasowo sztuczny "putting green" - opowiada E. Ostrowski, który zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w golfa.

Każdy chętny może przybyć na pole przy ul. Golfowej (wjazd od strony ul. Wolności w okolicy budowanego marketu Lidl) - w środy od godz. 17:00 i niedziele od godz. 16:00 - oczywiście w zależności od pogody. Wśród członków klubu są też aktywni zawodnicy, którzy biorą udział w zawodach golfowych.

Mamy dość dużą grupę, która zakwalifikowała się do rundy finałowej Mistrzostw Świata Amatorów oraz w cyklu Santander Banku. Bierzemy udział w seriach ogólnopolskich i zagranicznych, gdzie osiągamy sukcesy - mówił prezes Golf Clubu.

Dzięki wsparciu firm jeleniogórskich, a nawet z niemieckiego Bautzen - zarządzający polem golfowym zamierzają w najbliższym roku (jeśli pogoda pozwoli) stworzyć dwa-trzy dołki, a docelowo ma być ich dziewięć i mają być gotowe za trzy lata.

Twoja reakcja na artykuł?

25
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group