Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 7932
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozwijać talenty z uwzględnieniem cnót

Poniedziałek, 17 października 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Rozwijać talenty z uwzględnieniem cnót
Fot. Agrafka
Konferencja naukowa „Misja szkoły w integralnym wychowaniu dziecka” odbyła się wczoraj z okazji XI Dnia Papieskiego i Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wykładów poruszane były tematy ważkie dla współczesnego szkolnictwa oraz nauczania w duchu katolickim.

Wprowadzenie do konferencji, która miała miejsce w dawnym kolegium jezuickim, dziś domu katechetycznym parafii św. Erazma i Pankracego, wygłosił ks. dr Mariusz Majewski. Pierwszy wykład „Wychowanie do wolności – jak wychowywać mądrych i odpowiedzialnych ludzi” poprowadziła dr Agnieszka Lisiecka-Bednarczyk, kolejny o „Filarach wychowania oraz fundamentach dojrzałej postawy wychowawcy” wygłosiła mgr Elżbieta Łozińska. Ks. Marcin Kozyra mówił o tym co łączy „Rodzinę szkołę i kościół”, natomiast mgr inż. Zbigniew Sośnicki zaprezentował ciekawą „Historię szkolnictwa katolickiego w Jeleniej Górze”, które swoje początki miało prawdopodobnie już w XII w.

Warto podkreślić, że współcześni nauczyciele katoliccy koncentrują się na osobie, starają się rozwijać wszystkie talenty uczniów ze szczególnym uwzględnieniem cnót. Celem edukacji katolickiej jest poszukiwanie obiektywnego dobra i prawdy, poznanie świata i samego siebie, jako Bożego stworzenia, a także wzorowanie się na Chrystusie.

Podczas konferencji zorganizowanej przez zawiązane wiosną Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego nie zabrakło dyskusji i interesujących pomysłów na połączenie typowej nauki z edukacją katolicką. Mówiono także o staraniach, które mają doprowadzić, aby we wrześniu przyszłego roku w Jeleniej Górze ruszył zespół szkół, w których nauczanie prowadzone by było zgodnie z wykładnią wiary Kościoła katolickiego.

Na koniec ks. dr hab. Sławomir Stasiak z Kurii Legnickiej celebrował Mszę Świętą w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego w intencji nauczycieli i wychowawców z terenu Kotliny Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
54
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group