Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6954
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozwiązanie Fotozagadki z Jelonki – to ulica Jelenia

Wtorek, 16 grudnia 2008, 22:10
Aktualizacja: Środa, 17 grudnia 2008, 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozwiązanie Fotozagadki z Jelonki – to ulica Jelenia
Fot. TEJO
Znów nie było łatwo! Odpowiedzi dostaliśmy sporo, poprawnych niewiele. Wygrał pan Andrzej Kukieła, który dostanie paczkę od Wydawnictwa Plan.

Sfotografowane miejsce to nieistniejący już budynek na tyłach dzisiejszego Urzędu Statystycznego, wcześniej – siedziby Biura Podróży Orbis. Fotografia obejmuje zabudowania ulicy Jeleniej wyburzone kilka miesięcy po zrobieniu tego zdjęcia. – W budynku po prawej był kiedyś warsztat szewski, na wprost (za kratami) mieściła się szwalnia Mody Dolnośląskiej, a po lewej dekoratornia sklepów MHD – szczegółowo określił laureat tej edycji Fotozagadki Jelonki, Andrzej Kukieła.

Czytelnicy kojarzyli ten zakątek z innymi zakamarkami w mieście: były sugestie, że to tyły ulicy Bankowej, czy Osiedla Robotniczego. Niestety, zawiedli bywalcy Klubu Street, który mieści się dziś w ocalałych od wyburzenia dawnych oficynach. Miejsce po szwalni jest dziś parkingiem. Charakterystycznym punktem odniesienia była i pozostaje wieża kościoła parafialnego św. Erazma i Pankracego.

A fotografia – jako jej autor chwilę temu poświęcę – powstała w upalne lato, w lipcu 1992 roku. Co oczywiste, jeszcze na materiałach tradycyjnych, czarno-białych. W tym czasie dokonywało się wiele remontów, a centrum miasta przypominało jeden wielki plac budowy. Poza takimi właśnie zakątkami, które – choć nie piękne – dodawały miastu „nieco” klimatu. Czy lepsza jest pustka parkingu? Niech Czytelnicy osądzą.

Pana Andrzeja zapraszamy po odbiór paczki od Wydawnictwa Plan do naszej redakcji przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/1 w godz. 11- 16 od poniedziałku do piątku. A wszystkich Czytelników zachęcamy do udziału w konkursie za tydzień. Obiecuję: będzie łatwiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group