• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 0:51
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 5621
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rozważania na sesji – co zdaniem radnych czeka Jelenią Górę w 2013 roku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 stycznia 2013, 10:58
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2013, 7:16
Autor: Angela
Fot. Angela
Ostatnia sesja pokazała, że budżet na rok 2013 w Jeleniej Górze będzie trudny i co do tego, nawet jego zwolennicy nie mieli wątpliwości. Dochody budżetowe wyniosą około 322 mln zł, wydatki 352 mln zł, a deficyt 30,5 mln zł. Natomiast prognozowana kwota długu na koniec 2013 roku to 191 mln zł.

Dyskusję rozpoczęto od inwestycji. - Bo to one i skala ich realizacji świadczą o tym czy miasto się rozwija, czy nie - mówił radny Krzysztof Mróz, przewodniczący klubu PiS. - W tym budżecie praktycznie nie ma żadnych nowych inwestycji, a te które są zapisane powinny być dawno oddane, rozliczone i zapomniane – mówił Krzysztof Mróz. – Gdybyśmy z budżetu wyjęli inwestycje kontynuowane oraz inwestycje popowodziowe, okazałoby się, że praktycznie nic nowego w mieście nie będzie się działo. Cały czas chwali się pan, panie prezydencie, tymi samymi przedsiębiorcami, a my pytamy, ile nowych zakładów pracy i ile miejsc pracy powstanie – dodał przewodniczący klubu PiS.

Prezydent Marcin Zawiła przyznał K. Mrozowi rację, podkreślał jednak, że do tej pory za mało się mówiło o przedsiębiorcach. - Za długo miasto zastanawiało się, jak komuś nie dać zarobić. Teraz musimy zacząć żyć na własny rachunek. Obraz, który co niektórzy próbują tworzyć, że w Jeleniej Górze wszystko umarło, wszyscy wyjechali, a ci którzy zostali umierają z głodu, jest nieprawdziwy. Jelenia Góra rozwija się, powoli, bo są trudne czasy, ale idzie do przodu i to nie dzięki mnie, ale dzięki przedsiębiorcom, o których mówię i będę mówił – odpowiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Najaktywniejszym dyskutantem wczorajszej sesji był radny Krzysztof Mróz, na argumenty którego ripostami odpowiadał Leszek Wrotniewski oraz wiceprezydent Hubert Papaj.
- Kłam, kłam, a coś z tego zostanie. To powiedzenie świetnie do pana pasuje, panie radny – kilkakrotnie podczas sesji powtarzał Leszek Wrotniewski. – Proponuję jednak, żeby się skupić na faktach – dodał.
Krzysztofa Mroza wielokrotnie popierał Oliwer Kubicki (PiS), który na zarzuty o kłamstwie odpowiedział pytaniami: ceny śmieci, MZK, podatków zmalały, czy poszły do góry? Ceny wody mamy najwyższe w regionie czy najtańsze? – pytał Oliwer Kubicki, który w późniejszej części sesji mówił też o braku nadzoru nad inwestycjami za przykład podając Termy Cieplickie.

Rafał Szymański (PiS) mówił o zmniejszonych kwotach na kulturę, a Ireneusz Łojek (PiS) podkreślał, że na remonty szkół przeznacza się zaledwie 350 tys. zł, a lekką ręką wydaje się 1mln 200 tys. zł na spółkę Termy Cieplickie, która ma zarządzać obiektem, choć go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

W gorącej dyskusji o plusach i minusach budżetu nie zabrakło również akcentów biblijnych. Rafał Szymański w odpowiedzi na argumenty o konieczności dostosowania budżetu do trudnej sytuacji finansowej całego kraju, mówił „ducha prawa się trzymajcie nie litery”. Idąc jego śladem biblijny akcent wykorzystał również Hubert Papaj, który na krytykę Krzysztofa Mroza o blokowaniu wniosków budżetowych opozycji odpowiedział: „kolega źdźbło w oku bliźniego widzi, a belki w swoim nie dostrzega” tłumacząc, że radni sami nie chcieli angażować się w tworzenie tego budżetu.

Miłosz Sajnog, przewodniczący Klubu Razem dla Jeleniej Góry mówił, że projekt budżetu miasta na rok 2013 zawiera głównie zadania z lat poprzednich, których nie udało się zakończyć a nowe inwestycje, na które zarezerwowano 8 mln złotych, zależą od pozyskania przez miasto pieniędzy zewnętrznych, co stawia je pod wielką niewiadomą. Podkreślał też, że dochody budżetu prezydent zamierza zwiększyć dzięki wpływom z mandatów i grzywien.

- Tam gdzie pan widzi szanse, ja widzę zagrożenia – mówił Miłosz Sajnog wymieniając szereg dziedzin omawianych wcześniej przez M. Zawiłę, w tym opiekę społeczną, opłaty czynszowe itp.
Władze miasta, w obronie na zarzut o zwiększeniu wpływów z mandatów z 450 tys. zł do 650 tys. zł, zaprezentowały filmy, na których kierowcy jeżdżą przez skrzyżowanie Sobieskiego – Jana Pawła II z zawrotną prędkością i nagminnie przejeżdżają na czerwonym świetle.
- Nie odkryliśmy źródła dochodów, ale skalę wykroczeń, do których dochodzi na naszych drogach i to dla bezpieczeństwa mieszkańców wprowadzane są te kamery. Ci, którzy łamią prawo będą płacić, to prawda. Ale jest jedna rada dla kierowców, która brzmi dość tajemniczo. Należy przestrzegać prawa – mówił Hubert Papaj.

Miłosz Sajnog podkreślał też, że jest to ostatni rok, kiedy miasto mogło uchwalić budżet w takim kształcie.
- W przyszłym roku będziemy musieli zacząć spłacać zobowiązania i nie będzie można kredytować inwestycji w takiej skali, jak w tym roku. Ja nie widzę w tym budżecie żadnych rozwiązań tej sytuacji – mówił radny Miłosz Sajnog. – Zrealizowanie tego budżetu będzie wymagało od pana, panie prezydencie oraz wszystkich pracowników bardzo dużej aktywności – dodał.

Długo też dyskutowano na temat cen podatków lokalnych, wody, usług MZK i innych opłat. Radni opozycyjnych partii wskazywali tabele, przykłady, wskaźniki itp. Nie zabrakło oczywiście chętnie wykorzystywanego ostatnio porównania Jeleniej Góry do kobiety, które po raz pierwszy pojawiło się w ustach prezydenta Marcina Zawiły na debacie z młodymi. Tym razem sięgnął po nie m.in. Rafał Szymański.
- Ta nasza Jelenia Góra – kobieta została mocno zaniedbana, ma zmarszczki na twarzy, a dzieci ją opuściły i wyjechały zagranicę - mówił R. Szymański. W odpowiedzi Leszek Wrotniewski rzucił nieopacznie rozbawiając całą salę, że kobietę najpierw trzeba złupić, a następnie o nią zadbać.

Józef Sarzyński (SLD) natomiast podkreślał, że budżet nie jest ani tak optymistyczny, jak to przedstawia prezydent, ani tak pesymistyczny, jak to pokazuje opozycja. - Jest poprawny, jak na te czasy i podobny do ubiegłorocznego – mówił. - Skupmy się na tym, by zrealizować zawarte w nim zapisy, a nie na jego obronie czy krytykowaniu – dodał. Co do oceny pracy prezydenta, to od tego jest absolutorium, dzisiaj głosujemy nad budżetem – dodał dyscyplinując Radę.

Dyskusję nad budżetem do kabaretu porównał natomiast Janusz Wojtas, który mówił, że poszczególni radni świetnie czują się w roli aktorów i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji, który spotkał się z sprzeciwem większości radnych („za” zagłosowały trzy osoby, „przeciw” 14). Na koniec głos zabrała jeszcze m.in. Bożena Makieła - Wachowicz, która mówiła o mniejszych kwotach przeznaczonych na wszystkie dziedziny życia, a w szczególności skupiła się na profilaktycznych programach prozdrowotnych (o 40%). Mówiła także o braku środków na utrzymanie zrealizowanych inwestycji.

W odpowiedzi wiceprezydent Mirosława Dzika tłumaczyła, że pieniądze na profilaktykę prozdrowotną zostały zmniejszone, bo mieszkańcy nie są zainteresowani uczestniczeniem w tych programach. Dodała, że obecnie realizowane są w mieście trzy duże programy i w nich również brakuje chętnych.

Przed głosowaniem Hubert Papaj dziękował radnym za pracę nad budżetem i apelował by zastanowili się jeszcze nad swoim stanowiskiem.

Ostatecznie „za” projektem uchwały budżetowej na rok 2013 wraz z autopoprawkami, który pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, zagłosowało tylko PO oraz radna Danuta Wójcik, która mimo teoretycznego przynależenia do Klubu Razem dla Jeleniej Góry od dłuższego czasu głosuje tak, jak radni Platformy (łącznie 12 osób), przeciwko byli radni Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Mróz, Ireneusz Łojek, Rafał Szymański oraz Oliwer Kubicki. Od głosu wstrzymali się: Miłosz Sajnog, Bożena Makieła- Wachowicz, Józef Sarzyński, Wojciech Chadży, Józef Gajewski, Zbigniew Ładziński i Jerzy Pleskot.

- To nie jest ani dobry, ani zły budżet. To budżet na te czasy – podsumowywał Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – To budżet, który pozwala pospłacać długi po zaciągniętych zobowiązaniach i nie zamyka szans na przyszłość. Pozwala rozpocząć nowe inwestycje drogowe oraz usunąć skutki powodzi w Maciejowej, gdzie nikt się nie spodziewał 30 mln zł strat. Radni mówią, że ten budżet w porównaniu do ubiegłorocznego jest kwotowo mniejszy. Tak zgadzam się, ale to wynika z faktu, że skończyliśmy obwodnicę, która kosztowała 90 mln zł. To jest budżet na poziomie roku 2010/2011. Jest on dość stabilny i najważniejsze jest to, by został wykonany. Priorytetem tego budżetu jest poprawa i rozbudowa warunków w dzielnicy przemysłowej, bo tam powstaną miejsca pracy. Będziemy wykonywać drogę od Spółdzielczej do Lubańskiej i złożyliśmy projekt na dofinansowanie na połączenie ul. Wolności z ul. Objazdową z możliwością wjazdu do ul. Karola Miarki przez Celwiskozę i wjazdu w ul. Spółdzielczą. W ten sposób otworzymy całą komunikację dzielnicy przemysłowej i nowe tereny, bo istniejących zaczyna nam brakować. Cały czas inwestorzy pytają o możliwość inwestowania w Jeleniej Górze. Kilka transakcji zawarliśmy z końcem roku, np. z firmą Reges, producentem solarów. Zakłady Drzewne w Dobiegniewie chcą kupić nowy teren i mamy też producenta lamp ledowych, z którym prowadzimy rozmowy. Co do innych zarzutów - pieniądze na kulturę nie zostały obcięte, ale pozostały na poziomie 2012 roku, a na oświatę wzrosły o około 5 procent. W kulturze natomiast zadania dotychczas przypisywaliśmy do jednej instytucji, a teraz będą realizowane przez placówki wyłonione w konkursach. To nie jest budżet Marcina Zawiły, ale budżet Jeleniej Góry, mieszkańców i przedsiębiorców jeleniogórskich. Musimy zadbać o to, by dochodami pokrywać wydatki, dlatego musimy je racjonalizować – tłumaczył prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~3x? 9-01-2013 15:45
Wóicikowa nie odchodzi z klubu Sajnoga bo po jej odejściu klub przestał by istnieć, a Przewodniczący klubu pobierał by mniejszą dietę. Tak mówi ulica a jak jest naprawdę? Ale kombinacje! Dziennikarze niech zapytają p.Sajnoga dlaczego jest taka kombinacja.
~...piotr 9-01-2013 15:51
Pnie Mróz,panie Szymański ,panie Sajnog kiedy REFERENDUM zabronić tym ludziom podejmowania jakichkolwiek decyzji tylko czystka i likwidacja patologicznych układów partyjnych kacyków uzdrowi to miasto raz na zawsze trzeba pogonić wszystkich darmozjadów od kolesi Kusiaka po ekipę Czernow i Zawiły ,Ci ludzie są niereformowalni oni myślą tylko o swoim korycie innej drogi nie ma z tymi ludźmi którzy rujnują to miasto od 25 lat nic nie zdziałamy będzie tylko gorzej ta zaraza opanowała wszystko urzędy,szkoły,szpitale spółki komunalne wszędzie prywata partyjniaków zastraszanie i poniżanie ludzi powiedzmy w końcu dość i wybierzmy ludzi nowych którzy będą służyć nam i rozwojowi miasta
~Radni? 9-01-2013 16:23
Jakoś w innych miastach nie tak szybko chcą przyjąć ustawę śmieciową. Robią wszystko ,żeby ceny nie wzrosły. Nawet zaskarżyli do TK. Nasi radni ( cha ha nasi) nawet nie próbowali cokolwiek zrobić .żeby to miasto i ludzie mieli lepiej, wybierają najdroższe rozwiązania. Czy oni nie myślą, może ich myślenie boli, a może myślą ,że głupi naród na wszystko się zgodzi.
~ 9-01-2013 16:36
DOLNOŚLĄZAK. Jestem w szoku. Pięciu, którzy weszli do rady z listy SLD, zagłosowało jednakowo. Czyżby Chadżemu - po prawie 2 latach - udało się sklecić klub radnych SLD, którzy mówią jednym głosem? Gratulacje! Panie Wojtku, warto jeszcze tylko trochę popracować nad tożsamością ideową, sięgnąć po elementarz z zakresu strategii funkcjonowania partii oraz uwarunkowań socjotechnicznych i socjologicznych społeczności zorganizowanych. Dobre do poduszki. Sposób głosowania i jego wynik był do przewidzenia.
~ 9-01-2013 17:14
Do JG przyjedzie wielki buldożer największy na świecie, zrówna wszystko a potem przyjedzie wielka betoniara i zaleje wszystko betonem.
~WOW 9-01-2013 17:27
ISTNY KABARET. WYGLADA NA TO ZE DOBRZE SIE BAWILI I PRZY OKAZJI POSWIROWALI TROCHE ZE COS ROBIA DLA MIESZKANCOW. KAPELUSZ Z GLOWY DLA JANUSZA WOJTASA.
~duży 9-01-2013 17:29
Co ten Zawiła chwali ten zakład dobiegniew tam sie zarabia 900-1100zł
~antykaflik 9-01-2013 17:33
I co z tym zbieraniem podpisów, panie Kaflik? Miało być w tym tygodniu! Tydzień powoli się kończy, a ty za chwilę ponownie wkleisz tekst, że "w przyszłym tygodniu..." Żenada!
~Ryś z Klanu 9-01-2013 18:06
Najlepiej wszystko zwalić na trudne czasy, tak jest najwygodniej.Panie Zawiła proszę pokazać palcem, gdzie i w jakim kierunku rozwija się Jelenia Góra.Bardzo proszę o precyzyjne wskazanie bo nie wiem czy jestem głupi czy ślepy, czy powinienem udać się do psychiatry czy może raczej do okulisty!
~ 9-01-2013 18:15
A Wrotniewski jak głosował?
~jelgór 9-01-2013 18:17
prezydent nie powinien przejmować się internetową wrzawą, która podnieca się sobą jak unia polityki realnej, nawieksza polska partia wirtualna i nieistniejąca w poważnym życiu! nie ma podmiotu, który potrafi zebrać odpowiednie podpisy, bo nie ma i nie trzeba alternatywy dla prezydenta, a dla mnóstwa ludzi z tych, co akurat głosują osobiście a nie tylko pyskują na forach, zawiła jest dobrym prezydentem! i zawiła o tym wie, i na pewno nie da stanowiska wiceprezydenta takim czy innym referendziarzom, by zatrzymać ich wirtualny gniew, więc nie będzie nowego wiceprezydenta, choćby zbieranie podpisów miało się zacząć jutro i wszędzie! nie tędy droga do stanowiska wiceprezydenta - a czy takim czy innym referendziarzom przy tego rodzaju ekscesach chodzi o dobro jeleniej góry? pytanie otwarte
~gość II 9-01-2013 18:27
Zawile już dziękujemy.
~ml 9-01-2013 18:39
Ciepli od Zawiły chwalą Zawiłę :) Propagandę zatrzymajcie sobie na czas szeptania czułych słówek dla swojego mocodawcy
~M. Kaflik 9-01-2013 18:44
Pomalutku posprzątamy to miasto.
~Blądimać 9-01-2013 18:44
Sądząc po tych grymasach na facjatach to nic ciekawego :(
~Ach... 9-01-2013 18:52
Czytam sobie te wasze wypowiedzi i nie wiem, czy zauważyliście, że miasto starzeje się, młodzi emigrują - szukają szczęścia, gdzie indziej, ci co pozostają z roku na rok ubożeją. Można by zaciągnąć pożyczki, jak zrobili to wielkie miasta Wrocław, Kraków czy Poznań.Tylko trzeba pamiętać, że to mieszkańcy będą musieli je spłacać, płacąc coraz większe podatki. (już dziś narzekamy na cenę wody ,ścieków ,śmieci, biletów MZK ). Może i dobry jest pomysł z takim budżetem, aby przeczekać - zakończyć inwestycje, które były bardzo kosztowne (swoją drogą zaczęte za czasów Obrębalskiego), ale powinno się w ramach NOWEGO przewietrzyć, niektóre wydziały w urzędzie i wysłać w niebyt nieudolnych naczelników, kierowników itd... Zadbać o przemyślaną promocję miasta. Nie utrudniać inwestorom.
~ludek m 9-01-2013 18:55
strata czasu brać sie do roboty !!!! podnosicie podatki, podnosicie opłaty a co w zamian dla przedsiębiorców ? co nowego powstanie w jg jakas firma zainwestuje tu - nie !!! chwalą się zorką - zero ich pomocy przy budowie zakładu a przypisac sobie zasługi łatwo
~Obywatel_ 9-01-2013 19:15
Tak jak powiedzieli radni z klubu SLD oraz M.Zawiła to jest budżet na te czasy, czasy kryzysu i długów za wcześniejsze inwestycję oraz klęski żywiołowe umożliwiający w przyszłych latach rozwój Jeleniej Góry a nie wieloletnią stagnację czy nawet załamanie naszego miasta. A radni PiSu niech nadal zamawiają pięć lokalnych piw i doszukują się ukrytych przesłań w patriotycznych piosenkach to może w końcu sami się rozpadną tworząc nic nieznaczące klubiki.
~cieplice123 9-01-2013 19:18
bardzo ładnie powiedział Pan prezydent i Pan z SLD racjonalność to podstawa , bo zaciągać kredyty łatwo ale trudno spłacać
~ 9-01-2013 19:50
Wrotnieskiemu dowcip się wyostrzył. Sypie wicami jak z rękawa. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni!
~max^^ 9-01-2013 19:52
To jest budżet na miarę naszych możliwości. My tym budżetem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz budżet, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
~M. Kaflik 9-01-2013 20:23
Przychodzi Koniec Świata do Jeleniej Góry. Stanał, rozgląda się, po głowie się drapie i mówi: K...a ja juz chyba u Was byłem?! - taki mały żarcik zasłyszany na FB
~ciepliczaninn 9-01-2013 20:31
Ty Kaflik lepiej zajmij się sobą, bo ciągle piszesz o zbieraniu podpisów za odwołaniem Zawiły, a tu lipa. Teraz widzę przerzuciłeś się na tekst "Pomalutku posprzątamy to miasto." Jak byłeś w stowarzyszeniu Ciepliczanin, to byłeś ..., widzę że nadal nim jesteś. W jednym tylko zawsze byłeś mocny: w krytykowaniu innych na forach internetowych. Żal mi ciebie człowieku.
~M. Kaflik 9-01-2013 20:43
Dziękuję za tak rzeczową i pełną konkretów opinię. Jeśli wolno spytać - co takiego pan zrobił że musi się pan wstydzić swojego nazwiska? Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik
~okoloko 9-01-2013 20:48
młodzi ludzie byli duchem i życiem tego i innych miast w polsce...taką piękną perspektywę przygotowali nam "rządzący" że nawet Duch Gór stąd wyjechał...a społeczeństwo dalej sie z tą polityką zgadza.....
~ 9-01-2013 20:51
niewolnik pracuje za dach nad głową i jedzenie. Wiec rzeczywiście, bardzo wielu Polaków jest niewolnikami. Za uczciwą, ciężką pracę stać ich tylko na to, by się wyżywić i opłacić rachunki za mieszkanie. Niestety, bywa i tak, że nawet na to nie wystarcza, pomimo uczciwej pracy. Dodatkowo, w niewolniku wykształca się z czasem niewolnicza natura, apatia, beznadzieja i poczucie braku wpływu na swój los. Swoje dzieci niewolnik wychowuje wtedy również w tym poczuciu i wtedy to jest już ideał społeczeństwa.
~fsdfsdf 9-01-2013 21:10
Panie Kaflik, niech Pan nie czyta bzdetów na tym CZERWONYM FORUM, tylko robi swoje. Zawiła musi odejść, prezesi spółeczek miejskich również bo to banda ...
~Jerzy 9-01-2013 21:35
Tyle że Kaflik robi dokładnie NIC! ZERO! Oczywiście poza mieleniem jęzorem na forach. Ciepliczanin ma rację. W TYM TYGODNIU MIAŁO BYĆ ZBIERANIE PODPISÓW ZA ODWOŁANIEM ZAWIŁY! I co??? I NIC! Kaflik po raz kolejny się skompromitował. Na pańskim miejscu panie Kaflik to ja bym się jednak zaczał wstydzić swojego nazwiska.
~ 9-01-2013 21:40
Panie Kaflik... żarciki? To już chyba z powodu braku solidnych argumentów... Do tego, aby ludzie Pana popierali brakuje Panu tylko jednego! Skutecznego działania! Żeby było jasne.., w mojej wypowiedzi proszę się nie doszukiwać złośliwości. Pozdrawiam.
~Wiem 9-01-2013 21:46
Czym sie podniecacie , majac wiekszosc w glosowaniu , bylo wiadome ze ten pozal sie budzet bedzie i tak uchwalony i za to prezydent oczyma absolutorium, za ciezka swoja prace.lakac czy smiac sie , wypowiedz Sarzynskiego mowi sama za siebie.Zlotoustny piewca SLd wie co robi.Jestem za a nawet przeciw , widzicie to jest dobre rozwiazanie polityczne.Robmy swoje i nie przeszkadzajmy sobie nawzajem.Fakt jest oczywisty, Zawila wraz ze swoja ekipa oraz cala rada nic szczegolnego nie dokonala.Szczytem tego wszystkiego jest to ze gruby szmal idzie w cos co jeszcze nie istnieje tj. na utrzymanie spolki T C , to swiadczy o tym o czym mysli ta wladza.Nie wazny obywatel , wazne to aby nasi mieli . NIe ma nic czym by zaskoczyl Zawila.A Wrotniewski , daj chlopie sobie luzu jestes mieszkancem Dziwiszowa .
~Dinko 9-01-2013 21:58
Nie jest tak źle starczy na kilka traktorów i paliwo żeby zaorać i posiać
~Dinko 9-01-2013 22:01
Nie jest tak źle starczy na kilka traktorów i paliwo żeby zaorać i posiać
~iwes 9-01-2013 22:14
Obejrzałam zdjęcia ale inteligencji na twarzach radnych nie dostrzegłam,nic już mnie nie zdziwi ale czeka nas zagłada
~Zakaz 9-01-2013 22:22
Zabronić im podejmowania decyzji. To nieudolni ludzie
~t-tryk 9-01-2013 22:40
Co się pultacie takich sobie wybraliście.
~do Kaflik 9-01-2013 22:40
Ty człowieku masz coś chyba z głową. A od kiedy forum jest po to aby się tu ludzie podpisywali. To ży ty sie podpisujesz to Twój poblem. A jeśli chodzi o sedno problemu to moim zdaniem w jeleniej nie jest źle, ja osobiście znam wielu jeleniogórzan,któzy nie wchodzą na fora internetowe, bo dużo pracują i po prostu szkoda im czasu na głupie dyskusje. I najnormalniej w świecie są zadowoleni z życia. A jak znam życie to 99% narzekaczy z tego forum będzie byliby pierwszymi, którzy krytykowaliby nowego prezydenta.Pozdr.
~#? 9-01-2013 22:44
Czy Wrotniewski musi być szefem klubu PO ? Tym bardziej że jak wynika /21;46/ mieszka pan radny w Dziwiszowie.
~tomador 9-01-2013 22:56
Pięknocie na zdjęciu nr1 właściwie autorce tego budżetu p. radnej Grażynie Pawlukiewicz -Rehlis obrończyni niepełnosprawnych i ubogich ale i całej radzie dedykuję fraszkę napisaną w czasie obrad tej interesującej sesji:"Natura swą brutalną naiwnośc odkryła,gdy mrówka swe przeznaczenie modliszce powierzyła.Nie idżmy atawizmu tym odruchem stadnym,bierzmy w sprawy w swe ręce nie ufając radnym".Dotyczy to też p.Prezydenta Zawiły,Który powinien iśc na L-4.
~ 9-01-2013 23:06
Prezydent w żałobie (czarnym swetwrku)pochylił się nad budżetem. Taki budżet jak i to miasto.
~Nikt 9-01-2013 23:16
Panie Kaflik lepiej niech się Pan już weźmie za to sprzątanie bo roboty jest dużo. Chyba że jak zwykle zechce Pan zrobić to cudzymi rękami.
~ 9-01-2013 23:27
Niektórzy radni to się już tak ... że szkoda gadac.Jeszcze Sarzyński trzyma fason.
~Gość 9-01-2013 23:47
Powiem tylko tak ,czeka nas straszne dziadowo jak nigdy jeszcze nie było w tym mieście ,cała ta rada i ci wszyscy radni to jeden wielki ... który wylał się na tę Jelenią Góre biedną i szkodzi zamiast nam pomagać ,partyjniactwo zacietrzewienie PO złodziej doprowadzi to miasto do ruiny i stagnacj Zawiła zna sie na finansach jak ja nie ujmując sobie na gwiazdach ,ale choć wielki i mały wóz odróżniam ,a Zawiła chyba raczej nie odróżnia budżetu miasta od budżetu biblioteki ,ale żonka p. Zawiły chyba ma się nie źle w tym muzeum mąż zadba o finanse dla tej instytucji ,Zwaiła brawo za gospodarność
~Rico 10-01-2013 0:04
Jak zobaczyłem miny na zdjęciach to już nawet nie czytałem artykułu,wszystko wiadomo !
~xxx 10-01-2013 6:53
Jelenia Góra to wymarłe miasto, cmentarz ! to zasługa rządzących, którzy "sprywatyzowali" /czytaj zniszczyli/ przemysł i miejsca pracy !!!
~j-23 10-01-2013 8:22
W następnych wyborach wybierzmy na prezydenta silną i młodą osobę która tchnie życiem tę Jelenią Górą ja stawiam na Oliwera Kubickiego. Mości Panowie do urn, już nie długo.
~Wiem 10-01-2013 8:38
To jest najwiekszy skandal tej wladzy i Zawily.1 milion 200tys. zl. na pensje dla prezesa spolki Termy Cieplickie.Ludzie mozna .... dostac jak cos takiego sie czyta.Daje sie komus cos co nie istnieje. Co na to opozycja?!!!!Przeciez to granda , ludzie nie maja za co chleba kupic , na leki nie maja mlodzi ludzie sa bez pracy a tu wydaje sie gruby szmal na co no pytam na co !!!! Ludzie to nadaje sie tylko do telewizji.Tak jak stadion tak i Termy to sa piorytety tej WSPANIALEJ naszej wladzy.A to ze smrod , brod miasto zasrane , dzieci fajcza po katach , zamiast przeznaczyc to na np.na dofinansowanie sportu , to wiadomo, nasi gora.!!!!Reszte sobie dopowiedzic trzeba.Zatem pytam w jakim kierunku zmierza ta wladza i co chce osiagnac. Wiecie co to nepotyzm.!!!!! To.......!!!!!!
~ 10-01-2013 9:40
Precz z Zawiłą i precz z jego klakierami, za same te termy powinni polecieć, a tych wątków ocierających się o korupcję jest więcej! Na radzie gryźli paznokcie, kręcili loki, prawie,że ziewali,Zawiła wciąż wychodził jakby to były drzwi do miejskiego szaletu! A twarze mówią same z siebie, jeden radny z PO, to nawet dobrze czytać nie potrafi, a inni mają problemy z wysławianiem, no jedynie łapą potrafią naciskać guzik do głosowania tak jak im powiedziano. Takie małpy nic innego! Oni wyglądali na tych obradach jak z pod budki z piwem ! Precz z Zawiłą, który jest takim profesjonalistą,że nie wie jak się obsługuje komputer!
~brawo 10-01-2013 19:28
cyt ..\"Leszek Wrotniewski rzucił nieopacznie rozbawiając całą salę, że kobietę najpierw trzeba złupić, a następnie o nią zadbać" - Co na to pana żona? Pewnie jest z Pana dumna.
~ 11-01-2013 21:47
Durni ci radni czy się boją o stołki że głosują za budżetem w którym są takie ogromne wydatki na spółkę która nie ma czym zarządzać. Termy w proszku a szef/koleś jest.
~ 11-01-2013 21:49
My się denerwujemy a oni i tak robią co chcą.
~ 11-01-2013 21:52
Ignorancja władzy jest przerażająca. Poniżają nas mieszkańców na każdym kroku.
~ 11-01-2013 21:54
Jakim prawem prezydent przeznacza nasze pieniądze na opłacanie czegoś co nie ma prawa jeszcze istnieć.
~ 11-01-2013 21:55
Pani Wrotniewskiej współczujemy.
~adek 12-01-2013 13:19
niech radni wezma sie za pks że w sobote niemożna się dodzwonić na pks pytam czy to jest panstwo w panstwie to jest karygodne niemam pretensi do kierowców bo sa bardzo mili i grzeczni ale do spółki która tym bałaganem zarządza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group