Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 5 maja
Imieniny: Ireny, Waldemara
Czytających: 11118
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozważania autotematyczne w BWA

Czwartek, 19 grudnia 2019, 11:00
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 14:14
Autor: BWA
Jelenia Góra: Rozważania autotematyczne w BWA
Fot. Archiwum BWA
Wernisaż wystawy "Rozważania autotematyczne (2018–2019)" Rafała Boettner–Łubowskiego odbędzie się 20 grudnia (piątek) o godz. 17:00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych, przy ul. Długiej 1. Ekspozycję można będzie oglądać do 11 stycznia.

W ramach wystawy zaprezentowane zostaną prace poświęcone „sztuce o sztuce”. Będą to przede wszystkim realizacje przestrzenne (instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie). Zostaną one skonfrontowane z tekstami nadającymi im dodatkowe znaczenia oraz nowe wymiary kontekstualne. Sugestie autotematyczne będą w tym przypadku kreowane na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich dotyczyć będzie rozważań o pewnych ogólnych rozwiązaniach oraz zagadnieniach artystycznych, które są bliskie Autorowi. Druga poświęcona będzie refleksji na temat jego twórczości własnej.

Na wystawie można też będzie zobaczyć wcześniejsze prace Boettnera-Łubowskiego. Dzieła o charakterze autotematycznym, stworzone przez niego w latach 2014-2017. Wystawa będzie podsumowaniem realizacji części projektu artystyczno-badawczego, nad którym Artysta pracuje od 2017 roku na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Rafał Boettner-Łubowski (ur. 1974) – rzeźbiarz i artysta sztuk wizualnych. Zajmuje się również teorią, krytyką i promocją sztuki. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej: sztuki piękne. Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzy instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie oraz prace malarskie, podejmujące relacje dialogiczne i polemiczne z istniejącymi już dziełami, postawami i poetykami twórczymi. W swojej sztuce odnosi się także do możliwości technik cyfrowych. Bardzo często inspiracją dla jego wypowiedzi twórczych jest szeroko rozumiana tradycja artystyczna: antyczna, nowożytna i XIX-wieczna oraz sztuka współczesna, z którą koresponduje i polemizuje.

Ekspozycję zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2019, jako efekt projektu badawczego dr. hab. Rafała [Boettnera]-Łubowskiego – pracownika Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz przy pomocy finansowej Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
167
Tak
17%
Nie
71%
Nie interesuję się polityką wcale
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Kilometry
Fani pociągów pojechali w Góry Sowie
 
Aktualności
21 lat minęło
 
Piłka nożna
Bardzo bolesna lekcja od Włókniarza [SKRÓT VIDEO]
 
112
Wyciek gazu na Mickiewicza
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group