Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4518
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozrywka za fortunę

Piątek, 1 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Rozrywka za fortunę
Fot. rylit
W takiej nocnej iluminacji zobaczą w piątek wieczorem plac Piastowski uczestnicy pierwszego koncertu z okazji rozpoczęcia XLVIII Września Jeleniogórskiego. Wystąpi tu Maryla Rodowicz.

Co prawda koncert dla widzów jest bezpłatny, jednak – jak się dowiedzieliśmy – podatników kosztował będzie nie mało. – W sumie to 95 tysięcy złotych. To koszty występu artystki, zespołów towarzyszących, nagłośnienia i oświetlenia sceny – powiedział nam radny Robert Prystrom.

Znacznie więcej będzie kosztował występ kilku chórów, orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej oraz solistów, którzy pod dyrekcją kompozytora Piotra Rubika wykonają w sobotę na placu Ratuszowym oratorium „Tu es Petrus”. – Cena to 250 tysięcy złotych, ale część pieniędzy (około 100 tysięcy) wylożył jeden ze sponsorów – mówi R. Prystrom.

Przypominamy, że siedzące miejsca na koncert oratoryjny, który jednocześnie zainauguruje Festiwal Muzyki Organowej Silesia Sonans, są płatne i kosztują 50 zł. Darmowe są miejsca stojące. Organizatorzy przygotowali trzy telebimy, na których będzie można oglądać to wydarzenie.

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group