Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8133
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozpoczęły się egzaminy maturalne

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:32
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2020, 11:22
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Rozpoczęły się egzaminy maturalne
Fot. Archiwum
Pierwszy dzień matury jest oczywistym „tematem dnia”. W Jeleniej Górze do egzaminów przystąpiło 954 absolwentów szkół średnich, przy czym absolwentów tegorocznych jest tylko 846. Ponad setka pozostałych, to maturzyści z lat poprzednich, którym się na maturze w terminie „niespecjalnie powiodło”. Do pracy przy egzaminach maturalnych skierowano 664 pedagogów.
Żaden z maturzystów nie przejawia oznak zakażenia koronawirusem, jednak środki ostrożności, podjęte przy organizacji egzaminów mają sprowadzić do minimum poziom zagrożenia zakażeniem, gdyby się okazało, że któryś z egzaminowanych jest chory bez objawowo. Natomiast jedna z maturzystek, chora przewlekle, przystąpiła do egzaminu w swoim domu – dwaj oddelegowani nauczyciele opiekują się dziewczyną przy zdawanym przez nią egzaminie, stanowiąc przewidzianą prawem komisję - informuje rzecznik Urzędu Miasta Cezary Wiklik.
Zapewne wyniki egzaminów będą tym razem znane zdecydowanie później, niż w poprzednich latach, co wynika z organizacji pracy w okresie trwającej epidemii - dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group