Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4885
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bogatynia: Różowa Spartakiada

Środa, 15 września 2021, 7:07
Autor: WAC
Bogatynia: Różowa Spartakiada
Fot. użyczone
W Bogatyni odbyła się XII Spartakiada Amazonek. Wśród uczestniczek były panie ze Stowarzyszenia Amazonek z: Mysłakowic, grupującego osoby z Kowar, z Mysłakowic, Miłkowa, Podgórzyna, Ścięgien, Karpnik i innych miejscowości powiatu karkonoskiego.

Organizatorem XII Spartakiady Amazonek, która była finansowana z Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Nysa” było Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki”.

W imprezie wzięło udział 170 osób ze stowarzyszeń amazonek z Dolnego Śląska m.in. z: Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego, Wrocławia, Bolesławca, Olszyny, Zgorzelca, Legnicy oraz z niemieckich Zittau i Gorlitz. W programie imprezy promującej aktywność fizyczną i zdrowy styl życia znalazły się: spływ kajakowy, rajd rowerowy po niemieckiej stronie granicy, strzelanie z łuków oraz joga na trawie. Nie zabrakło też 10 kilometrowego spaceru z kijkami nordic walking na trasie wzdłuż Nysy Łużyckiej w kierunku Zgorzelca. Na stanowisku Fundacji DKMS można było się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne i teatralne złożone z członków stowarzyszeń biorących udział w imprezie.

Na początku może nam pogoda nieco nie dopisała bo po oficjalnym otwarciu towarzyszył nam deszcz – mówi organizatorka Spartakiady Dorota Bojakowska. - Ale na szczęście potem się wypogodziło i wszyscy do godzin wieczornych doskonale się bawili. Była wymiana doświadczeń, były spotkania klubów Amazonek. Był też czas na wspólny taniec oraz śpiew.

Elżbieta Zakrzewska założycielka Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic podkreśla integracyjny charakter Spartakiady.

Przy organizacji takich imprez chodzi o to, żeby kobiety które są w trakcie leczenia, chemioterpii nie odczuwały że są same – mówi E. Zakrzewska. - Aby czuły, że są inne osoby które je wspierają. Panie dzięki wspólnym działaniom pozbywają się też wstydu przed swoją chorobą.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
531
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group