• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 19:54
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 7963
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rozmowy przed premierą. „Novecento” w Teatrze im. Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 października 2010, 8:30
Aktualizacja: Czwartek, 28 października 2010, 7:40
Autor: TEJO
Fot. TCKN
Dawno nie widziany na norwidowskich deskach monodram trafia na afisz naszego teatru. To sztuka „Novecento” na podstawie prozy Alesandro Baricco. Wystąpi znany i lubiany aktor Jacek Grondowy, który zagra przyjaciela tajemniczego i genialnego muzyka i opowie o jego historii.

Novecento to nazwisko bohatera ppowieści Barrico, fikcyjnego pianisty i wielce utalentowanego kompozytora, który oficjalnie nie istniał dla świata. Całe życie spędził na statku kursującym między Europą i Ameryką. Dzieło inspirowało twórców zarówno filmowych jak i teatralnych. Giuseppe Tornatore nakręcił film zatytułowany „1900 – człowiek legenda”, a Teatr Stary w Krakowie, niemal równolegle z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze przygotowuje premierę na podstawie powieści Baricco w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego.

„Novecento” w Jeleniej Górze reżyseruje Krzysztof Prus, znany już z kilku realizacji w naszym teatrze. Ostatnio pracował nad „Lillą Wenedą”, premierą otwierającą sezon 2010/11. W nadchodzącym tygodniu będzie okazja, aby na scenie studyjnej porozmawiać z twórcami „Novecenta”: aktorem Jackiem Grondowym oraz reżyserem Krzysztofem Prusem. Wszystko w ramach cyklicznych spotkań „Rozmowy przed premierą”, w których bierze także udział Bogdan Koca, dyrektor Teatru im. Norwida. Prowadzenie: Urszula Liksztet, kierownik literacki placówki. Początek spotkania o godz. 16 27 października (środa).

Premiera „Novecento” odbędzie się piątego listopada o godz. 19 na scenie studyjnej Teatru im. Norwida. Kolejny spektakl - 6 XI o tej samej porze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group