Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6391
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Równanie szans dla niepełnosprawnych

Środa, 3 lutego 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Równanie szans dla niepełnosprawnych
Fot. .....
W dziale rehabilitacji przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył nabór wniosków na dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, likwidowanie barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych oraz zakup samochodów. O pieniądze można ubiegać się do 5 marca w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”.

Zgodnie z uchwałą PFRON – u w 2010 roku z programu wyrównywania różnic między regionami II, mogą skorzystać organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, państwowe uczelnie medyczne oraz zakłady opieki zdrowotnej. Program został podzielony na cztery obszary działania: A, B, D i E.

– Obszar A dotyczy wyposażenia obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny. Realizatorem jest samorząd wojewódzki, więc wnioski, które możemy ściągnąć ze strony PFRON, należy składać do samorządu wojewódzkiego we Wrocławiu – mówi Sylwia Myślicka, kierownik działu rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Na te zadania każda z osób niepełnosprawnych, które otrzymają dofinansowanie mogą liczyć na maksymalną kwotę do 14 tys. zł. Realizatorem obszarów B, D i E jest natomiast samorząd powiatowy, i wnioski będzie przyjmował dział rehabilitacyjny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Obszar B dotyczy likwidacji barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych. Na każdy projekt w tym obszarze przeznaczono 150 tys. zł. Zakup samochodów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych to obszar D, w którym wnioskodawcy mogą liczyć na 80 tys. zł dla 9 – osobowych mikrobusów specjalnie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i 70 tys. zł do zwykłych mikrobusów, a także 250 tys. zł dla autobusów.

Obszar E zakłada dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach samorządów powiatowych dotyczących rozwoju infrastruktury służącej edukacji osób niepełnosprawnych. Na ten cel można pozyskać kwotę do 14 tys. zł. na każdą osobę, która będzie stale korzystała z tej infrastruktury.

Wnioski do 9 marca 2010 roku można składać w dziale rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy ulicy Jana Pawła II, pokój 8 i 9. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 75 75 588 01, 75 75 588 02, 75 64 80 567 lub na stronie internetowej www.pfron.org.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group