Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6729
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerzyści zepchnięci na margines

Piątek, 29 lutego 2008, 7:21
Aktualizacja: Sobota, 1 marca 2008, 7:54
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rowerzyści zepchnięci na margines
Fot. TEJO
Wiosna coraz bliżej, a ścieżek rowerowych jak nie było, tak nie ma. Ich brak to największa bolączka miłośników cichych jednośladów. Prognozy nie są optymistyczne, bo miasto mozolnie zabiera się do projektowania szlaków. A entuzjastów cyklizmu nie traktuje poważnie.

Jeden z nich, Daniel Chojnicki, napisał pracę magisterską o koncepcji ścieżek rowerowych w stolicy Karkonoszy. Dzieło i autor znaleźli uznanie, ale u samorządowców z Wrocławia, którzy zatrudnili Chojnackiego w urzędzie miasta i dali za zadanie stworzenia w przyszłym roku sieci publicznych wypożyczalni – stacji rowerowych.
– W całym mieście będą stojaki z rowerami. Zależy nam na tym, żeby rower miał jak najwięcej użytkowników. Ma jeździć, a nie stać pod domem wypożyczającego – mówi D. Chojnacki.

Tymczasem jeleniogórzanie mogą tylko pomarzyć o takich wypożyczalniach. Nie ma bowiem sieci szlaków rowerowych, po których mogliby jeździć miłośnicy cichych jednośladów. A pracą Chojnackiego o Jeleniej Górze nie zainteresowali się samorządowcy z grodu Krzywoustego.

– Daniel Chojnacki pisał ją z myślą o przekazaniu władzom. A brak reakcji to ewidentny przykład, że w Jeleniej Górze rowerzyści nie są poważnie traktowani.
W urzędzie miasta nie ma nikogo z pojęciem o budowaniu dróg rowerowych i zaprzepaszcza się taką pracę!– bije na alarm Zbigniew Leszek, szef Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowego.

Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, odbija jednak piłeczkę: chętnie zapoznałby się z tą pracą, gdyby wcześniej była taka możliwość. – Znam osobiście pana Chojnackiego i pamiętam, że około trzech lat temu radni spotkali się z nim, ale później wyjechał on do Irlandii i długo nie było kontaktu – mówi. – Jeśli pan Chojnacki się z nami umówi i przyjedzie do nas z ta pracą to z przyjemnością się z nią zapoznam i jeśli będzie można z niej skorzystać to oczywiście skorzystamy.

Daniel Chojnacki nie podał jeszcze terminu swojej wizyty w Jeleniej Górze, ale zapowiedział, że z pewnością przyjedzie i przekaże pracę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group