Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6201
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerowy Bieg Piastów już w sobotę!

Wiadomości: Region
Czwartek, 27 września 2018, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2018, 6:33
Autor: SBP
Fot. Użyczone/SBP
Najmłodszy, ale już rozchwytywany. Najmniejszy, ale zdolny do ogromnego rozwoju. Rowerowy Bieg Piastów – młodszy brat słynnego zimowego i całkiem już dużego letniego, stał się jedną z największych imprez rowerowych w regionie. 29 września zostanie rozegrany po raz czwarty z frekwencją prawie trzy razy wyższą, niż w debiucie w 2015.

Zawodnicy ścigać się będą na pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach około 18 (MINI), 41 (MEGA) i 54 km (GIGA). Ponad osiemset miejsc na listach startowych zostało wykupionych przez cyklistów z całej Polski na kilka miesięcy przed zawodami. To efekt popularności jazdy na rowerze, renomy Biegu Piastów, udanych pierwszych trzech edycji Rowerowego Biegu Piastów oraz świetnych tras Rowerowej Krainy.

Trasa pełna cudownych miejsc. Jest na niej przepiękny odcinek z Jakuszyc przez Orle na Kobylą Łąkę, nad graniczną rzeką Izerą, magiczna okolica Kopalni Stanisław z rewelacyjnymi widokami na Góry Izerskie i Karkonosze oraz dość płaski, niebywale atrakcyjny krajobrazowo fragment przez Jagnięcy Jar.
Start i meta w Jakuszycach - części Szklarskiej Poręby, gdzie pomimo zajęcia części terenu pod budowę nowoczesnego ośrodka sportowego, miejsca jest na tyle dużo, że bez problemów można zorganizować bazę dużych zawodów.

Podobnie jak podczas Letniego Biegu Piastów, tak i teraz start i meta, jak również cała infrastruktura, miasteczko rowerowe z strefą chillout, foodtruckami, rowerową akademią i pumptruckiem zlokalizowane zostaną na dużym parkingu.

Rowerowy Bieg Piastów to jedna z trzech głównych imprez organizowanych co roku przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Najważniejszą jest Bieg Piastów w narciarstwie biegowym, organizowany od 1976 roku, mający światową renomę dzięki przynależności do Worldloppet Ski Federation – organizacji zrzeszającej 20 największych biegów narciarskich świata. Od 2013 organizowany jest Letni Bieg Piastów w długodystansowych biegach górskich.

Zawodnicy, którzy ukończą w danym roku Bieg Piastów na nartach, bez nart i na rowerze, wygrywają Wielkiego Jakuszyckiego Szlema w formie specjalnej statuetki. Ich uhonorowanie na podium, podczas Rowerowego Biegu Piastów, jest pięknym ukoronowaniem nie tylko tej imprezy, ale całego roku zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Ale Rowerowy Bieg Piastów to nie tylko rywalizacja sportowa. Towarzyszą mu dodatkowe atrakcje:
Rowerowa Przygoda - wyścig dzieci na dystansie około kilometra. Uczestnicy otrzymują atrakcyjne pakiety startowe. Są jeszcze miejsca! Zapisy i szczegółowe informacje: www.bieg-piastow.pl oraz na miejscu.
Ski Team Hybrid Tour – przejazd na rowerach hybrydowych dystansu MEGA. To przede wszystkim wycieczka, ale nie zabraknie klasyfikacji według czasów i wyróżnienia najlepszych. Ten punkt programu jest możliwy dzięki zaangażowaniu Sponsora Technicznego 4. Rowerowego Biegu Piastów – Ski Teamu i marki Cube. Są jeszcze miejsca! Zapisy i szczegóły: www.bieg-piastow.pl.

Działanie społeczne „Idzie zima” - Stowarzyszenie Bieg Piastów z myślą o potrzebujących pomocy czworonogach, wspólnie z Jeleniogórskim Wolontariatem dla Zwierząt Mondo Cane organizuje zbiórkę na rzecz psów i kotów przed zbliżającą się zimą.

29 września w biurze Stowarzyszenia Bieg Piastów w Jakuszycach można będzie zostawić karmę suchą i mokrą (dobrej jakości suchą - briantos, brit, mokrą - animonę, rinti, rocco), a w miasteczku rowerowym, na stoisku Jeleniogórskiego Wolontariatu dla Zwierząt Mondo Cane, wrzucić datki do puszki lub przekazać inne rzeczy przydatne w opiece nad czworonogami.

Pumptruck - mobilne urządzenie do rekreacyjnej jak i treningowej jazdy na rowerach, hulajnogach, rolkach, deskorolkach, longboardach, moutainbordach, wrotkach itp. Tor jest idealny zarówno do nauki techniki jazdy, jak i zabawy.

Rowerowa Akademia - mobilne miasteczko ruchu drogowego przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Specjalnie przygotowane trasy, znaki drogowe, przeszkody dadzą najmłodszym wiele radości i zabawy. Przez cały czas trwania akademii dzieci będą pod opieką instruktorów. Sponsorem Rowerowej Akademii jest Inteferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Tak bogaty i urozmaicony program 4. Rowerowego Biegu Piastów nie byłby możliwy bez sponsorów i partnerów. Sponsorem Oficjalnym jest PKO Bank Polski, Sponsorami Technicznymi Ski team, Cube, Brubeck i Dextro Energy, Partnerami: Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie, Termy Cieplickie, Poczta Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Gmin Karkonoskich, Straż Graniczna, Miasto Szklarska Poręba, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Patronat honorowy nad 4. Rowerowym Biegiem Piastów objęli Polski Komitet Olimpijski, Lasy Państwowe i Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~B-c 27-09-2018 8:37
Bieg Piastów to najlepsze co było i zostało z województwa jeleniogórskiego!
~Ja 27-09-2018 11:21
no i fajnie. można nie blokować dróg a dalej szczycić się tym, że kocha się rower? można.
~Zmotoryzowana 27-09-2018 12:54
I co może znowu będą blokować drogi przez cały weekend i nie będzie możliwości dojazdu do kościoła,pracy,na zakupy itd. To już jest skandal !!! Mam dosyć tych rowerzystów !!!
~dvedvvg 27-09-2018 13:14
do: ~Zmotoryzowana (12:54)
Jak przez las jeździsz do kościoła, na zakupy itd to przykro mi :D Przeczytaj najpierw gdzie jest wyścig a potem komentuj.
~ping-pong 27-09-2018 20:26
do: ~Zmotoryzowana (12:54)
To może sama przesiądziesz się na rowerek? No ale po co się męczyć, lepiej nadal hodować grube dupsko a potem wystawać w kolejkach do lekarzy bo tam łupie, tu spina etc...
~Yrezi Rewor 28-09-2018 10:42
Do zobaczenia w Jakuszycach :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group