Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7913
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rowerowe wyróżnienie dla Szklarskiej Poręby

Sobota, 23 września 2017, 14:26
Aktualizacja: Niedziela, 24 września 2017, 4:02
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Rowerowe wyróżnienie dla Szklarskiej Poręby
Fot. Użyczone
Certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom” przyznany Szklarskiej Porębie, odebrał burmistrz Mirosław Graf, podczas odbywających się w Kielcach targów rowerowych „Kielce Bike – Expo”.

To już czwarta tego typu nagroda, jaką otrzymało miasto pod Szrenicą. Wcześniej takim certyfikatem Szklarska Poręba cieszyła się w 2012, 2015 i 2016 roku. – Przyznany tytuł „Gminy Przyjaznej Rowerzystom” to dla naszego miasta nobilitacja, ale i zobowiązanie do stałego poszerzania i unowocześniania oferty dla rowerzystów – mówi zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby Stanisław Kozina. - Obecnie mamy na naszym terenie już 14 tras rowerowych o łącznej długości 450 kilometrów. Liczymy, że wkrótce ta sieć jeszcze się powiększy, gdyż planujemy, że w przyszłym roku powstanie 22-kilometrowy odcinek single tracków. Pieniądze na ich wytyczenie chcemy pozyskać w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej - dodaje.

Ogólnopolski Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze od 2012 roku. Jego celem jest między innymi zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub włączają się w organizowanie rowerowych imprez i akcji, wydają rowerowe mapy i przewodniki, stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników.

W skład jury konkursu wchodzą przedstawiciele m.in. Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich, PTTK oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group