Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3685
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rowerami śladem Karola Wojtyły

Środa, 1 września 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rowerami śladem Karola Wojtyły
Fot. TEJO
Jeleniogórscy cykliści uroczystym przejazdem z Sobieszowa do Jeleniej Góry oraz mszą świętą uczczą 54 rocznicę wycieczki rowerowej ks. Karola Wojtyła z grupą przyjaciół do Jeleniej Góry i okolic. Do wyprawy śladami papieża Jana Pawła II zachęcają innych cyklistów.

Wyjazd do kościoła św. Erazma i Pankracego, gdzie odbędzie się okolicznościowa msza święta, planowany jest drugiego września o godz. 17 sprzed kościoła w Sobieszowie. Cykliści przejadą ,,Śladem ks. Karola Wojtyły” już po raz drugi. W minionym roku mimo ulewy chętnych do jazdy nie brakowało.

W tym roku trasa będzie biegła przez Plac Piastowski w Cieplicach, ulicę Wolności, ku Rynkowi i pod kościół parafialny Erazma i Pankracego, w którym 54 lata temu ks. Karol Wojtyła odprawił mszę świętą. Przed farą wystawiona zostanie też księga posługi kapłańskiej, w której przyszły papież złożył swój własnoręczny podpis.

Przejazd ,,Śladem ks. Karola Wojtyły” organizują cykliści z Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego wspólnie z księdzem Dariuszem z Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group