Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7780
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Rotarianie mają nowego prezydenta

Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 17:13
Aktualizacja: Wtorek, 22 czerwca 2010, 7:59
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/ region: Rotarianie mają nowego prezydenta
Fot. Ania
Adam Czajkowski został nowym prezydentem Rotary Clubu Jelenia Góra. Insygnia władzy swojemu następcy przekazał Mieczysław Kodź. Uroczystość odbyła się w minioną niedzielę w Pałacu Staniszów.

- „Wszystko, co piękne szybko przemija” . W takim klimacie upłynął okres mojej kadencji, trzynastego prezydenta - mówił w trakcie swojego przemówienia Mieczysław Kodź.
Były prezydent podkreślił, że pracował z doskonałym zespołem, a jego członkowie chętnie poświęcali swój czas na rzecz działalności społecznej. Mówił, że w ciągu minionego roku Rotary Club Jelenia Góra pomógł wielu osobom i instytucjom m.in. w leczeniu i pokonywaniu chorób, wspierało domy dziecka z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, zakupiło testy do nauki dla osób niepełnosprawnych.

- Wspieraliśmy finansowo działalność Interaktu, fundację, zajmującą się budową kliniki dla dzieci z chorobami nowotworowymi prof. Alicji Chybickiej we Wrocławiu , Fundację Bentekahan. Przekazaliśmy 1000 euro dla partnerskiego klubu w Celle na budowę i wyposażenie biblioteki w Namibii – mówi Mieczysław Kodź. Sfinansowaliśmy pobyty na zielonych szkołach uczniom z Siedlęcina , uczestniczyliśmy w szóstej edycji trójstronnego programu „Ratujmy wzrok dzieciom”, który dał bardzo znaczące i pożyteczne rezultaty – dodaje.

Jednym z największych osiągnięć Rotary Club w ciągu ubiegłego roku był zakup ultrasonografu do badań noworodków. Sprzęt kosztował 93 tysiące złotych i został przekazany Szpitalowi Wojewódzkiemu w Jeleniej Górze.
Większość pozyskanych funduszy pochodzi ze składek członkowskich rotarian oraz organizowanych przez nich imprez.

Mieczysław Kodź podczas niedzielnej uroczystości przekazał podziękowania wszystkim osobom, które z nim współpracowały i pomagały w przeprowadzaniu wielu przedsięwzięć.

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group