Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6531
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rok uznanych projektów KSON

Czwartek, 18 listopada 2021, 5:39
Autor: KSON
Jelenia Góra: Rok uznanych projektów KSON
Fot. Archiwum
Miło jest nam poinformować - mówi Iwona Pikosz z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych - że KSON-owi udało się w dużej stawce konkurentów zdobyć środki z PFRON-u na poprawę dostępności tras turystycznych w Karkonoszach.

Celem projektu jest zapewnienie osobom ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lepszej dostępności do szlaków, infrastruktury turystycznej oraz usług cyfrowych i komunikacyjnych. Cechą wyróżniającą ten projekt jest kompleksowe podejście do problematyki dostępności. Projekt odpowiada na tę potrzebę modernizacji i remontu obiektów oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych.

Do głównych zadań projektu należały:
Adaptacja do potrzeb osób z niepełnosprawnościami nawierzchni drogi nr 46 w leśnictwie Kamieńczyk oraz szlaku do Wodospadu Szklarki, adaptacja strefy wypoczynkowej przy Wodospadzie Kamieńczyka oraz szlaku żółtego do schroniska pod Łabskim Szczytem,
poprawa dostępności oferty turystyczno-rekreacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i słabowidzących – tyflografiki przy pulpitach informacyjno-edukacyjnych na szlakach oraz tyflomodele wodospadów Szklarki i Kamieńczyka. Istotnym elementem jest również promocja i popularyzacja turystyki dostosowanej do osób z niepełnosprawnością – platforma internetowa „ONE-turysta i e- przewodnik turystyczny po Karkonoszach”.

Sejmik zakończył rok 2021 - mówi Monika Żak z KSON - dziesięcioma projektami. Wszystkie wskaźniki tych projektów z tym najtrudniejszym, dotyczącym zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostkach administracji państwowej na terenie kraju zostały osiągnięte. Ze stażu w ministerstwach, urzędach wojewódzkich, w Policji i w Straży Granicznej skorzystało w sumie 228 osób. Coraz więcej stażystów przechodzi na etaty, co jest namacalnym dowodem na to, że pracownicy ze statusem niepełnosprawności zasługują na uznanie, o czym przekonują się również pracodawcy. Projekt “Stabilne Zatrudnienie” ma szansę na kontynuację w roku 2022. Otwieranie rynku pracy na osoby niepełnosprawne to specjalizacja Sejmiku od ponad 10 lat i temu służy kolejny duży projekt, zakładający zatrudnienie na otwartym rynku pracy z całym “oprzyrządowaniem” czyli z organizacją kursów, szkoleń, warsztatów, opieki trenerów i pośredników pracy, wsparcia psychologicznego i wsparcia asystentów.

Projekt zakłada zatrudnienie na terenie całego kraju - mówi koordynatorka projektu Iwona Pikosz z KSON - zatrudnienie 90 osób głównie ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W związku z tym poszukujemy osób, które możemy zatrudnić w projekcie przy pracach wspierających młodych pracowników w zakładach pracy. Projekt trwa 18 m-cy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ww.kson.pl, w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze przy Osiedlu Robotniczym 47A w godzinach od 10 do 16, lub pod numerem telefonu 75 75 24 254.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
1
13%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
78
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group