Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10372
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rok niespełnionych obietnic

Piątek, 6 grudnia 2019, 11:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rok niespełnionych obietnic
Fot. Przemek Kaczałko
Politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali rok prezydentury Jerzego Łużniaka, uwzględniając też przyszłoroczne plany budżetowe. Jedyne za co chwalą włodarza Jeleniej Góry to bezpłatna komunikacja dla dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. Pozostałe obietnice wyborcze polityka Platformy Obywatelskiej oceniają jako niespełnione.
Ulica 1 Maja nie jest ożywiona, dalej mamy smród z oczyszczalni ścieków, nie ma realnej walki ze smogiem - miały być dopłaty do wymiany pieców, a jedyny program to ten rządowy, z którego mieszkańcy korzystają przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Czyste Powietrze). Inwestycje przesuwają się, wszystko jest z opóźnieniem. Nic nie słychać o sztandarowej inwestycji, czyli o budowie hali widowiskowo-sportowej na Zabobrzu - wymieniał Krzysztof Mróz, były kontrkandydat Jerzego Łużniak w wyścigu o prezydenturę w Jeleniej Górze.

Politycy PiS doceniają kwestię bezpłatnej komunikacji MZK i zapewniają, że życzą Jerzemu Łużniakowi, aby spełniał obietnice wyborcze.

Sukces prezydenta Łużniaka będzie sukcesem miasta i mieszkańców. Deklaruję wsparcie, jeśli będzie takie potrzebne - mówił senator Mróz, który jest zdumiony krytyką rządu przez samorządy za obniżanie podatków. - Na przyszły rok - mimo obniżki podatków - dochody nie spadną, bo mamy wzrost gospodarczy. Chciałbym, aby miasto było bardziej otwarte na współpracę z rządem i Urzędem Marszałkowskim. Aby prezydent nie obrażał się na rząd, tylko wykorzystywał, że są tu parlamentarzyści i ministrowie, aby wspólnie realizować ważne inwestycje rozwojowe dla Jeleniej Góry - dodał K. Mróz.

Obecni na konferencji radni Mariusz Gierus i Jarosław Tarnowski również apelowali o spełnianie obietnic wyborczych, tj.: uruchomienie roweru miejskiego, sukcesywna wymiana pieców węglowych, dopłaty do kosztów ogrzewania, podłączenie budynków komunalnych do sieci c.o., zakup autobusów elektrycznych, wprowadzenie instalacji fotowoltaicznych na budynkach szkolnych, wsparcie termomodernizacji budynków mieszkalnych i publicznych, dalsza współpraca z Alarmem Smogowym, kupno dla starszych mieszkańców czujek CO2, a także: parkingi przy ul. Noskowskiego, hala widowiskowo-sportowa na Zabobrzu, renowacja i oddanie mieszkańcom parku przy „Zameczku”, rozpoczęcie inwestycji budowlanych w dzielnicy „Centralnej”, czy wejście w rządowy program Mieszkanie Plus.

Twoja reakcja na artykuł?

23
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
9%
Nudzi
4
9%
Smuci
4
9%
Złości
8
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group