Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6046
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Rodzinny EuroPiknik w Kowarach

Środa, 23 kwietnia 2014, 8:00
Aktualizacja: 10:58
Autor: Manu
Kowary: Rodzinny EuroPiknik w Kowarach
Fot. Organizator
1 maja (w czwartek) o godzinie 10.00 na Kowarskiej Starówce (przy ul. 1–go Maja) z okazji 10–lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej rozpocznie się Festyn Artystyczny „Międzynarodowy Festiwal Twórców”. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kowar, Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, miejscowe szkoły i przedszkola oraz Miasto Vrchlabi.

Festynowi towarzyszyć będą warsztaty i prezentacje stoisk twórczych - bukieciarstwo, dziewiarstwo, grawerstwo, haft, koronka, literatura, malarstwo, poezja, rzeźba, tkanina artystyczna. Zaprezentują się także stowarzyszenia działające na terenie Kowar. Będzie można oglądać prace plastyczne dzieci i młodzieży z miejscowych szkół i przedszkoli. Zabrzmi także muzyka polska, czeska, niemiecka i austriacka.

W programie: ok. godz. 10.00 odbędzie się konferencja pt. „Kowary i Vrchlabi - 10 lat razem w Unii Europejskiej”, której towarzyszyć będzie wystawa prac fotograficznych i plastycznych „Co nam dała Unia?” oraz dokumentująca udział mieszkanców Kowar w projektach unijnych „Jesteśmy razem w Unii”.

O godz. 11.00 rozpoczęcie prezentacji stoisk krajów Unii, przygotowanych przez organizacje pozarządowe i szkoły. W godzinach od 11.15 do 11.30 - „Parada Unijna” maszerować będzie „Parada Unijna” - parada młodzieży i dorosłych z przygotowanym programem prezentacji krajów UE. Start - Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach (przy ul. Szkolnej 2), trasa: ul. Górnicza - Jagiellończyka - k/Kościoła - ul. 1-go Maja – Ratusz).

Oficjalne otwarcie festynu oraz występ Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej rozpocznie się o godz. 12.00. Potem w godzinach od 13.00 do 18.00 - w części artystycznej na scenie wystąpią m.in.: dzieci z Przedszkole Publiczne nr 1 oraz Prywatnego Przedszkola „Krokodyl Schnappi”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a także zespoły artystyczne: taneczny „Oliver” z Vrchlabi, „Szyszak” z Podgórzyna, ludowy z Mysłakowic oraz ludowy „Kowarskie Wrzosy”.

Impreza współfinansowana przez Gminę Miejską Kowary. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group