Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7104
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzinnie i kolejowo na festynie w Trzcińsku

Wiadomości: Region
Niedziela, 13 sierpnia 2017, 0:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 7:06
Autor: WAC
Fot. WAC
Na kolejowo bawili się mieszkańcy Trzcińska w gminie Janowice Wielkie podczas tegorocznego festynu rodzinnego, który odbył się 12 sierpnia na wiejskim boisku. Wybór takiej idei przewodniej festynu, którego organizatorami byli: sołtys, rada sołecka tej wsi oraz gmina Janowice Wielkie była nieprzypadkowa.

- W tym roku przypada 150 rocznica otwarcia tunelu koło Trzcińska na linii Jelenia Góra -Wrocław – mówi sołtys Trzcińska Agata Brodziak. - Dlatego postanowiliśmy, aby tegoroczny festyn kręcił się wokół tematyki kolejowej. Były więc kolejowe konkursy zręcznościowe i okolicznościowa wystawa kolejowych pamiątek. Śpiewano również piosenki związane z pociągami, a dzieci rysowały pociągi swoich marzeń.

Najmłodsi rywalizowali także w konkursie zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną z Janowic Wielkich, bawili się na dmuchańcach oraz jeździli konno. Każdy mógł też spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej. Akcentami sportowymi festynu był mecz siatkówki oraz pokaz judo w wykonaniu zawodników i trenerów UKS „Jedenastka” Jelenia Góra. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 13-08-2017 18:27
Nawet imprezy w Trzcińsku a w Mysłakowicach nic żadnych imprez za poprzedniego wójta były imprezy a za obecnych niema nic tylko sprzedaż.
~No 13-08-2017 23:06
A u nas przy orle są festyny co dzień na ławeczkach siedzą wizytówki gminy.
~bleeee 14-08-2017 0:07
A w Mysłakowicach konserwator zabytków wszystko przepija, sprzedał zakład Lniarski Orzeł, i wiele wiele takich zakładów, wiele takich zabytków w innych gminach też tak to on dział po mistrzowsku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group