Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7222
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinne zdobienie bombek w muzeum

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 6:15
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2018, 6:23
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rodzinne zdobienie bombek w muzeum
Fot. WAC
We własny i niepowtarzalny sposób można było udekorować bombki podczas wczorajszych (2.12) warsztatów zdobienia tych choinkowych ozdób. Zajęcia odbyły się w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, w ramach cyklu „Niedziela w Muzeum”.

Warsztaty zdobienia bombek odbywają się w Muzeum Karkonoskim od wielu lat. W tym roku grupy zorganizowane ze szkół podstawowych i przedszkoli odwiedzają placówkę już od 20 listopada, zaś wczorajsza impreza była skierowana dla osób indywidualnych oraz rodzin.

- Warsztaty zdobienia bombek cieszą się sporym zainteresowaniem – mówi kierownik działu oświaty Muzeum Karkonoskiego Aneta Sikora - Firszt. - Wśród naszych gości są osoby w różnym wieku. Aby udekorować bombkę potrzebny jest przede wszystkim dobry humor i nastawienie. Nie każdy jest artystycznie uzdolniony, ale musi mieć chęci. Najpierw malujemy wzór farbami – to może być gwiazdka, choinka. Potem te farby suszymy i wtedy przychodzi największa atrakcja, czyli brokat nakładany na klej i nawet jeśli coś na się nie udało, to brokat wszystko zakamufluje i powstaje jedyna, niepowtarzalna bombka.
- Na choince w naszym domu znajdują się bombki w różnych kształtach oraz ozdoby wykonane przez dzieci – mówi pani Weronika, która na warsztaty przyszła z synem Jakubem. - Zdecydowaliśmy się w niedzielę odwiedzić Muzeum Karkonoskie, bo taka wykonana przez nas bombka będzie niepowtarzalna. Na naszej bombce, która zajmie honorowe miejsce na drzewku namalowaliśmy koła i gwiazdki, które pokryliśmy czerwonym i żółtym brokatem

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group