Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2470
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rockowe miasto - ułatwienia przed Festiwalem Piasta

Czwartek, 30 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2007, 12:46
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Rockowe miasto - ułatwienia przed Festiwalem Piasta
Fot. Archiwum
Flinta przy ratuszu, Farba na lotnisku - oświadczenie Jacka Musiała, dyrektora Aeoroklubu Jeleniogórskiego.

Ewelina Flinta wystąpi w piątek (31 sierpnia) o godzinie 20. 30 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Jej koncert zamknie inaugurację Dni Dolnego Śląska. Fetowanie rozpocznie się od godz. 19 oficjalną imprezą. Później na scenie pojawi się Jacek Ziobro oraz Kabaret Neonówka.

To nie koniec atrakcji dla amatorów imprez masowych, tłoku i innych związanych z tym wrażeń. W sobotę (1 września) na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego odbędzie się Festiwal Piasta. Początek imprezy przewidziano na godz. 16. Od godz. 18.20 do 19.30 zagra grupa HA-DWA-O W, a od 20 do 21. 20 potrwa koncert zespołu Farba.

Jak zapowiada dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego Jacek Musiał, scena oraz wjazd na lotnisko będą zorganizowane od ulicy Wincentego Pola. Tym traktem dojadą na koncert zmotoryzowani fani. Będą mogli wrócić ulicą Łomnicką. Takie rozwiązanie ma zapobiec korkom po zakończeniu imprezy.

Publikujemy oświadczenie Jacka Musiała, szefa Aeroklubu Jeleniogórskiego:

<i>Szanowni Państwo!
Aeroklub Jeleniogórski i ja osobiście zebraliśmy wiele krytycznych słów dotyczących imprezy, która odbywała się w minioną niedzielę na naszym lotnisku.

Mimo że Aeroklub nie był organizatorem imprezy z pełną pokorą przyjmujemy głosy krytyki i wyrażamy ubolewanie, że tak wielu ludzi spotkały utrudnienia ruchowe, a negatywne emocje wypaczyły odbiór koncertu.

Analizując wszystkie wypowiedzi podjąłem decyzję o innej lokalizacji imprezy, która odbędzie się 1 września również na lotnisku. Udało mi się przekonać organizatorów, by parkingi oraz scenę ustawić od strony ulicy W. Pola.

Mam nadzieję, że takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi sytuację ruchową, jak również ułatwi pracę służb porządkowych. Wąska ulica Łomnicka pozostanie jedynie jako droga dla pojazdów służb ratowniczych i artystów biorących udział w koncercie.

Wszystkie wejścia od strony ulicy Łomnickiej będą zamknięte, dlatego bardzo proszę wszystkich zmotoryzowanych oraz pieszych o korzystanie z wejść od ulicy W. Pola.

Parking będzie przejazdowy, czyli wjazd będzie rozdzielony z wyjazdem. Dokładnie wjazd będzie usytuowany, przy warsztacie samochodowym, a wyjazd przy stacji tankującej gaz do samochodów, duża odległość pomiędzy wjazdem i wyjazdem powinna korzystnie wpłynąć na rozładowanie ewentualnych korków.

Całą sytuację omówiliśmy dzisiaj na spotkaniu z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej oraz została przeprowadzona wizja lokalna, podczas której szczegółowo omówione zostały potencjalne zagrożenia i sposoby ich zapobiegania.
Wyrażam nadzieję, że te wszystkie działania pozwolą uniknąć trudności i kłopotów, które były udziałem uczestników minionego koncertu.

Zdaję sobie sprawę, że przy tak dużej imprezie nie da się uniknąć wszystkich nieprawidłowości i utrudnień, dlatego proszę o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość, ale przede wszystkim o trzeźwość, gdyż wszyscy zdajemy sobie sprawę, że alkohol oprócz chwilowej radości potęguje również agresję i negatywne emocje.

Jeżeli chodzi o dobór zespołów, szczegółowy przebieg imprezy, ilość toalet, kubłów na śmieci, odpowiada za to organizator, którym przypominam nie jest Aeroklub Jeleniogórski.

Wracając do parkingu i ceny za wjazd.
W związku z tym, że Aeroklub nie otrzymuje żadnych funduszy od organizatora, jak również od punktów gastronomicznych, oraz jakichkolwiek innych pieniędzy z tytułu wynajęcia miejsca, cena wjazdu pozostanie na poziomie 10 złotych, a już do właścicieli pojazdów należy decyzja czy zgodzić się na tą kwotę, czy zostawić swój samochód i skorzystać z komunikacji miejskiej.

Wszystkich tych, którzy podejmą decyzję o skorzystaniu z parkingu na lotnisku bardzo proszę o przygotowanie odliczonej kwoty, to bardzo usprawni wjazd,
oraz o stosowanie się do uwag osób obsługujących, policjantów, strażników miejskich i ochroniarzy, i o wolną jazdę na płycie.

Przepraszając wszystkich za kłopoty podczas poprzedniej imprezy pozostaję w nadziei, że tym razem będzie dużo lepiej.

Z wyrazami szacunku
Jacek Musiał </i>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group