Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Roboty z poślizgiem

Czwartek, 19 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Roboty z poślizgiem
Fot. Krzysztof Knitter
Przedłużające się prace na Wojska Polskiego mają się zakończyć w czwartek.

Od ponad dwóch tygodni kierowcy i piesi pomstują na przeciągające się roboty na jednym z pasów jezdni i chodniku przy ulicy Wojska Polskiego. W okolicy filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy wyłączony został jeden pas ruchu. Kierowcy mówią, że tracą już cierpliwość, piesi, że boją się przechodzić przez przejście dla pieszych znajdujące się kilka metrów za drogowa przeszkodą.

Roboty polegały na montażu przyłącza wody do jednego z budynków. Miały skończyć w miniony czwartek. Do dziś jak przejazdu jak nie było tak nie ma. Jak dowiedzieliśmy się wszystko jednak jest „w porządku”.

– Właściciel budynku wystąpił do urzędu miasta z prośba o wyłączenie pasa ruchu w tym odcinku – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Jeśli ktoś taki uzyska zgodę i zapłaci za to może takie prace przeprowadzać.
Rzeczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na niemal trzy tygodnie zajął jedną stronę jezdni jednej z najbardziej ruchliwych i, i tak już niebezpiecznej ulicy.

Urzędnicy twierdza jednak, że szybciej tego zrobić nie można było, ponieważ sprawa dotyczy dwóch kwestii. Najpierw przyłączano wodociąg, teraz – kanalizację.
Usunięcie przeszkody ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.
– Najpóźniej będzie to czwartek (19 kwietnia) w godzinach popołudniowych – zapewnia MZDiM.
Specjaliści mówią, że trzeba tam położyć warstwę zagęszczona, następnie sprawdzone zostanie to przez geologa, który sprawdzi stopień zagęszczenia. Dopiero wtedy zostanie warstwa asfaltowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group