• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 2:55
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4321
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rewitalizacja Parku Zdrojowego: były błędy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 10:06
Aktualizacja: 15:05
Autor: RED
Fot. TEJO
Architekt krajobrazu Anna Śniegucka–Pawłowska podczas spotkania z sympatykami Stowarzyszenia Miłośników Cieplic zwróciła uwagę na zaniedbania, których dopuściła się firma wykonująca prace rewitalizacyjne w Parku Zdrojowym.

Zdaniem głównej projektantki nowego wizerunku największego parku w Cieplicach, ekipy, które latem rozpoczęły prace remontowe, wprowadziły na plac budowy ciężki sprzęt. Poruszanie się nim naruszyło system korzeniowy wielu drzew. Poza tym w miejscach, które powinny zostać nienaruszone, urządzono składowisko gruzu z rozbiórki istniejących elementów. Te niedociągnięcia zostały usunięte.

Anna Śniegucka-Pawłowska zarysowała zainteresowanym obraz Parku Zdrojowego po remoncie. Zebrani usłyszeli, między innymi, że ogrodzenie nie będzie zamykane, a posłuży jedynie do wyodrębnienia terenu zabytkowego parku. Zwrócono też uwagę na problemy, które mogą się pojawić w przyszłości: jednym z nich jest funkcjonowanie parkingu za Pałacem Schaffgotschów (siedziba ZOD Politechniki Wrocławskiej), do którego po zakończeniu rewitalizacji parku ciężko będzie dojechać.

Obecnie w Parku Zdrojowym trwa zimowy zastój. Prace będą prowadzone w zależności od warunków atmosferycznych. Ich wzmożenia należy spodziewać się wiosną i latem, bowiem termin zakończenia inwestycji przez firmę ANTI S.A. upływa 30 września 2011. Dodajmy, że z przyczyn formalnych, roboty rozpoczęły się z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Obszerną relację ze spotkania na swojej stronie internetowej zamieściło Stowarzyszenie Miłośników Cieplic. http://www.milosnicy.cieplic.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~diabelek 13-12-2010 10:54
mieszkam póki co w Cieplicach i prace w PZ od początku wygladaly na źle zorganizowane i chaotyczne. zamkniecie całego parku, by zerwać koniecznie istniejace spacerniaki i wyciąć drzewa to jakas paranoja. nic do przodu sie nie ruszyło, a taki piekny park był zimą, a właściwie głównie zimą, gdyz śnieg przykrywal wszystkie brudy i niedociągnięcia. a co w artykule oznacza, że "Te niedociagniecia zostały usuniete" ??? systemy korzeniowe zostały zasypane, posklejane przez mikrochirurgów, grzybnia kilkusetletnia została do korzeni poprzyklejana ??? Rzygac sie chce jak sie te nieporadne prace w JG widzi na każdym kroku !!!
~diabelek 13-12-2010 10:59
Kumoterstwo, Niedbalstwo, rażące Złodziejstwo na oczach mieszkańców - tymi okresleniami nazwałbym "rewitalizację" cieplickiego parku !!! ktos wie ??? po ile było drewno kominkowe pochodzace z Parku zdrojowego ??? bo to z Mickiewicza dębowe kupowałem po 180 zł/m3 już porabane ??? a ta betonowa "pozaklasowa" kostka zapewne uswietni wyglad parku jak nic innego ! Kapałczyński !szmaciarzu! weź sie za robotę, trylinka w zabytkowym parku, Schaffgotsch"owie sie w grobach przewtracają !!!
~Rycho 13-12-2010 11:10
schroniska dla ubogich budować a nie poprawiać parki, banda złodzieji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~wonski111 13-12-2010 11:11
Oj panie Kapałczyński jeszcze troszkę i dostanie pan zdrowo po ........................... za meble z domu towarowego, za bruk 1-go Maja i Konopnickiej, za te wszystkie kable od tpsy i rury od gazu na budynkach na Wojska Polskiego za nie odbieranie inwestycji bo elewacja nie jest głatka tylko chropowata skandal. Ostatnio widziałem kolejny hicior w pana wykonaniu klimatyzacja na budynku urzędu miasta na Sudeckiej piękny przykład dbania o zabytki PAŃSTWOWO W Pana wykonaniu.
~diabelek 13-12-2010 11:15
a własnie ... w sobote był u mnie w biurze bezdomny ze szczecina ... pytał, gdzie jest jakaś noclegownia, bo u brata alberta go nie przyjeli, bo nie ma miejsc, a pozatym on spoza "okręgu", poszedł do ksiedza, ale sie okazało, że ... ksiądz mu nie pomoże, bo właśnie jest ze szczecina, to niech sobie do szczecina jedzie po pomoc ... nawet złotówki mu nie dał złamanej ... nie przepadam za wszelkiej masci niedorajdami życiowymi, ale naprawdę mi sie faceta szkoda zrobilo ... a księdza jakbym tak dopadł, to na widły i do pierdla ... yyy, do piekla sorry ...
~diabelek 13-12-2010 11:19
ale "władza" i panowei w spódniczkach "kupczą" sobie narodowym, wiec i naszzym - mieszkańców majątkiem ... rocznica stanu wojernnego, wiec może by tak uczcić tradycje, kiedyś mieszczanie i chłopi takich "moznowładców" a właściwie "sobiepanów" nabijali na kosy i zakute łby sierpami obcinali ... bogu dziekował ten, kto trafił akurat na ostry sierp ...
~ 13-12-2010 11:51
Najlepiej zwalać winę na innych. Mam pytania : a gdzie była Pani Śniegucka jak rozpoczynały się prace w parku?; a gdzie byli inspektorzy nadzoru w tym czasie?; Niestety przekonamy się za rok jak zniszczono nam tak mimo wszystko piękny park. Nawet nowe nasadzenia i drogi to już nie będzie to co było, bo to będzie park Pani Śnieguckiej anie nasz Ciepliczan. Widać przy obecnie prowadzonych pracach, że projekt był robiony NIE z natury tylko z papieru(podkładów geodezyjnych). Na projektowanej drodze rośnie drzewo trzeba je usunć bo drogi już się nie zmieni. A nie ważne, że drzewo zdrowe. Serce boli aż nie chce się więcej pisać.
~ki-ka 13-12-2010 12:12
Chyba to miasto skazane jest na zagładę. Serce się kraje, kiedy się o tym wszystkim czyta. A Politechnika niech się wynosi z Pałacu i przestanie go dewastować, a nie zastanawia się nad parkingiem !!!
~cieplice123 13-12-2010 12:14
Podstawowy błąd to wybór głównej projektantki. P. Śniegucka wszędzie widzi problemy... zaczynając od Cieplic po Jelenią Górę, Karpniki i gminę w której mieszka!!!
~obdarowany 13-12-2010 12:24
11:15 | ~diabelek | dzieki za kase, wypilem za twoje zdrowie!!!
~Prace w Park 13-12-2010 13:23
A kto został inż. kontraktu? Firma nie z Jeleniej Góry. Bierze tylko kasę a co się robi to ich nie interesuje. Kto ich wybrał?
~Architekt 13-12-2010 13:30
Ta pani jest architektem krajobrazu? To niesamowite! Chyba własnego krajobrazu- to dziwactwo kończyło chyba tajne komplety w prywatnej szkółce za kasę. Nikt o zdrowym rozumku nie wpadł by na takie pomysły. A Kapałczyński po co go trzymają. On to jest dobry tylko z klechami, bo tam są lody.
~ 13-12-2010 14:02
13-12-2010 12:24 | ~obdarowany | a to na zdrowie :) obywatelem JG i tak sie nie czuje, wiec tnijcie ile wlezie. zostawcie mi pare krzaków w Cieplicach ... bo najlepiej sika sie pod drzewem na spacerku ... bo tgoalet jakos brak ...
~diabelek 13-12-2010 14:10
z komentarzy wynika, że : "KAPAŁCZYŃSKI WoN" i nie mylić z czasem dokonanym od "WiN
~ 13-12-2010 14:27
GNOJE !!!!!!!
~ 13-12-2010 14:45
Fuszerka. Szkoda, taki piekny park. A co do ksiedza i bezdomnego Pana ze Szczecina: bedzie mial nauczke, ze po pomoc nie idzie sie do ksiedza. To nie ten adres. Oni jak nie wezma to juz na pewno nie dadza.
~Ciepliczanin 13-12-2010 14:49
Dziwne? Bo ten tekst ukazał się po obszernym materiale na ten temat, stronie Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic, a na tym spotkaniu nie było nikogo z prasy, oprócz Pana Rylita z Cieplic, który często bywa na naszych zebraniach.
~młoda 13-12-2010 14:54
Jeśli park nie będzie zamykany, to po co go ogradzać - wyrzucenie pieniędzy. A swoją drogą , czy ochrona środowiska zezwoliła wycinać 100 letnie drzewa , które nie są chore? Całą tą rewitalizacją powinien zainteresować się prokurator. Ponadto chodzą słuchy, że cały ten remont został wymyślony, ... podobno coś zostało przez Schaffgotschów w nim ukryte ;)
~ 13-12-2010 15:02
to już dawno wygrzebane. ci co mieli wykopac, to juz swoje zrobili. tak jak w palacyku w Lipie itp itd ... a ochrona srodowiska i w JG gania ludzi za spalenie kupki liści jesienia i tyle potrafia. ogólna slepota, w koncu bierze sie działe, to i cicho sie siedzi. jak by nie było, papierem z banknotów najłatwiej gebe zatkac ... gorzej (dla nie(j)go) jak sie udławi ... tak to jest, Futerhendler sie stara, aby Ciplice kwitły, a miasto sie stara zniszczyć to, co jeszcze zostało ... pewnie zasadzą "jarzębinek" i bedzie pietknie ... a nasadzenia zrobi "zieleń" MPGK i kaska zostanie w rodzinie ... to po ile to drewno z parku ?? bo niesezonowane, ale bym troche kupił ?? no nie, nie bójcie sie "prowokacji" ]:)
~diabelek 13-12-2010 15:08
TO CO ? JELONKA BEDZIE KONTYNUOWAŁA TEMATYKE SWOICH ARTYKUŁÓW, CZYLI ROZMAWIAŁA Z OSOBAMI "ODPOWIEDZIALNYMI", CHOĆBY DLA UŁATWIENIA TYMI, KTÓRYCH NAZWISKA PADAJA W KOMENTARZACH ??? CZY DALEJ BEDZIE KASOWAĆ SIANO ZA REKLAMY, A ARTYKUŁY ROBIĆ PRZY OKAZJI, TUDZIEZ PO TERMINIE, BYLE TYLKO SKŁAD CZYMŚ ZAPEŁNIĆ ??? Jak to mi ostatnio znajoma z banku powiedziała? nie reklamuje sie w "Jelonce" bo to gazeta dla nieświadomych, nic nie znaczaca na terenie JG. tyle w temacie. NO TO CO TAM DROGA "JELONKO" ???
~abc 13-12-2010 18:11
Do 13-12-2010 12:12 | ~ki-ka - zanim głupoty napiszesz POmyś, bo myślenie ma kolosalną przyszłość - opcjonalnie to może masz czyraki na mózgu i POpisywać się nie ma POtrzeby ! :(
~zielonkawy 13-12-2010 18:25
To ja zamawiam parę metrów klona. Porąbany po ile ?
~optymist 13-12-2010 21:39
fuszerką jest przede wszystkim projekt wykonany na podkładzie geodezyjnym - bez jakiejkolwiek wizji lokalnej. tyle.
Tomy M. 13-12-2010 21:59
Czy nikt z Was nie widzi PO co tyle kasy jest inwestowane w Miejski Park?! To Wam powiem. Uzdrowiska idą na sprzedaż, kupią je Koledzy Rycha, Zbycha i Mira bo nikt inny kasy na to nie ma. Nikt inny nie ma też "wejść". Nowy właściciel musiałby wyłożyć kasę na Park bo de facto korzystają z niego JEGO KLIENCI, dlaczego mieliby korzystać ZA FRAJER?! Po sprzedaży miasto zaproponowałoby właścicielowi uzdrowiska partycypację w KOSZTACH REWITALIZACJI PARKU, od tego uzależniłoby założenia projektowe. Właściciel uzdrowiska MUSIAŁBY pokryć cześć kosztów, w przeciwnym razie Park pozostałby zdewastowany jeszcze długo. Więc koledzy Rycha, Zbycia i Mira nakazali koniecznie remont parku PRZED ZAKUPEM ZDROJU. W ten sposób mieszkańcy JG zamiast czerpać zyski z klientów Zdroju (podatki wpływające do kasy) ... będą dokładać do interesu grupy "pomysłowych cwaniaków". BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ ... IM!
~ 14-12-2010 0:48
Tomy,dobrze myslisz !
Smisiu 14-12-2010 2:51
W jaki sposób usunięto niedociągnięcie o nazwie "naruszenie system korzeniowego wielu drzew" ?
~diabelek 14-12-2010 9:06
mieszkam póki co w Cieplicach i prace w PZ od początku wygladaly na źle zorganizowane i chaotyczne. zamkniecie całego parku, by zerwać koniecznie istniejace spacerniaki i wyciąć drzewa to jakas paranoja. nic do przodu sie nie ruszyło, a taki piekny park był zimą, a właściwie głównie zimą, gdyz śnieg przykrywal wszystkie brudy i niedociągnięcia. a co w artykule oznacza, że "Te niedociagniecia zostały usuniete" ??? systemy korzeniowe zostały zasypane, posklejane przez mikrochirurgów, grzybnia kilkusetletnia została do korzeni poprzyklejana ??? Rzygac sie chce jak sie te nieporadne prace w JG widzi na każdym kroku !!!
~diabelek 14-12-2010 9:10
13-12-2010 21:59 | Tomy M. | masz oczywiście NIESTETY racje ... jakby ktos miał watpliwosci, po co wycinane sa te stare drzewa, to wczoraj wieczorem ustalilem. Bo obiekt musi byc widoczny, a reklama dźwignią handlu ! tyle w temacie. oczywiście obiekt, to nie o park chodzi. reszta dokladnie jak napisał Tomy M. wiec nie bedę sie powtarzał. to nie spam, po prostu nie znajduje na "Jelonce" odpowiedzi na pytania, poza lakonicznym artykułem. napisanym w celu zapełnienia strony pomiedzy "reklamami" ...
~diabelek 14-12-2010 9:15
RED ; no to co na to śNIEGUCKA ??? może wreszcie jakas wypowiedź osoby "w temacie" (niby) i ODPOWIEDZIALNEJ za ten SYF który sie w Parku Odbywa ??? póki co wyglada to tak, że forumowicze wiedza wiecej niż redaktor, a ten wypowiedzieć sie ani skonfrontować komentarzy z rzeczywistością nie potrafi ... może posłuchajcie radia "ESKA" i usłyszycie jak wygląda dziennikarstwo ???
~rondel 14-12-2010 11:44
Oj,oj-juz nasi kolejarze poprawili uklady polaczen,poprawili wszystkie tory po Niemcach,az chce sie jezdzic!!!To samo bedzie z parkiem-byl dobry,ale zaniedbany i zniszczony.Jak wzieli sie za niego nasi fachowcy,to Boze miej ten park w swojej opiece!!Uzdrowisko Cieplice tym bardziej,tak,jak i nasze koleje.Amen
~Rycho 14-12-2010 13:31
to jest największy przekręt w Jeleniej Górze !!! jak skończą to ktoś sprawiedliwy powoła komisję śledczą i wtedy wyjdzie kto jest kogo znajomym i kto wziął kasę. oczywiście jeżeli taki się znajdzie ...
~diabelek 14-12-2010 15:28
... ale i tak wszyscy od których moze to zależeć maja to w dópje ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group