Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6463
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remonty szlaków rozpoczęte

Wiadomości: Region
Wtorek, 4 września 2012, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
W ostatnich dniach rozpoczęły się prace na trzech szlakach Karkonoskiego Parku Narodowego: niebieskim (odcinek od Koziego Mostku do granicy lasu), czarnym (prowadzącym do Wodospadu Szklarki) oraz żółtym (tzw. Jantarovej cesty). Roboty spowodują częściowe zamknięcie szlaków oraz utrudnienia w ruchu.

Na odcinku szlaku niebieskiego modernizacji będzie podlegała nawierzchnia, w związku z czym zostanie on zamknięty na okres prowadzenia prac.

- Zaleca się poruszanie po drodze wewnętrznej (brukowanej) prowadzącej do schroniska Strzecha Akademicka – informują pracownicy KPN.

Na szlaku czarnym prowadzącym do wodospadu zostanie wymieniona balustrada z drewnianej na metalową. Prace te nie spowodują utrudnień w ruchu turystycznym.
Rozpoczął się również remont odcinka szlaku żółtego (tzw. Jantarovej cesty) łączącego czeskie schronisko Lucni bouda z czerwonym szlakiem granicznym.

Zakończenie remontu planowane jest na koniec października br.

- Prowadzenie prac może powodować pewne utrudnienia w ruchu turystycznym, ale nie przewiduje się jednak całkowitego zamknięcia szlaku – dodają pracownicy KPN – u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~pytanie 4-09-2012 14:02
za te opłaty co pobieraja najwyższy czas aby cos dla turystów zrobić - tylko ciekaw jestem kto to zrobi przed zima
~Góral 4-09-2012 18:08
Taaa... KPN i ich remonty szlaków... Już wiadomo, czego się spodziewać. Niech lepiej już nic nie robią, jeśli mają powstać kolejne ceprostrady w górach. Przynajmniej będą marnować się tylko pieniądze na etaty nierobów w tej instytucji, a nie dodatkowo ogromna kasa na fuszerki wykonane ich rękami. Ta metalowa balustrada zamiast drewnianej do Wodospadu Szklarki, to oczywiście też z myślą o "ochronie" przyrody. Na pewno będzie się "pięknie" komponować z tym dzikim zakątkiem...
~Pik K 4-09-2012 22:10
Czesi już prawie zakończyli remont " Bursztynowego Szlaku". Zrobili to bardzo solidnie.Nasi jeszcze nie zaczęli,a zima za pasem.Szkoda teraz zaczynać jest za późno tylko się skompromitujemy w oczach naszych sąsiadów. Zrobione zostały zdjęcia z postępu robót.Czesi kończą u nas nawet nie wbito łopaty.Zobacz zdjęcia https://www.facebook.com/photo.php?fbid=407215056010123&set=a.407214889343473.98714.100001648973397&type=1&theater
~KILLER 4-09-2012 22:42
kurde ludzie jakie wy głupie posty piszecie sami dobrze nie wiecie czy remont rozpoczęto pomyślcie o firmie która to remontuje to nie jest od nich zależne kiedy zaczną remontować szlak tylko od KPN kiedy ruszą wielmożne du. i pofatygują się i powiedzą co sobie rzeczom a to nie prosta sprawa ich tam ściągnąć a wiadomo że firma która wygrywa przetarg nie zawsze ma tylko jeden szlak na ten rok do remontu więc zastanówcie się co piszecie bo jeszcze takich durnych postów nie czytałem piszecie takie głupoty cwaniaki weźcie i się zatrudnijcie do takiej firmy wtedy pogadamy jak z miesiąc porobicie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group