Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4759
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remontowy bałagan

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arek
Ograniczenia prędkości, zwężenia jezdni, zryte chodniki i pomstujący na utrudnienia kierowcy: oto letni krajobraz wielu ulic w stolicy Karkonoszy. Drogowcy wykorzystują sprzyjającą remontom pogodę, aby jak najszybciej zmodernizować zniszczone nawierzchnie.

– Po Jeleniej Górze jeździ się fatalnie – przyznaje Paweł Kruczek, który codziennie pokonuje remontowe bariery. Narzekają także piesi, którzy nie mogą chodzić po zrywanych chodnikach. Zwłaszcza osoby starsze. Koparki zryły całą nawierzchnię trotuaru przy ulicy Nowowiejskiej.

– Czy nie można by tego remontu rozłożyć w czasie, zrobić wolniej, a dokładniej. Rozkopali, a przecież są bardziej dziurawe ulice i chodniki. Tu nie było tak źle? – powiedziała nam starsza pani, która ma kłopot z przejściem z ulicy Staffa przez Nowowiejską do centrum miasta.
Inni mieszkańcy cieszą się z remontu i mają nadzieję, że po zakończeniu prac będzie gładko i ładnie.
Nie brakuje też wątpliwości co do jakości i trwałości w ten sposób wykonanych prac.

Drogowcy przekonują jednak, że wszystko będzie w porządku. – Mamy teraz idealne warunki do przeprowadzenia koniecznych remontów, modernizacji od podstaw. W temperaturach, jakie obecnie panują, asfalt twardnieje najlepiej – usłyszeliśmy od specjalistów w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów.
Dlatego ekipy uwijają się jak w ukropie: w przenośni i dosłownie. – Słońce daje popalić, to ciężka robota, czasem należy się chwila wytchnienia – mówią robotnicy, których spotkaliśmy przy ul. Nowowiejskiej.

Prace trwają w wielu miejscach. Już informowaliśmy o remontach ulic Kiepury i Sygietyńskiego na Zabobrzu. Ekipy drogowców wciąż pracują przy remoncie placu Piastowskiego w Cieplicach. Pojawią się też przy kilku traktach w uzdrowiskowej części miasta i w Sobieszowie. Jeśli wierzyć zapewnieniom służb drogowych, wyremontowany zostanie także fragment ulicy 1 Maja do dworca kolejowego w Jeleniej Górze. Roboty są prowadzone na osiedlu Czarne.
Prace potrwają dopóki pozwoli na to pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~mieszkaniec jelonki 4-07-2006 10:00
Te remonty to parodia i fuszerka jakiej nigdy nie widziałem na Noskowskiego 6 kładą kostkę,będą lać asfalt, a 25 letnie rury ka...lizacyjne które co roku pękają nie tylko zimą zostawili,kilka razy auta się tam zapadały bo woda z dziurawych rur podmywała asfalt
~(-) 4-07-2006 10:32
W tym kraju zawsze źle: nie remontują źle, remontują jeszcze gorzej. Polacy - naród wiecznych malkontentów.
~Patol 4-07-2006 10:52
Drodzy drogowcy, zwijajcie cały swój majdan na baze!! Ludziom sie nie podoba że sie staracie cos naprawic. Najlepiej zeby były same dziury. Tylko wtedy znów bedzie to wasza wina <lol> Co za głupie społeczeństwo w tym mieście!!Nic nikomu nie pasuje a najbardziej tym emerytom!!
~lolo 4-07-2006 11:30
A mnie nie pasuje to ,że drogowcy mają za nic nasze bezpieczeństwo . Tylko w JG nie stosuje się nigdzie zastępczej sygnalizacji świetlnej przy robotach drogowych na odcinkach szczególnie niebezpiecznych.W Cieplicach przez tych ...... mało na czołówkę się nie zlepiłem z innym samochodem, bo ani ja ani on nie widzieliśmy się. Innym razem kierowali ruchem ręcznie, i widziałem tam także pana z UM, zero profesjonalizmu, pełny chaos.Pewnie jak będzie tragedia i udowodniom im winę to może coś zrobią względem bezpieczeństwa. A na razie luz pas pełne zadowolenie.NIE WYSTARCZY COŚ ROBIĆ TRZEBA TO ROBIĆ DOBRZE I BEZPIECZNIE
~IgorekYa 4-07-2006 11:55
Widać na 2 zdjęciu co oni robią :D O tyle dobrze, że piją karmi - nie wiadomo co by było jakby wypili mocniejszy trunek ? Może poczuliby się jak mieszkańcy Mysłakowić i by kogoś pobili ?
~Ktoś 4-07-2006 11:58
Wszystko ok, tylko czemu robi się to pod koniec kadencji władz miasta, na ostatnią chwilę przed wyborami?
~nlg 4-07-2006 12:33
urodzeni malkontenci (...obce słowo dla wielu twórców komentarzy w jelonce, więc wyjaśniam - malkontent: ‘osoba ciągle narzekająca, wiecznie niezadowolona z czegoś, wszędzie dopatrująca się wad i negatywnych właściwości') to chyba gorsza zaraza w tym kraju niż politycy
~Randal 4-07-2006 13:02
To co robią drogowcy za naszą zachodnią granicą byłoby nie do pomyślenia. Osobiście widziałem jak remontowali W. Polskiego. Na samochodzie w beczce podgrzewali jakiś lepik palnikiem gazowym, potem ten lepik wylewali na asfalt w miejscu pęknięc. Z czym oni chcą to remontować. Rezultat będzie taki jak całego sprzetu jakim dysponują. Osobiście uważam że miasto powinno wynająć firmę z odpowiednim sprzetem do takich robów a nie z samochodem STAR beczką lepiku palnikiem i kilkoma łopatami. Smiechu warte ale prawdziwe. Jesteśmy w końcu w unii i powinny obowiązywać jakieś standardy.
~Kizia Mizia 4-07-2006 13:10
IgorekYa- masz coś do nich?? Ty może nie pasz przerwy w pracy?? Idź i spróbuj robić przy rozgrzanym afalcie przez kilka godzin to wtedy docenisz ich prace. Niewiem czemu w jeleniej zawsze każdy na wszystko narzeka. Przecież żeby coś zrobić to trzeba troche przecierpieć żeby było lepiej. Najbardziej mnie dobija to że położą nowy asfalt i zaraz go będą kuć i zrywać żeby zmienić rury zawsze tak jest było i będzie bo nikomu niechce się myśleć lepiej dać więcej bo to i tak z naszych kieszeni. A babcie zawsze nażekały na wszystko w zimie że ślisko, a dlaczego ślisko? bo chodzą w bytach z płąską podeszfą to chyba logiczne że będą się ślizgać a co je to przecież ma być posypane piachem żeby miałe dzieci nie mogły być ciągane na sankach.
~Patol 4-07-2006 15:10
do Randal, STAR model 266 to bardzo dobry, niezawodny i tani w eksploatacji pojazd. Idealny na nasze warunki ;-) Pozdrawiam
~miś colabor 4-07-2006 20:50
remont na zabobrzu to jakieś jaja ani poszerzają jezdni, a zakrety dalej bedą niewyprofilowane jezeli decydowali się na taki remont to dlaczego od razu nie robia tak jak sie należy ,a gdzie ścieżki rowerowe,jak zwykle sto lat za murzynami.
~007 4-07-2006 21:51
Ta strona po to jest , żeby sobie ponarzekać. A na marginesie to ciekawe czy przed wyborami pomqaluja pasy na jezdni czy dopiero przed pierwszym śniegiem- jak co roku.
~bezrobotny 5-07-2006 10:48
Do nlg Gro ludzi wypowiadających się na stronie to nie malkontenci ale chodzi im o właściwą organizację pracy i zabezpieczenie wykonywanych robót.Wiele prac drogowych można wykonać w późnych godzinach popołudniowych albo w nocy gdy natężenie ruchu maleje,tak jak ma to miejsce na zachód od Odry.Szczytem głupoty i lekkomyślności firm drogowych wykonujących remonty na ulicach jest zostawianie na noc miejsc wyfrezowanych/są to wyczyszczone z asfaltu ubytki w jezdni/ gdzie jadąc w nocy można łatwo uszkodzić zawieszenie w samochodzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group