Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 7123
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont "zameczku" potrwa dłużej

Wtorek, 23 sierpnia 2022, 6:10
Aktualizacja: 17:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont "zameczku" potrwa dłużej
Fot. MT (archiwum)
To już pewne - w 2022 roku Osiedlowy Dom Kultury nie przeniesie się do "zameczku", bowiem obecny wykonawca nie dokończy jego remontu.

Wykonawca, który prowadził remont byłej willi Maxa Erfurta to ta sama firma, która nie dokończyła adaptacji budynku przy ul. Wolności na potrzeby miejskiego żłobka. Od kilku miesięcy prace na terenie "zabobrzańskiego zameczku" jakby zwolniły, więc zapytaliśmy, czy i w tym przypadku LK Invest nie zrealizuje zadania...

W tej sprawie zawierane jest właśnie porozumienie między Wykonawcą i Inwestorem o rozwiązaniu umowy. Po dopracowaniu szczegółów zapisów nastąpi inwentaryzacja „robót w toku” (na to przewidziane jest ok. 3 tygodnie), a po zakończeniu tej pracy nastąpi ogłoszenie o przetargu na doprowadzenie modernizacji obiektu do finału - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta.

W ramach zamówienia zaplanowano przeprowadzenie robót budowlanych w obiektach zabytkowych (budynek główny, budynek gospodarczy oraz altana), a także niezbędne prace związane z zagospodarowaniem terenu. W ramach robót budowlanych przewiduje się wykonanie następujących prac:
A) budynek główny: roboty rozbiórkowe i demontażowe (ściany działowe, stropy, schody, kanały wentylacyjne), roboty budowlane wewnątrz budynku, roboty instalacyjne (instalacja elektryczna, wodna, kanalizacyjna, c.o., ciepłej wody użytkowej, p.poż., wentylacja i klimatyzacja), roboty wykończeniowe (wewnętrzne i zewnętrzne);
B) budynek gospodarczy: naprawa tynków wewnętrznych, wymiana lub renowacja stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie ścian wewnątrz, odnowienie elewacji, renowacja elementów drewnianych więźby na zewnątrz, naprawa ubytków pokrycia dachowego, wykonanie opaski
żwirowej wokół budynku;
C) altana: naprawa/wykonanie nowych tynków wewnętrznych w piwnicy pod altaną, renowacja/odtworzenie elementów drewnianych poprzez oczyszczenie, impregnację i malowanie, wymiana wtórnych elementów drewnianych na odpowiednie stylowe, wykonanie rynien i rur spustowych, renowacja podłogi drewnianej, renowacja wieżyczki, w tym elementów stalowych.
D) zagospodarowanie terenu: wykonanie ogrodzenia terenu z renowacją bramy wjazdowej, wykonanie alejek pieszych oraz wjazdu głównego do obiektu wraz z placem manewrowym, oświetlenie terenu i montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Jaka część z ww. została zrealizowana, dowiemy się po inwentaryzacji. Wykonawcą zadania było konsorcjum wrocławskich firm: LK INWEST sp. z o.o. i KB INWEST sp. z o.o., które zaproponowały cenę 9 492 128,66 zł. Inwestycja miała być wykonana do 30 września 2022 roku, więc nie ma już szans na dotrzymanie terminu.

Dawna willa Maxa Erfurta ulegała degradacji odkąd od Politechniki Wrocławskiej przejęło ją Miasto Jelenia Góra. W 2020 roku udało się pozyskać dofinansowanie na remont oraz wyłonić wykonawcę. Po remoncie do XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego przeniesie się Osiedlowy Dom Kultury. Obecnie placówka kulturalna wynajmuje pomieszczenia od Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (jak informował pod koniec 2019 roku prezydent Jerzy Łużniak, roczny koszt wynajęcia obiektu w kiepskim stanie to dla Miasta ok. 360 tys. zł).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
19
35%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
9
16%
Złości
24
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
1002
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Aktualności
Złapali podpalacza, ale Biedra zamknięta do odwołania
 
Kultura
Tańczyli w Sobieszowie
 
Piłka nożna
Puchar Polski: Gole i wypowiedzi trenerów
 
Karkonosze
Śnieżka, czyli po co idzie się w góry
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group