Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8370
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont oddziału pediatrii

Piątek, 6 sierpnia 2021, 13:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont oddziału pediatrii
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej po raz kolejny przekonało się, że może liczyć na przyjaciół, którzy wspierają proces przywracania dzieciom zdrowia. Tym razem grupa wolontariuszy i sponsorów remontuje oddział, na który po 15 miesiącach wróci pediatria.

Przez ostatnie 15 miesięcy na terenie oddziału pediatrii funkcjonowała strefa buforowa dla pacjentów covidowych, a oddział leczący dzieci przeniesiono wyżej. Aktualnie sytuacja pozwala na powrót pediatrii na swoje miejsce, ale żeby maluchy miały jak najlepsze warunki do leczenia, przy wsparciu sponsorów i wolontariuszy - prowadzony jest remont.

Chcemy odświeżyć oddział przed powrotem dzieci - to inicjatywa naszych pracowników, a my ich wspieramy - powiedział Jarosław Kujda, dyrektor Leroy Merlin w Jeleniej Górze, który nie po raz pierwszy włączył się w pomoc szpitalnym oddziałom i chwali sobie współpracę z dyrekcją, działem technicznym oraz stowarzyszeniem.

Inicjatorem akcji jest Mateusz Wieczorek, pracownik Leroy Merlin, który z oddziałem pediatrii miał również okazję współpracować przy okazji działań Motocyklowych Karkonoszy.

Jestem też członkiem Motocyklowych Karkonoszy i gdy dowiedzieliśmy się o potrzebie wsparcia oddziału, nie mogliśmy odmówić. Z całego serca i sił pracujemy - cieszymy się, że dzieci będą mogły z tego korzystać w przyszłości - wyznał M. Wieczorek, który - co warte podkreślenia - wraz z innymi pracownikami marketu budowlanego wykonuje działania w szpitalnym oddziale po godzinach pracy.

Radości nie kryje prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym WCSKJ.

Jesteśmy szczęśliwi - po prawie 15 miesiącach zrodziła się nadzieja na powrót. W tej chwili jesteśmy w ciężkich warunkach, więc naszym marzeniem jest powrót, aby pobyt naszych małych pacjentów był w jak najlepszych warunkach - wyznała Anna Sinica. - Wokół nas są wspaniali ludzie - przed dniem dziecka przyjechały Motocyklowe Karkonosze - rzuciłam hasło czy ktoś pomoże i po kilku dniach był odzew - dodała prezes stowarzyszenia.

Oprócz wsparcia z Fundacji Leroy Merlin, akcję malowania wsparła firma Draexlmaier, a dodatkowo niezbędne szafy na potrzeby stowarzyszenia udało się pozyskać dzięki pomocy Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz Nadleśnictwa Świeradów Zdrój.

Prawdopodobnie oddział pediatrii wróci na swoje miejsce po wakacjach.

Twoja reakcja na artykuł?

27
93%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
139
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group