Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4049
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont bursy przy Kilińskiego z poślizgiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 29 sierpnia 2010, 14:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: Angela
Fot. Angela
W maju br. miał zostać wyłoniony wykonawca na kompleksową przebudowę i modernizację Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze. W planach było stworzenie w niej nowoczesnej bazy noclegowej o europejskim standardzie na 95 miejsc. W trakcie pełnego kosztorysowania inwestycji okazało się, że wartość zadania jest znacznie większa niż planowano.

Otwarcie ofert na to zadanie odbyło się z początkiem maja br. Podpisanie umowy z wykonawcą miało nastąpić trzy tygodnie później. Niestety okazało się, że złożone oferty opiewają na kwotę o wiele wyższą od szacowanej i zabezpieczonej. Przetarg więc unieważniono i rozpisano kolejny.

- Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy. Zakres inwestycji w początkowym okresie był o wiele mniejszy. W międzyczasie okazało się, że musimy wykonać na tym obiekcie o wiele więcej prac, co oczywiście podwyższyło koszty modernizacji. Budynek jest bowiem w o wiele gorszym stanie niż przewidywano. Kiedy składaliśmy wnioski o dofinansowanie tej inwestycji nie mieliśmy pełnej dokumentacji i kosztorysów, bo nie były one wymagana. Brakującą kwotę miasta będzie musiało dołożyć z budżetu. Obecnie nie wiemy ile więcej będzie nas to kosztowało. Okaże się to we wrześniu po rozstrzygnięciu przetargu – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W ramach obiektu Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze ma być przeprowadzona kompleksowa przebudowa wewnętrzna obiektu. Wymieniona zostanie instalacja wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Przebudowane zostaną pomieszczenia sanitarne, mieszkalne, socjalne i zaplecza kuchennego. Wybudowana zostanie też instalacja przeciwpożarowa, wentylacji i monitoring.

- W bursie powstaną też pokoje dla osób niepełnosprawnych z łazienkami, pokoje z umywalką, aneksy kuchenne wyposażone w meble i sprzęt, pracownia komputerowa, czytelnia, jadalnia, która pomieści 49 osób, pracownia plastyczna, świetlica, sala do cichej nauki i sala do zajęć pozalekcyjnych. Przeprowadzona zostanie również termomodernizacja budynku, budowa windy, wymiana dachu z montażem oświetleniowych okien połaciowych. Zagospodarowany będzie też teren wokół budynku. Do bursy zostanie zakupiony wyspecjalizowany sprzęt informatyczny oraz meble – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Inwestycji i Wydziału Zamówień Publicznych w Jeleniej Górze.

Pierwotnie szacowano, że wartość projektu wyniesie 4,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 70 procent. Obecnie wiadomo, że koszt tych prac będzie znacznie wyższy.
Zakończenie inwestycji planowane było na październik br. Miasto wystąpiło jednak z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego na wydłużenie tego terminu o kilka miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 29-08-2010 16:27
Jak może wypowiadać się urzednik o takich niedoróbkach ? A może jest to nieudacznik ? Kolejna sprawa o której nic nie wiadomo !!!!
~kkk 29-08-2010 16:58
Przecież jakiś rzeczoznawca budowlany musiał wziąć kasę za ekspertyzę obiektu i kosztorys? Więc pewnie totalnie spartaczył sprawę niedoszacowując koszty remontu; poznamy jego nazwisko? A po drugie, to lepiej byłoby zburzyć tę ruderę, niż ładować w nią publiczne pieniądze. Należałoby postawić tam tani parterowy obiekt - wielkość działki w zupełności na to pozwala. Koszt remontu tego syfu - "znacznie powyżej 4,5 mln" - oznacza, że koszt REMONTU jednego miejsca w bursie (... bursa dla małolatów to nie hotel 4-gwiazdkowy) wynosić będzie grubo ponad 50 tys zł. ... Za te ponad 4,5 mln PLN możnaby wybudować kilkadziesiąt lokali socjalnych albo wyremontować kilkanaście ulic. Kolejne prze..pie.rzone pieniądze.
~kgb 29-08-2010 18:19
Do ~kkk -Masz 100% racji !....
~jelel 29-08-2010 18:22
urzędnicy jakby pomysleli to kasę by wyrwali z ministerstwa dziedzictwa czy jakoś tak, przecież to jest obiekt zabytkowy
Piipi Jelonkowa 29-08-2010 18:24
~Hi, ..NOWOCZESNA baza noclegowa ? .. *zapach z kanału Młynówka jest *NIEprzyjemnny ! ~SMUTNE !! .. bocian *tam na żaby nie przyleci !
~jelel 29-08-2010 18:42
urzędnicy jakby pomysleli to kasę by wyrwali z ministerstwa dziedzictwa czy jakoś tak, przecież to jest obiekt zabytkowy
~kocikwik 29-08-2010 19:32
No tak jak chce się montować "oświetleniowe okna połaciowe" to nie dziwota, że kasy brak - to musi kosztować ;))
~Obywatel 29-08-2010 19:33
To za te pieniądze nie lepiej postawić nowy budynek w innym miejscu?
~bursownik 30-08-2010 9:21
O modernizacji budynku pomyśleli, ale o boisku, które od x lat nadaje się tylko i ledwo do siatkówki, to już nikt nie wspomni. Bo po co... Kierowniczka ma gdzieś czy my, jej podopieczni mamy jakieś normalne możliwości aktywnego spędzenia czasu... No ale wiadome... Będzie lepszy obiekt, to i więcej kaski Pani kierownik do kieszeni wpłynie od mieszkających tam w czasie roku szkolnego i na ferie... To pazerna kobieta, którą nie raz prosiliśmy żeby wydała po te 100zł na obręcz do kosza... Odpowiedź była taka jaką widzimy koło bursy do tej pory... Najlepszym wytłumaczeniem było to, że nie poprawi stanu boiska, bo ludzie z poza bursy będą z niego korzystać... I niech korzystają... Co innego mają robić? Pić na tym boisku jak do tej pory? Do niczego innego się ono nie nadaje....
~Jeleka 31-08-2010 20:34
Nie trzeba być ekspertem, by z wcześniejszych wypowiedzi zorientować się, że ci, co odnosili się do artykułu nie mają pojęcia o europejskich standardach,współczesnych warukach bezpieczeństwa i wymogów dla współczesnych obiektów oświatowyc h(tak wewnątrz, jak i na zewnątrz). Piszą, by pisać - bez zastanowienia - bez odpowiedzialności za słowo, bo przecież anonimowo. Za to nikt ich nie rozliczy, a zabawa setna.
~bursownik 1-09-2010 8:58
... racja... nie znam się na wymogach dotyczących takich obiektów, ale faktem jest, że przez ostatnie 10 lat boisko jest w takim samym, opłakanym stanie... tak długo do remontu się chyba przygotowują... haha... żenada...
~do bursownik 2-09-2010 23:24
"Bursowniku" drogi, jeżeli jesteś mieszkańcem Bursy, to powinieneś wiedzieć, że nie ma tam żadnej kierowniczki, tylko Pani Dyrektor. Natomiast, jeżeli chodzi o obręcz do kosza, to myślę, że jak znajdziesz takową (z atestem oczywiście) za 100zł. to Pani Dyrektor ją zakupi...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group