Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7463
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont bursy przy Kilińskiego z poślizgiem

Niedziela, 29 sierpnia 2010, 14:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont bursy przy  Kilińskiego z poślizgiem
Fot. Angela
W maju br. miał zostać wyłoniony wykonawca na kompleksową przebudowę i modernizację Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze. W planach było stworzenie w niej nowoczesnej bazy noclegowej o europejskim standardzie na 95 miejsc. W trakcie pełnego kosztorysowania inwestycji okazało się, że wartość zadania jest znacznie większa niż planowano.

Otwarcie ofert na to zadanie odbyło się z początkiem maja br. Podpisanie umowy z wykonawcą miało nastąpić trzy tygodnie później. Niestety okazało się, że złożone oferty opiewają na kwotę o wiele wyższą od szacowanej i zabezpieczonej. Przetarg więc unieważniono i rozpisano kolejny.

- Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy. Zakres inwestycji w początkowym okresie był o wiele mniejszy. W międzyczasie okazało się, że musimy wykonać na tym obiekcie o wiele więcej prac, co oczywiście podwyższyło koszty modernizacji. Budynek jest bowiem w o wiele gorszym stanie niż przewidywano. Kiedy składaliśmy wnioski o dofinansowanie tej inwestycji nie mieliśmy pełnej dokumentacji i kosztorysów, bo nie były one wymagana. Brakującą kwotę miasta będzie musiało dołożyć z budżetu. Obecnie nie wiemy ile więcej będzie nas to kosztowało. Okaże się to we wrześniu po rozstrzygnięciu przetargu – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W ramach obiektu Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze ma być przeprowadzona kompleksowa przebudowa wewnętrzna obiektu. Wymieniona zostanie instalacja wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Przebudowane zostaną pomieszczenia sanitarne, mieszkalne, socjalne i zaplecza kuchennego. Wybudowana zostanie też instalacja przeciwpożarowa, wentylacji i monitoring.

- W bursie powstaną też pokoje dla osób niepełnosprawnych z łazienkami, pokoje z umywalką, aneksy kuchenne wyposażone w meble i sprzęt, pracownia komputerowa, czytelnia, jadalnia, która pomieści 49 osób, pracownia plastyczna, świetlica, sala do cichej nauki i sala do zajęć pozalekcyjnych. Przeprowadzona zostanie również termomodernizacja budynku, budowa windy, wymiana dachu z montażem oświetleniowych okien połaciowych. Zagospodarowany będzie też teren wokół budynku. Do bursy zostanie zakupiony wyspecjalizowany sprzęt informatyczny oraz meble – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Inwestycji i Wydziału Zamówień Publicznych w Jeleniej Górze.

Pierwotnie szacowano, że wartość projektu wyniesie 4,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 70 procent. Obecnie wiadomo, że koszt tych prac będzie znacznie wyższy.
Zakończenie inwestycji planowane było na październik br. Miasto wystąpiło jednak z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego na wydłużenie tego terminu o kilka miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
11
Coraz lepiej
27%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
18%
Nie najlepiej
18%
Wciąż fatalnie
36%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group