Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8598
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Reminiscencje. 40–lecie Oddziału Karkonoskiego ZPAF w BWA

Piątek, 29 października 2021, 15:03
Aktualizacja: 15:07
Autor: BWA
Jelenia Góra: Reminiscencje. 40–lecie Oddziału Karkonoskiego ZPAF w BWA
Fot. Użyczone/BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza Wernisaż: 29 października (piątek), godz. 17.00 na wernisaż wystawy "Reminiscencje. 40-lecie Oddziału Karkonoskiego ZPAF". Po wernisażu odbędzie się spotkanie z artystami. Wystawa będzie czynna do 26 listopada.

Wystawa będzie podsumowaniem 40. lat funkcjonowania Oddziału Karkonoskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Wezmą w niej udział: Jaga Bieńkova, Beata Chłopeniuk, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Krzysztof Kuczyński, Marek Liksztet, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Krzysztof Niewiadomski i Tadeusz Piotr Prociak.

Reminiscencje to w założeniu prezentacja postaw artystycznych poszczególnych twórców zrzeszonych w Oddziale Karkonoskim ZPAF. Każdy fotografik zaprezentuje spójny zestaw prac będący indywidualną i oryginalną wypowiedzią twórczą posługującą się szeroko rozumianym medium fotografii.

Justyna Wierzchucka pisze: „(…) większość zgłoszonych do wystawy fotografii rejestruje raczej rzeczy i zjawiska, będące same w sobie świadkami jakichś wydarzeń, miejsc czy historii. Są to w dużym stopniu prace badawcze, intelektualne. Niektóre skupiają się na studium kompozycji, światła i relacji obiektu z otoczeniem. Inne rejestrują proces zapominania, wchłaniania przez czas i przyrodę dawnych miejsc, ludzi i wydarzeń. (...) Część fotografii to klasyczne martwe natury lub obrazy wnętrz – to z kolei reminiscencje, w znaczeniu motywów istniejących już w historii sztuki i literaturze, a wykorzystanych na nowo, w nowej interpretacji".

Wystawa realizowana przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group