Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7102
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Relacja z Soundsystemu "EURO-ZŁĄCZA" vol.5

Poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 13:20
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 12:16
Autor: Bart
7 sierpnia w cieplickim amfiteatze odbyła się już piąta, przedostatnia wakacyjna impreza plenerowa. Tym razem specjal gośćmi byli: grupa Iuna-Capoiera z Jeleniej Góry i Wrocławia, oraz DJ "Jasiu Ostatni z Aborygenów" czyli KOSMOS MEGA SOUNDSYSTEM. Mimo dużej konkurencji innych wydarzeń mających miejsce tego samego dnia (Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie, "Gitarą i Piórem" w Borowicach), odwiedziło nas całkiem sporo osób!

Impreza zaczęła się o godz. 16-tej od pozytywnych dubowych rytmów, przechodząc w muzykę reggae, dancehall i ragga. DJ Jasiu wystąpił około 19-tej prezentując muzykę z różnych zakątków świata, co doskonale pasowało do repertuaru naszych kolejnych gości -
grupy Iuna-Capoiera. Niesamowicie fascynującym był występ tych ludzi. Pokaz ich
umiejętności był bardzo widowiskowym i absorbującym akcentem tego dnia. Występom
kilkunastoosobowej grupy towarzyszyły śpiewy i gra na brazylijskich instrumentach, co nadawało jeszcze bardziej widowiskowy i głęboki charakter tego spektaklu! Młodzi ludzie, w naszym mieście, siedzący z butelką piwa na rogu swej ulicy, mogliby się zająć taką formą rozładowywania się i alternatywnego spędzania czasu. Inną sprawą jest zainteresowanie władz miasta tym problemem i jakaś możliwość dofinansowania tych, którym sytuacja finansowa nie pozwala na wydanie tych ok. 60zł miesięcznie. Istnieje też potrzeba
stworzenia miejsca, ośrodku w którym młodzi ludzie mogli by zajmować się szkoleniem młodzieży, pokazaniu im lepszej drogi niż szara i nudna rzeczywistość ulic naszego miasta.

Organizatorzy pragną ogromnie podziękować sponsorom. Ukłony dla Prezydenta naszego miasta Pana Józefa Kusiaka, firmy Simet Eko, oraz firmy Anwarm. Podziękowania i pozdrowienia również dla firmy Kopia oraz grupy Iuna-Capoiera. .

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group