Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2203
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rekordowe wsparcie dla ratowników górskich

Niedziela, 19 grudnia 2021, 6:01
Autor: WAC
Region: Rekordowe wsparcie dla ratowników górskich
Fot. GOPR
Tuż przed rozpoczęciem 2022 roku, w którym Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze obchodzić będzie 70. rocznicę, organizacja ta otrzymała rządowe wsparcie na kwotę prawie 10 mln złotych. Z dofinansowania zakupiony zostanie sprzęt oraz wyposażenie dla ratowników wszystkich grup regionalnych GOPR, w tym Grupy Karkonoskiej GOPR.

Kilka dni temu wiceminister z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik podpisał z przedstawicielami GOPR oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego umowy na zakup sprzętu i ekwipunku ratowniczego dla ratowników górskich. Ich łączna wartość to 15.612.000 zł, z czego GOPR otrzyma 9.724.000 złotych. Trzeba podkreślić, że jest to największe jednorazowe wsparcie, jakie ratownictwo górskie otrzymało w historii.

Z pozyskanych środków jeszcze w tym roku goprowcy chcą kupić 4-letnią licencję oprogramowania do automatycznej detekcji osób zaginionych, a do końca listopada 2022 roku: ekwipunek do działań ratowniczych, ekwipunek ski-turowy, sprzęt alpinistyczny do działań ratowniczych, odbiorniki GPS, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, kardiomonitory oraz automatyczne defibratory.

Zakupione zostaną także: quady do ratownictwa górskiego, skutery śnieżne, jednośladowe pojazdy gąsienicowe, przyczepy do transportu pojazdów służących do ratownictwa górskiego, samochody terenowe – karetki górskie oraz nosze do transportu poszkodowanych.

Twoja reakcja na artykuł?

40
93%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group