• Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Godz. 4:01
  • Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera
  • Czytających: 1722
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Recytowali po angielsku w „Rzemiosłach” – zwycięzca pojedzie do Szkocji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 grudnia 2012, 6:48
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze został zwycięzcą głównej nagrody w VII edycji konkursu recytatorskiego poezji angielskiej „Have Fun with Poetry”, który został zorganizowany w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Udział w nim wzięli uczniowie z jeleniogórskich gimnazjów: nr 1, 3, 4 oraz gimnazjum przy ZSnr1 i gimnazjum w ZSRArt.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali się bardzo ambitnie. W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zdobył Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1, II i III miejsca zajęły uczennice z Gimnazjum „Rzemiosł”: Zuzanna Kozak i Florentyna Naumowicz. W kategorii klas II zwyciężyła Wiktoria Pogorzelska z Gimnazjum przy ZSO nr 1, II miejsce Aleksandra Siepiela z Gimnazjum nr 1, a III: Anna Mukalled z Gimnazjum przy ZSO nr 1. W kategorii kas III miejsce I: Beniamin Sopot z Gimnazjum nr 1, II m-ce: Patryk Wiktorowicz z Gimnazjum przy ZSOnr1, a III m-ce: Michał Rybiński z Gimnazjum przy ZSO nr 1.

Laureaci miejsc pierwszych losowali między sobą nagrodę główną. Zwycięzcą w tym losowym pojedynku okazał się najmłodszy uczestnik Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1. Wraz z uczniami gimnazjum w ZSRArt w maju 2013r. pojedzie na ośmiodniową wycieczkę do Szkocji.

- Z roku na rok poziom tego konkursu jest coraz wyższy. Uczestnicy przykładają coraz większą wagę do doboru repertuaru, wymowy i ogólnego przygotowania się do konkursu – piszą organizatorzy.

Nagrody konkursowe ufundowały wydawnictwa Pearson i OUP, natomiast nagrodą główną - darmowy wyjazd do Szkocji – został ufundowany przez Dariusza Rausa, właściciela Biura Turystyki Szkolnej Londar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 12-12-2012 9:51
zmywaki w Szkocji czekają na zwycięzców...
~ 12-12-2012 11:29
deptanie Polski widzę że trwa w najlepsze
~ 12-12-2012 23:03
gdyby wygrał hitler wszyscy musieliby mówić po niemiecku, gdyby wygrał stalin wszyscy musieliby mówić po rosyjsku no ale na szcęście wszyscy możemy mówić po angielsku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
309
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group