Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6752
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Recytowali po angielsku w „Rzemiosłach” – zwycięzca pojedzie do Szkocji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 grudnia 2012, 6:48
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze został zwycięzcą głównej nagrody w VII edycji konkursu recytatorskiego poezji angielskiej „Have Fun with Poetry”, który został zorganizowany w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Udział w nim wzięli uczniowie z jeleniogórskich gimnazjów: nr 1, 3, 4 oraz gimnazjum przy ZSnr1 i gimnazjum w ZSRArt.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali się bardzo ambitnie. W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zdobył Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1, II i III miejsca zajęły uczennice z Gimnazjum „Rzemiosł”: Zuzanna Kozak i Florentyna Naumowicz. W kategorii klas II zwyciężyła Wiktoria Pogorzelska z Gimnazjum przy ZSO nr 1, II miejsce Aleksandra Siepiela z Gimnazjum nr 1, a III: Anna Mukalled z Gimnazjum przy ZSO nr 1. W kategorii kas III miejsce I: Beniamin Sopot z Gimnazjum nr 1, II m-ce: Patryk Wiktorowicz z Gimnazjum przy ZSOnr1, a III m-ce: Michał Rybiński z Gimnazjum przy ZSO nr 1.

Laureaci miejsc pierwszych losowali między sobą nagrodę główną. Zwycięzcą w tym losowym pojedynku okazał się najmłodszy uczestnik Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1. Wraz z uczniami gimnazjum w ZSRArt w maju 2013r. pojedzie na ośmiodniową wycieczkę do Szkocji.

- Z roku na rok poziom tego konkursu jest coraz wyższy. Uczestnicy przykładają coraz większą wagę do doboru repertuaru, wymowy i ogólnego przygotowania się do konkursu – piszą organizatorzy.

Nagrody konkursowe ufundowały wydawnictwa Pearson i OUP, natomiast nagrodą główną - darmowy wyjazd do Szkocji – został ufundowany przez Dariusza Rausa, właściciela Biura Turystyki Szkolnej Londar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 12-12-2012 9:51
zmywaki w Szkocji czekają na zwycięzców...
~ 12-12-2012 11:29
deptanie Polski widzę że trwa w najlepsze
~ 12-12-2012 23:03
gdyby wygrał hitler wszyscy musieliby mówić po niemiecku, gdyby wygrał stalin wszyscy musieliby mówić po rosyjsku no ale na szcęście wszyscy możemy mówić po angielsku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group