Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5914
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recytowali po angielsku w „Rzemiosłach” – zwycięzca pojedzie do Szkocji

Środa, 12 grudnia 2012, 6:48
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: Recytowali po angielsku w „Rzemiosłach” – zwycięzca pojedzie do Szkocji
Fot. Organiatorzy
Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze został zwycięzcą głównej nagrody w VII edycji konkursu recytatorskiego poezji angielskiej „Have Fun with Poetry”, który został zorganizowany w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Udział w nim wzięli uczniowie z jeleniogórskich gimnazjów: nr 1, 3, 4 oraz gimnazjum przy ZSnr1 i gimnazjum w ZSRArt.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali się bardzo ambitnie. W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zdobył Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1, II i III miejsca zajęły uczennice z Gimnazjum „Rzemiosł”: Zuzanna Kozak i Florentyna Naumowicz. W kategorii klas II zwyciężyła Wiktoria Pogorzelska z Gimnazjum przy ZSO nr 1, II miejsce Aleksandra Siepiela z Gimnazjum nr 1, a III: Anna Mukalled z Gimnazjum przy ZSO nr 1. W kategorii kas III miejsce I: Beniamin Sopot z Gimnazjum nr 1, II m-ce: Patryk Wiktorowicz z Gimnazjum przy ZSOnr1, a III m-ce: Michał Rybiński z Gimnazjum przy ZSO nr 1.

Laureaci miejsc pierwszych losowali między sobą nagrodę główną. Zwycięzcą w tym losowym pojedynku okazał się najmłodszy uczestnik Robert Kozłowski z Gimnazjum nr 1. Wraz z uczniami gimnazjum w ZSRArt w maju 2013r. pojedzie na ośmiodniową wycieczkę do Szkocji.

- Z roku na rok poziom tego konkursu jest coraz wyższy. Uczestnicy przykładają coraz większą wagę do doboru repertuaru, wymowy i ogólnego przygotowania się do konkursu – piszą organizatorzy.

Nagrody konkursowe ufundowały wydawnictwa Pearson i OUP, natomiast nagrodą główną - darmowy wyjazd do Szkocji – został ufundowany przez Dariusza Rausa, właściciela Biura Turystyki Szkolnej Londar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
392
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group