Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7681
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recital Stanisławy Celińskiej w ramach Barejady 2014

Piątek, 22 sierpnia 2014, 8:23
Aktualizacja: 8:29
Autor: Manu
Jelenia Góra: Recital Stanisławy Celińskiej w ramach Barejady 2014
Fot. JCK
20 września (w sobotę) o godz. 20.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30), w ramach XI Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych “Barejada 2014”, w koncercie zatytułowanym “Piękny świat” wystąpi aktorka teatralna i filmowa, a także pieśniarka Stanisława Celińska. Bilety w cenie 35 zł.

Stanisława Celińska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1970). Występowała w teatrach warszawskich: Współczesnym, Ateneum, Na Woli, Dramatycznym, Studio i Nowym Teatrze. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych – gra zarówno epizody jak i postaci pierwszoplanowe.

Stanisława Celińska to także aktorka śpiewająca. Jest stałym gościem na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Aktualnie Stanisława Celińska prezentuje recital “Piękny świat”. Są to poetycko-filozoficzne rozważania na temat życia, przemijania, radości, bólu, tęsknoty i nadziei. Artystka opowiada o życiu piosenkami z tekstami Andrzeja Bursy, Jana Kochanowskiego, Jonasza Kofty, Bułata Okudżawy, Papuszy, Jeremiego Przybory oraz Juliana Tuwima z muzyką: Tomasza Bajerskiego, Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Jerzego Wasowskiego, i Ryszarda Żylińskiego.

Podczas występu Stanisławie Celińskiej będzie akompaniował na fortepianie Tomasz Bajerski.

Bilety do nabycia w kasie biletowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) oraz na stronie internetowej http://bilety.jck.pl/ . Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group