Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5547
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Recital Katarzyny Groniec “Zoo” w Staniszowie

Środa, 30 września 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: Manu
Region: Recital Katarzyny Groniec “Zoo” w Staniszowie
Fot. Organizator
10 października (w sobotę) o godz. 18.00 w Pałacu Staniszów, w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie, zaplanowany jest koncert Katarzyny Groniec “Zoo”. Organizatorami się: Fundacja Forum Staniszów, MKiDN oraz Hotel Pałac Staniszów. Bliższe informacje – tel.: 75–755–84–45 lub e–mail: fundacja@palacstaniszow.pl. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc.

“Zoo” to tytuł koncertu - muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną.

Będą to m. in. “Dzikuska”, “Kokaina”, “Piosenka o życiu ptasim”, “Wielka woda” i “Zoo”. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja).

Katarzyna Groniec to artystka wielokrotnie nagradzana, ceniona przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Laureatka m.in. głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) oraz Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała Dyplom Mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Debiutowała rolą Anki w musicalu “Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). Grała w spektaklach muzycznych i telewizyjnych, współpracując z wieloma reżyserami, m. in. Krystyną Jandą, Wojciechem Kościelniakiem, Arturem Barcisiem, Januszem Józefowiczem, Laco Adamikiem i Jerzym Bielunasem.

Na rynku płytowym zadebiutowała albumem “Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, autor większości tekstów, muzyki i aranżacji. Artystka ma w dorobku utwory m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego, Marka Grechuty, Edith Piaf, Leonarda Cohena, Jacquesa Brela. W 2002 roku Katarzyna Groniec wydała płytę “Poste restante”, w 2004 roku dwupłytowy album “Emigrantka”, a w 2007 roku pierwszy autorski album "Przypadki", który w wersji koncertowej został wydany w 2008 roku (“Na żywo”), kolejne płyty to “Listy Julii” z 2009 roku z piosenkami Elvisa Costello oraz autorski album “Pin-Up Princess” z 2011 roku. Płyta “Wiszące ogrody” została wydana w marcu ubiegłego roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group