Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7596
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recepta na sukces w biznesie

Czwartek, 29 listopada 2007, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Recepta na sukces w biznesie
Fot. Angela
Nowatorski projekt „Nowe szanse dla transgranicznego rynku pracy i gospodarki Euroregionu Nysa”, jaki podsumowano w środę w Hotelu Fan w Jeleniej Górze, to ogromna szansa nie tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw. Niektórzy już go testowali: z powodzeniem.

Projekt składał się z czterech podprojektów realizowanych przez partnerów w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Jeden z nich to „Strefa Szans”, pomysł wdrażany przez OSI Compu Train S.A. przy pomocy Ośrodka SCESI funkcjonującego w Jeleniej Górze.

Innowacyjność programu polegała na poprzedzeniu szkoleń mapą i bilansem kompetencji zawodowych. Realizatorzy tej formy rozwoju przedsiębiorstw za główny cel swojego działania postawili sobie dwa podstawowe założenia.

– Z jednej strony jest to promocja kształcenia, a z drugiej – podnoszenie kwalifikacji zarówno pracowników, jak i pracodawców w zakresie technologii informacyjnej, czyli wykorzystania komputera i internetu połączona z wiedzą biznesową – mówi Anna Stawska, koordynator projektu.

Pomysł skierowano do małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej, drzewnej, metalowej i tworzyw sztucznych Euroregionu Nysa, które według realizatorów programu, mają w porównaniu do dużych firm mniejsze szanse na sukces.

– Musimy się dokształcać, by po pierwsze utrzymać się na rynku, a po drugie stworzyć wszystkim naszym klientom – zarówno krajowym, jak i zagranicznym – takie same warunki, do jakich przyzwyczajeni są za granicą – mówi Justyna Bąk, prowadząca pensjonat w Karpaczu i tegoroczna beneficjentka projektu. W szkoleniu wzięła udział wraz z pracownikami.
– Dowiedzieliśmy się, między innymi, jak przygotowywać stronę informacyjną dla gości, co pokazać turystom i wiele podobnych kwestii. To szkolenie uświadomiło mi rolę internetu w prowadzeniu pensjonatu – dodała.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group